Vyhlásenie bývalého ruského prezidenta a súčasného podpredsedu Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrija Medvedeva je reakciou na piatkové stretnutie medzi Fumiom Kišidom a Joe Bidenom.
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev obvinil japonského premiéra Fumia Kišidu z hanebnej podriadenosti USA a navrhol, aby spáchal harakiri, teda starojaponskú obradnú samovraždu rozpáraním brucha. Informoval o tom britský denník The Guardian.
Sobotňajšie vyjadrenia boli posledným z dlhého radu šokujúcich a provokatívnych vyhlásení Medvedeva, ktorý bol kedysi považovaný za reformátora orientovaného na západ, píše The Guardian.
Kišida sa v piatok 13. januára zúčastnil summitu s americkým prezidentom Joeom Bidenom. Na tlačovej konferencii o deň neskôr sa k Medvedevovmu vyhláseniu nevyjadril, ani sa ho na to nepýtal nikto z novinárov.
Medvedevovo vyhlásenie je reakciou práve na piatkové stretnutie medzi Kišidom a Bidenom, po ktorom lídri vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom sa uvádza: „Jednoznačne vyhlasujeme, že akékoľvek použitie jadrovej zbrane Ruskom na Ukrajine by bolo aktom nepriateľstva proti ľudskosti a neospravedlniteľné v akýmkoľvek spôsobom.“
V sobotu Kišida povedal, že májový summit krajín G7 v Hirošime by mal preukázať silnú vôľu presadzovať medzinárodný poriadok a právny štát po ruskej invázii na Ukrajinu.
Medvedev povedal, že jadrové vyhlásenie ukázalo „paranoju“ voči Rusku a „zradilo spomienku na státisíce Japoncov, ktorí zahynuli v Hirošime a Nagasaki“, čo je odkaz na atómové bomby, ktoré USA zhodili na Japonsko, aby ho prinútili kapitulovať na konci druhej svetovej vojny.
Namiesto toho, aby Kišida požadoval od USA prejav ľútosti, ukázal, že je „len služobníkom pre Američanov“, uviedol Medvedev.
Povedal, že takú hanbu možno zmyť iba spáchaním harakiri na zasadnutí japonského kabinetu. Ide o starojaponskú formu samovraždy rozpáraním brucha, v japončine označovanej ako seppuku.
Ako ďalej dodal Medvedev, pojem česť sa u tejto generácie japonských vazalov vytratila.
https://t.me/medvedev_telegram/249?embed=1
Medvedev je bývalým ruským prezidentom a prominentným spojencom Vladimira Putina. V súčasnosti pôsobí ako podpredseda ruskej bezpečnostnej rady a orgánu dohliadajúceho na obranný priemysel.
Od ruskej invázie na Ukrajinu Medvedev opakovane varoval, že zasahovanie Západu do krízy by mohlo viesť k jadrovej vojne a hovoril o Ukrajincoch ako o „šváboch“.
Putin povedal, že riziko jadrovej vojny stúpa, ale trval na tom, že Rusko sa „nezbláznilo“ a že svoj vlastný jadrový arzenál považuje za čisto obranný odstrašujúci prostriedok.
Zdroj: ta3.com / InfoVojna
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…