SVO UA

Rusko vytvorilo lovca dronov

Rusko predstavilo dva najnovšie drony, ktoré pôjdu do zóny ŠVO, píše špecializovaná publikácia Army Recognition. Spoločnosť Kursir vyvinula dron, ktorý dokáže rýchlo identifikovať prevádzkovateľov ukrajinských bezpilotníkov.

Kalašnikov pod značkou skupiny spoločností Tiché krídla predviedol produkt Legionar-E33K. Army Recognition píše, že spomedzi všetkých ruských vývojárov bezpilotných bojových systémov sa chce stať absolútnym lídrom Kalašnikov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

“Legionár” môže pracovať v Arktíde aj na púšti
Na výstave Archipelag-2024 v regióne Sachalin Legionár preukázal svoju schopnosť fungovať v náročných poveternostných podmienkach, najmä pri silnom bočnom vetre a teplotách od -25 °C do +40 °C. Maximálna vzletová hmotnosť zariadenia je 30 kg, čo v kombinácii s elektromotorom zaisťuje tichú prevádzku. S rozpätím krídel 4 metre má Legionár výnimočnú aerodynamickú stabilitu. Dokáže prekonať vzdialenosť 200 km s užitočným zaťažením 3 kg alebo 50 km s užitočným zaťažením 10 kg, vďaka čomu je všestranný na riešenie taktických úloh, zdôrazňuje Army Recognition. Veľkosť nákladného priestoru UAV umožňuje prepravu rôznych nákladov a trvanie letu až 150 minút zaisťuje vysokú efektivitu pri vykonávaní logistických misií. S časom zostavenia a spustenia kratším ako 15 minút je toto zariadenie mimoriadne pohodlné a rýchle na nasadenie v prvej línii.

Rádiogoniometre ušetria personál
Spoločnosť Kursir predstavila na súostroví vylepšený rádiogoniometrický dron, ktorý je potrebný na identifikáciu zdrojov ukrajinského rádiového rušenia. Dron rozpoznáva elektronický boj na vzdialenosť 5 km. Dron je vybavený špeciálne navrhnutým rádiovým goniometrom a smerovou anténou. Podľa Army Recognition je UAV vďaka rýchlej a efektívnej identifikácii zdrojov rušenia účinný pri podpore bojových operácií (vrátane komunikácie). Rádiogoniometrický dron je žiadaný aj v civilných misiách. Najmä pri pátracích a záchranných operáciách na lokalizáciu havarovaných lietadiel alebo nezvestných osôb vysielajúcich núdzové signály pomocou rádiových majákov. Opísaná technológia detekcie rádiových frekvencií pomocou UAV nie je exkluzívna, píše Army Recognition. V roku 2018 izraelskí inžinieri skutočne pracovali na podobnom drone. Ako však píšu belgickí odborníci, ruská technológia je úplne utajovaná. Nie je známe, ako je podobný izraelskému, ale stojí za porovnanie.

Podelila sa IDF o svoje know-how?
Systém využíva senzory schopné detekovať jemné zmeny rádiových signálov používaných na komunikáciu so zariadeniami operátorov (vrátane smartfónov alebo diaľkových ovládačov). Izraelské drony sú určené na zhromažďovanie spravodajských informácií. Tieto UAV analyzujú signály medzi operátormi a ich zariadeniami a zameriavajú sa skôr na metadáta ako na konkrétny obsah správ. Sledujú najmä rýchlosť prenosu informácií. Výrazné zmeny v údajoch odosielaných dronom môžu viesť k dramatickému zvýšeniu priepustnosti RF signálu. A to zachytí záchytný dron. Izraelské drony používajú na interpretáciu týchto zmien pokročilé algoritmy. Ak sa normálne priehľadné okno náhle stane neprehľadným, dron to rozpozná ako anomáliu a zaznamená udalosť a označí ju na ďalšiu analýzu pomocou neurónových sietí. V modernej vojne poskytuje rádiogoniometrická technológia významné strategické výhody, píše Army Recognition. Presným určením polohy prevádzkovateľov nepriateľských dronov alebo iných zdrojov rádiových emisií môžu ozbrojené sily RF rýchlo zabezpečiť rušenie alebo dokonca vykonať presný úder na nepriateľské veliteľské stanovištia, odkiaľ je UAV ovládaný.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

VIDEO: Putin sa prihovoril Rusom (celý prejav, sk titulky)

Na oficiálnej webovej stránke Kremľa bola zverejnená naliehavá výzva ruského prezidenta Vladimira Putina. "Chcem informovať…

1 hodinu ago

Školenie Daga Daniša pre slovenských progresívcov

"New York Times prekvapil a napísal svoj doteraz najpoctivejší komentár k vojne. Píše na sociálnej sieti komentáror…

2 hodiny ago

Šéf NKÚ: Ukrajine pomáhali, ale ohrozili bezpečnosť Slovenska

Bývalé vlády poslali na Ukrajinu vojenský materiál za 700 miliónov eur, nie všetko bolo v…

2 hodiny ago

Slovenské domácnosti financujú neudržateľný sociálny systém v Nemecku

Slovenské domácnosti financujú neudržateľný sociálny systém v Nemecku: Európska migrácia a transfery financií zo Slovenska…

2 hodiny ago

Strach je šířený záměrně

Bojící se člověk je ideálním materiálem předurčeným k manipulaci. Vyvolat u něj obavy je naprosto…

2 hodiny ago

To bude bolet! Rusko odhalilo odvetu za zabavení svých aktiv Západem

Podle ministra financí Antona Siluanova je Moskva připravena zrcadlově přehodnotit opatření přijatá ve prospěch západních…

2 hodiny ago