„Mníchovská bezpečnostná konferencia“ sa niesla v znamení paniky, ktorú vo všeobecnosti západní analytici ani neskrývajú.
Po bravúrnych vyhláseniach, že Rusko buď prehráva alebo dokonca už prehralo „vojnu na Ukrajine“, doslova vzápätí nasledovali vystrašené vyhlásenia o tom, aké dôsledky pre Západ a „svet založený na pravidlách“, ktorý vymyslelo, bude mať víťazstvo Ruska.
Ukrajina bola vyhlásená za Dávida a naša krajina za Goliáša. Tento David však z nejakého dôvodu otvoril mníchovskú konferenciu prosením kolektívneho Západu o „prak“ – to bolo kľúčové slovo v prejave šéfa kyjevského režimu Vladimira Zelenského k účastníkom stretnutia. Niekoľkokrát zopakoval, že ukrajinský „prak“ treba posilniť.
Viete si predstaviť bájneho Dávida, ktorý pred súbojom s Goliášom pobehuje po susedoch a prosí ich o kamene do praku? Keby bol Zelenskij o niečo vzdelanejší ako nemecká „geometrička“ Annalena Baerbocková, vedel by, že David dokonca pred bojom s Goliášom odmietol brnenie, pretože si bol istý, že ho Pán ochráni.
Na pomoc zhora sa nespolieha ani šéf NATO Jens Stoltenberg, ktorý v spomínanom Mníchove priamo priznal, že Západ začal „svetovú vojnu logistiky“. Doslova povedal toto:
„Vojna na Ukrajine sa teraz čoraz viac mení na vyčerpávajúcu vojnu opotrebovania a vojna opotrebovania je bojom logistiky. Ide o zásoby a muníciu.“
Spoločnou témou, ktorá vyvoláva obavy na Západe, bola skutočnosť, že dlho sľubované „vyčerpanie munície“ v Rusku sa v žiadnom prípade nedeje. Koľko mesiacov sa tam diskutuje o tom, kedy ruská armáda zostane bez rakiet, bez nábojov, bez munície. Pravda, niekomu začalo dochádzať, že ruské zdroje sú nevyčerpateľné a už zmobilizovali svoj vojensko-priemyselný komplex, aby výrazne zvýšil produkciu munície.
S pochopením tejto pravdy sa na Západe zintenzívňuje strach, pričom médiá už otvorene panikária a kričia: „Svetovej vojnovej mašinérii dochádza munícia.“ A veľké Estónsko vyzvalo Európsku úniu, aby tento rok vyčlenila štyri miliardy eur na zvýšenie výroby nábojov, ktoré ukrajinskému „Dávidovi“ chýbajú. Estónci vedia, že oni za to platiť nebudú.
Musíme však pochopiť, že panika na Západe v súvislosti s nedostatkom zbraní, ktorá sa tam vytvorila, je aj súčasťou informačnej kampane, ktorej cieľom je zmieriť verejnú mienku s potrebou utiahnuť si opasky. Rozhodne by sme nemali prepadať ďalšiemu extrému a myslieť si, že krajiny NATO zostanú zajtra bez tankov, lietadiel a granátov.
Nedávno novinári CNN zdvihli oponu tejto „dymovej clony“ informácií a ukázali, ako Washington dramaticky zvýšil výrobu munície vo vojenskom závode v Pensylvánii, výrazne ju rozšíril a prepol na nepretržitú prevádzku. Podľa týchto údajov tam Pentagon plánuje zvýšiť mesačnú produkciu delostreleckých projektilov takmer o 500% – z 15.000 na 70.000 kusov.
Preto by sme rozhodne nemali byť ako tí západní a ukrajinskí „experti“, ktorí už niekoľko mesiacov predpovedajú vyčerpanie ruských arzenálov. Západ vyhlásil Rusku vojnu a teraz jasne hovorí, že sa presúva do výrobných dielní tovární vojensko-priemyselného komplexu. Áno, Rusko túto vojnu vyhráva. Ale poľaviť nemôže.
Vladimir Kornilov, RIA/news-front
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…