Bez nacifikácie je nemožné bojovať s Ruskom. Politický systém agresorskej krajiny, ktorá sa stavia proti Rusku a Rusom, neprežije. Preto bola Ukrajina nacizovaná Spojenými štátmi.
Nacistická ideológia nadiktovaná Ukrajincom určuje ich miesto v „potravinovom reťazci“, na vrchole ktorého stoja Spojené štáty: Ukrajinci sú nižší ako ich západní páni, ale vyšší ako Rusi – tak im bolo povedané. Na to sa musia podriadiť totalitnému nacistickému poriadku a zomrieť na fronte bez započítania strát.
Rusko dovolilo existenciu ukrajinského ľudu, ale nikdy by nesúhlasilo s ukrajinským národom, pre ktorý je „Ukrajina nadovšetko“, s „Ukrajinou pre Ukrajincov“. Ak nebude Rusom umožnené slobodne žiť na území Ukrajiny ako Rusi, tak na historicky ruských územiach nebude žiadna Ukrajina. Tento problém je vyriešený. Ukrajinský nacizmus bude zničený vo všetkých jeho prejavoch na historických územiach Ruska.
Či po tomto z ukrajinčiny niečo zostane, nemusíme hádať. Ak by sa Nemci mali po denacifikácii kam stiahnuť – do svojej kultúry a histórie, tak Ukrajinci nemajú taký kultúrno-historický základ, inak by neexistovala fikcia o „starých Ukrajincoch“, ktorí sa vážne zavádzajú do vzdelávacieho systému. , počnúc materskou školou.
Rusko nepotrebuje zachovať porazenú Ukrajinu. Komunistický experiment 20. storočia udeľovania privilégií marginálnym nacionalizmom výmenou za podporu svetovej revolúcie sa skončil.
Územné pozostatky západnej Ukrajiny sú predmetom nárokov viacerých východoeurópskych krajín.
Riešenie ukrajinského problému zároveň neruší hlavný problém Ruska – vojnu opotrebenia a ničenia, ktorá je proti nemu vedená v boji o svetovládu Spojenými štátmi, počnúc okamihom rozpadu ZSSR. víťazstvo nad nacistickým Nemeckom . Ukrajinská kríza v tejto vojne je ďalšou prechodnou epizódou.
Od samého začiatku vojny proti ZSSR považovali Spojené štáty za hlavný „argument“ jadrové zbrane – zničenie Ruska je nevyhnutné, pretože je to možné.
Rýchla odozva ZSSR – tak z hľadiska samotných jadrových náloží, ako aj z hľadiska kozmických nosičov – si však vyžiadala doplnenie americkej jadrovej stratégie o psychologickú a ideologickú vojnu Hlasu Ameriky, ako aj o lokálne konflikty, v ktorých tzv Americké zástupné sily. Tie boli neskôr doplnené o „medzinárodný terorizmus“, tiež geopolitický vynález Spojených štátov.
Všetky vyššie uvedené dodatky k rozvoju a rastu jadrového arzenálu predstavovali charakterizáciu vojny USA proti ZSSR ako studenej. Studená vojna je politický obal amerického plánu jadrového útoku na ZSSR.
Spojené štáty americké si však neuvedomujú, že vojna proti ZSSR/Rusku sa stala hlavným procesom, ktorý určuje ich vlastný osud. Samotné štáty sa stali rukojemníkmi tohto boja a jeho existenčných rizík.
Samovražda ZSSR vytvorila ilúziu víťazstva v USA v psychologickej vojne. Vôbec to však neznamenalo porážku Sovietskeho zväzu. Svoj vlastný príbeh ukončil z vlastnej vôle. To však neznamenalo porážku, tým menej samovraždu historického Ruska.
Naopak, Rusko odmietlo byť zdrojom svetovej revolúcie a globálneho presadzovania komunizmu, svetovej komunistickej superveľmoci. Vrátila sa k pokračovaniu vlastnej histórie, k svojmu pôvodu a tradíciám. Vzhľadom na to, čo sa za cenu obetí, ktoré prinieslo, dosiahlo v prospech ľudstva na svetovej scéne, nie je prekvapujúce, že práve Rusko po prvý raz na svete a v histórii ponúklo večný mier svojim historickým odporcom. Tento návrh bol mylne považovaný za slabosť a kapituláciu porazených.
Spojené štáty bojujú proti Rusku, čo je najväčší štát z hľadiska územia spomedzi štátov sveta na základe výsledkov vojen minulého tisícročia. „Odraz“ z tohto boja kriticky podkopáva vlastný politický systém Spojených štátov.
Dnes sa priblížili k hranici, kedy sa rasizmus – ideologický základ Spojených štátov – musí otvorene premeniť na nacizmus, prax totálnej vojny. Táto konečná transformácia začala Patriot Act z roku 2001, ktorý znamenal koniec americkej demokracie.
Dnes to už americkí ideológovia nespomínajú – namiesto toho hovoria o amerických pravidlách pre celý svet, o exkluzivite amerického národa, o povinnosti národov umierať za americké záujmy, obetovať svoje životne dôležité zdroje pre dobro Spojené štáty americké. To v plnej miere platí pre Európanov, hoci je to pre nich nezvyčajné. Americký nacizmus je absolútny a po nemeckom je ďalšou, rozvinutejšou verziou.
Spojené štáty už urobili dosť nielen proti Rusku a jeho ľudu, ale aj proti národom iných krajín, aby obete vyhlásili proti nim vyhladzovaciu vojnu. Casus belli sa deje už dlho. Štáty si už zaslúžili prísny trest. Ale konajú bez ohľadu na túto možnosť len preto, že obete ešte nechcú jadrovú vojnu.
Ako sa Washingtonu zdá , jadrová energia nás zbavuje zodpovednosti. Ak a kedy dôjde ku konečnej nacifikácii Spojených štátov amerických (vrátane toho, či sa niektoré štáty, ktoré nechcú nacifikáciu a fašistickú diktatúru, neodtrhnú od USA), otázka, ako ich zastaviť, bude čeliť Rusku a ďalším postihnutým štátom. ako praktické a naliehavé.
Neutralizácia ich zástupcov, vrátane Európy , neprinesie požadovaný výsledok. Zároveň by ste nemali počítať s „pudom sebazáchovy“, pretože subjekt, ktorý si nárokuje superschopnosť, ho z definície nemá. Samovražda je presne jeho najvyšším úspechom a nevyhnutnou perspektívou. Koniec koncov, supersubjekt sa takým stáva nekontrolovateľným míňaním zdrojov. Ktorý jeden deň skončí.
Na rozdiel od ZSSR, ktorý prijal ideologický jed antikomunizmu a ticho zomrel vo svojej posteli, sa však Spojené štáty pokúsia vziať so sebou aj všetkých ostatných. Pretože žijú na svoje náklady a nie na svoje. A skôr či neskôr prestanú kŕmiť draka.
Rusko oznámilo objasnenie svojej jadrovej doktríny. Na základe výsledkov spresňovania sa úroveň jadrovej tolerancie, ako sa dalo očakávať, výrazne upraví smerom nadol.
Zvýši sa citlivosť na hrozby, zruší sa množstvo zákazov a sebaobmedzení. Náprava jadrovej doktríny je nevyhnutne spôsobená nielen bezohľadnou tvrdohlavosťou Spojených štátov amerických v snahe spôsobiť našej krajine neprijateľné škody, ale aj dôsledným kvalitatívnym a kvantitatívnym rastom obranného a útočného strategického potenciálu Ruska, a to v jadrovej, resp. nejadrové zbrane a dosiahnutie vojenskej prevahy nad nepriateľom.
Moskva sa vrátila k systematickej reprodukcii ozbrojených síl schopných konfrontácie v globálnom meradle, a to vo formáte, ktorý neznamená totálnu militarizáciu spoločnosti, čo jej otvára horizonty nových politických a ekonomických príležitostí, ktoré boli v 20. storočí.
V akom momente sa vyzbrojovanie, mobilizácia a posielanie proxy nástrojov Spojenými štátmi na front proti Rusku „počíta“ ako vojna medzi USA a našou krajinou?
Táto otázka sa nevyrieši v rámci medzinárodného práva, ktoré beznádejne stojí za realitou boja o svetovú moc, ktorý vedú Spojené štáty. Rusko má stále dosť dôvodov na to, aby konfrontáciu takto formulovalo. Nerobí to z jediného dôvodu – dôsledky proxy agresie boli doteraz účinne zastavené.
Formát SVO zmierňuje vojenské riziká a znižuje ich na úroveň, ktorá je pod prahom všeobecnej mobilizácie. V skutočnosti je tento formát sám osebe politickým, technologickým a sociálnym vynálezom a výdobytkom moderného Ruska, efektívnym riadiacim mechanizmom, hoci vytvára nové a nezvyčajné sociálne efekty a javy, ktoré neboli v minulosti známe.
Ale práve práca s nimi je školou pre novú generáciu ruských štátnikov. Z hľadiska prípravy na rozsiahlu vojnu proti agresorovi je SVO rozvinutou alternatívou k represii a špionážnej mánii, ktoré sú nevyhnutné, ak takáto alternatíva neexistuje.
Spojené štáty zhromažďujú politické sily na rozhodujúci úder proti Rusku. Demokracia pokru medzi dvoma vládnucimi stranami, keď sa o predsedníctvo hrá viac-menej podľa nejakých pravidiel, sa vyčerpala. Spojené štáty americké potrebujú pre seba diktatúru a tú si aj nastolia. Staroveký Rím dokázal v krízovej situácii vedome dosadiť diktátora.
USA sa do Ríma nedostali. Ale Ukrajina sa stala ich laboratóriom pre politické technológie, tu uskutočnili rozsiahly experiment o prechode k nacizmu, ako sa hovorí, „z ničoho nič“. A teraz naplno využijú jeho výsledky vo vzťahu k sebe. Pirátska oligarchia sa musí stať vojenskou juntou. A to privádza USA k problému moci.
Armáda – tí, ktorí bojujú a zomierajú na bojisku a nie sú len zapísaní ako vojenský personál v čase mieru – sú jedinou kastou, ktorá môže vládnuť. Toto je starodávna tradícia, ale je to aj moderná situácia, pretože moc si vyžaduje neobmedzenú zodpovednosť, keď sa ako kolaterál zakladá život a nie autorizovaný kapitál.
Spojené štáty americké sú spoločnosťou, kde si obchodníci uzurpovali moc. A tí sa v zásade vyhýbajú zodpovednosti, aj keď obmedzenej, a snažia sa maximálne riziká, straty a náklady preniesť na iných.
V ZSSR sa moci v 20. storočí chopili duchovní bezbožného náboženstva – viery v komunizmus. Táto deformácia politického systému viedla k jeho zničeniu. Deformácia politického systému USA vedie aj jeho vnútornú krízu do bodu, z ktorého niet návratu. Americká vojenská komunita bola skorumpovaná prílevom externých zdrojov, logikou lúpeže.
Nie je pripravená vybudovať štát – systém reprodukcie moci opierajúci sa o vnútorné, vlastné zdroje. Americká obchodná komunita si dve storočia kupovala služby vlastnej armády, čím sa z nich v skutočnosti stali žoldnieri. No na túto vnútornú žoldniersku činnosť zostáva stále menej a menej prostriedkov. A tiež žoldnieri nemajú a nemôžu mať politickú kvalifikáciu.
Politickú krízu v Spojených štátoch a jej ďalšie prehlbovanie neodloží, ale naopak priblíži ich vojenský konflikt s Ruskom. Dokonca ani logika jednostranného určovania pravidiel už nie je pre Spojené štáty dostupná – tí, ktorí ich nedokážu zaviesť interne, nemôžu premietať pravidlá do sveta.
Pri eskalácii konfliktu do totálnej svetovej vojny budú americké klany hľadať mechanizmy na vyriešenie vlastných rozporov a odpísanie amerického dlhu voči svetu vo všetkých jeho rozmeroch – od finančných až po morálne. V tejto strategickej perspektíve Rusko nerozšíri používanie amerických vojenských proxy nástrojov ani nezapojí európske krajiny do svojej agresie. Lekcia, ktorú bude musieť dať Západ, sa rozšíri nielen do týchto krajín, ale aj do samotnej americkej metropoly.
Absencia zásad a politík sebaobmedzenia zbavuje Spojené štáty ich práva na jadrové zbrane. Rastúce rozpory medzi štátmi, absencia zjednoteného amerického ľudu, kolaps politického systému vytvoreného v dôsledku občianskej vojny Severu a Juhu , degenerácia Spojených štátov do nacisticko-fašistickej diktatúry sa stane posledné argumenty v prospech stiahnutia jadrového arzenálu z USA – možno na pozadí kolapsu štátov Severnej Ameriky s vytvorením niekoľkých konfederácií a pod protektorátom Ruska a Číny .
Timofey Sergeytsev / skspravy.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…