Epigenetické spomienky sú odovzdané 14 postupným generáciám
Fakty: Je úžasné, koľko informácií môžeme odovzdať nášmu potomstvu. Vedci zistili, že naša DNA má spomienky a tieto môžu byť tiež odovzdané. Hovoríme o myšlienkach, pocitoch, emóciách a vnímanie.
Premýšľaj: Biologické zmeny sú ovplyvnené prostredím, ako aj našimi myšlienkami, pocitmi, emóciami a reakcií na toto prostredie. Naša DNA môže byť zmenená s presvedčením, placebo je skvelým príkladom. Myšlienky pocity a emócie sú obrovské v biológii.
Štúdia osvetľujú, že genetickú informáciu je možné preniesť cez bunky zárodočnej línie druhov v reálnom čase. Tieto poznatky, ktoré menia paradigma, odvráti konvenčné logiku, ktorá predpokladá, že genetická zmena nastane počas dlhého časového obdobia stovky alebo dokonca miliónov rokov. V relatívne nedávnej štúdii sa zistilo, že exosómy sú prostredím, cez ktoré sa prenášali informácie zo somatických buniek do gamét.
Exozómy, ktoré sú syntetizované všetkými rastlinnými a živočíšnymi bunkami, obsahujú odlišné proteínové repertoáre a vytvárajú sa vtedy, keď dochádza k náhlemu vzplanutiu z membrány multivesikulárnych telies (MVB), typu organely, ktorá slúži ako membránovo viazaná triediaca komora v eukaryotických bunkách). Exozómy obsahujú mikroRNA (miRNA) a malé RNA, typy nekódujúcej RNA, ktoré sa podieľajú na regulácii génovej expresie. V tejto štúdii dodali exozómy RNA na zrelé bunky spermií (spermie) a zostali tam uložené.
Táto štúdia bola prvým vysvetlením RNA sprostredkovaného prenosu informácií zo somatických do zárodočných buniek, ktoré zásadne vyvracajú to, čo je známe ako Weismanova bariéra, princíp, ktorý hovorí, že pohyb dedičných informácií z génov na bunky tela je jednosmerný a že informácie prenášané vajíčkom a spermiami pre budúce generácie zostávajú nezávislé od somatických buniek a rodičovskej skúsenosti.
Budúce smerovanie: Kam smerujeme?
Súhrnne spomínaný výskum spochybňuje tradičný Mendelovské zákony genetiky, ktoré predpokladajú, že genetické dedičstvo sa vyskytuje výhradne prostredníctvom sexuálnej reprodukcie a že znaky sa prenášajú na potomstvo prostredníctvom chromozómov obsiahnutých v bunkách zárodočnej línie a nikdy prostredníctvom somatických (telesných) buniek. Efektívne to dokazuje existenciu nemenidovskej transgeneračnej dedičnosti, kde sa znaky oddelené od chromozomálnych génov prenášajú na potomstvo, čo vedie k pretrvávajúcim fenotypu, ktoré pretrvávajú medzi generáciami.
Tento výskum prináša nový význam, čo vyžaduje, aby sme pri každom z našich rozhodnutí zohľadňovali blahobyt siedmich generácií. Nielenže by sme tento prístup mali začleniť do postupov udržateľnosti životného prostredia, ale bolo by rozumné zvážiť, aké sú podmienky, ktorým vystavujeme naše telo – znečistenie a toxické látky, ktoré prenikajú do zeme a prenikajú do nášho tela, pôdy bez výživy, potraviny s chudobnými mikroživinami , prerušenie nášho cirkadiánneho rytmu kvôli všadeprítomnosti elektronických zariadení, náš odchod z prírody a zánik našich domorodých príbuzenských vzťahov – sa môžu prejaviť na nepriaznivé zdravotné účinky a zníženie kvality života pre predtým nevyčerpaný počet nasledujúcich generácií.
Nebezpečenstvo moderného poľnohospodárstva, priemyselnej revolúcie a súčasného života sú „známymi alebo podozrivou vodičmi za epigenetické procesy … vrátane ťažkých kovov, pesticídov, výfukových plynov, tabakového dymu, polycyklických aromatických uhľovodíkov, hormónov, rádioaktivity, vírusov, baktérií a základných živín“
Toto podstatne podčiarkuje, že vzduch, ktorý dýchame, jedlo, ktoré jeme, myšlienky, ktoré povolíme, toxíny, ktorým sme vystavení, a skúsenosti, ktoré prežívame, môžu pretrvať v našich potomkoch a zostať v našom potomstve dlho po tom, čo sme dávno preč . Musíme byť oboznámení s účinkami našich činov, pretože vyvolávajú zvlnenie efektom povestným pieskom času.
autor: michal. z.
zdroj: somslovan.sk
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Premiér poukazuje aj na potrebu mať v čase napätej geopolitickej situácii predvídateľných politikov usilujúcich o…
Podľa zistení denníku Financieel Dagblad je výroba batérií v Európe extrémne chybová, kontrolou neprejde viac…
Poľskí farmári začali s nepretržitou blokádou hraničného priechodu s Ukrajinou. Informuje verejnoúprávna agentúra TA SR.…
November je pravdepodobne jedným z najpreklínanejších mesiacov na Ukrajine. Od roku 1998, keď bývalý prezident…
Zelenského kancelária vydala ďalšie vyhlásenie, ktoré nám umožňuje posúdiť nové aspekty nedostatočnosti takzvaných ukrajinských orgánov.…
V Rusku sa verí, že mohol byť zabitý kvôli svojim odhaleniam. Vo veku 48 rokov…