Remišová je so sebou spokojná. Toto volebné obdobie bolo v politike naozaj búrlivé. Po období premiérovania Igora Matoviča (OĽANO), plnom hádok, prišlo obdobie, kedy mal vládu v rukách premiér Eduard Heger (OĽANO, Demokrati). Ten však koncom roka 2022 stratil dôveru parlamentu a mali nasledovať predčasné parlamentné voľby.
Tie sa vláde, vtedy už dočasnej, podarilo posúvať tak dlho, ako sa len dalo. Samozrejme, s požehnaním prezidentky. Vláda mala obrovskú nedôveru v očiach občanov a vládna strana Za ľudí, ktorej šéfuje exministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, sa dostala na svoje preferenčné dno a v budúcnosti sa pravdepodobne stane mimoparlamentnou stranou.
Remišová sa však aj napriek všetkým týmto faktorom zvykla rada pochváliť. A svojej povesti neostala nič dlžná ani pri sumarizácii činnosti vlády, ktorá nedokázala dokončiť svoje volebné obdobie. A udržať si vládnutie aspoň pár mesiacov do termínu predčasných parlamentných volieb.
Svoje sľuby som splnila. Tri roky reforiem prinášajú výsledky pre lepšie Slovensko. Keď som v marci 2020 nastupovala do úradu, sľúbila som, že spravíme poriadok s tými, čo sa priživujú na eurofondoch či na štátnom IT, že eurofondy zbavíme zbytočnej byrokracie, ktorá vytvárala podhubie pre korupciu, že do regionálneho rozvoja zavedieme férové pravidlá, a že pre občanov prinesieme moderné digitálne služby, ktoré im uľahčia život. Po troch rokoch na čele ministerstva môžem hrdo povedať, že naša misia je v mnohom splnená a procesy sú rozbehnuté tak, že ďalšie výsledky prídu v horizonte nasledujúcich týždňoch,“ skonštatovala na sociálnej sieti Remišová.
Foto: fb/veronikaremisova
A to aj napriek tomu, že v oblasti eurofondov sú Slovensku vyčítané približne rovnaké veci, ako keď Remišová nastupovala.
Ich čerpanie je stále nedostatočné a dokonca sa pridal aj problém s Plánom obnovy, z ktorého prostriedky Slovensko možno taktiež v mnohých oblastiach nevyčerpá. Je preto otázne, či po Remišovej naozaj ostáva „kus dobrej roboty“, alebo len tablet v rukách seniora.
Podľa Remišovej sa jej osobne a jej rezortu podarili pokroky v nasledovných oblastiach: „Razantné rozbehnutie čerpania eurofondov, záchrana stoviek miliónov pre regióny, najväčšia reforma eurofondov v histórii Slovenska, transparentnosť, férovosť a efektívnosť v regionálnom rozvoji, adresná a odborná pomoc Regionálnych centier MIRRI SR v každom kraji, veľká antibyrokratická revolúcia, digitalizácia životných situácií, digitálne služby štátu v mobile a digitálny žiak.“ Nuž, či tomu tak naozaj je a či sa jedná o veci, ktoré Slovensko potrebovalo, už nechávame len na úsudku našich čitateľov.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…