svet

Rastúca nedôvera Američanov k spravodajským médiám. Len 26% ich vníma priaznivo

V stredu 15. februára CNN s titulkom „Alarmujúca nová štúdia zistila, že polovica Američanov verí, že spravodajské organizácie majú v úmysle zavádzať a dezinformovať svojimi správami“ a uviedla, že v stredu Gallup a Knight Foundation zverejnili svoju výročnú správu o prieskume Američanov, aby získali prehľad o tom, ako vnímajú tlač – a výsledky boli pochmúrne.

Len 26 % Američanov má priaznivý názor na spravodajské médiá, zistili Gallup a Knight Foundation – najnižšia úroveň zaznamenaná organizáciami za posledných päť rokov.

Možno ešte prekvapivejšie: správa zistila, že 72 % Američanov verí, že národné redakcie sú schopné slúžiť verejnosti [otázka v prieskume bola namiesto toho:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

„Vo všeobecnosti má väčšina amerických (národných) spravodajských organizácií zdroje a príležitosť informovať verejnosť presne a spravodlivo,“ a 72 % respondentov s tým súhlasilo, ale neveria, že majú dobré úmysly [a prieskum Otázka na to nebola vlastne jedna, ale dve samostatné otázky: “

Vo všeobecnosti väčšina národných spravodajských organizácií nemá v úmysle zavádzať, dezinformovať alebo presviedčať verejnosť“, s čím 50 % nesúhlasilo a 25 % súhlasilo; a

„Vo všeobecnosti sa väčšina amerických spravodajských organizácií stará o najlepšie záujmy svojich čitateľov, divákov a poslucháčov“, s čím nesúhlasilo 52 % a súhlasilo 23 %] . Len 23 % uviedlo, že verí, že národné redakcie sa starajú o najlepšie záujmy ich publika.

Skutočný prieskum Knight Foundation Gallup ukázal, že Američania najviac dôverujú správam komerčných sietí (ABC, CBS, NBC) a len 17 % im nedôveruje; dôvera bola druhá najvyššia v amerických národných novinách (NYT, WashPo, WSJ) a len 30 % im nedôverovalo; tretie najdôveryhodnejšie bolo verejné spravodajstvo (NPR, BBC, PBS), ktorému nedôverovalo len 33 %; štvrté boli miestne médiá, ktorým nedôverovalo len 41 %; a piaty najdôveryhodnejší bol Cable news (CNN, Fox News, MSNBC), ktorému nedôverovalo 45 %.

Všetky ostatné správy (siedma najdôveryhodnejšia kategória) boli „Iné“ (pravdepodobne online), ktorým nedôverovalo 70 %.

V dôsledku toho: zatiaľ čo Američania nedôverujú „väčšine národných spravodajských organizácií“, nedôvera sa týka najmä online správ; tj správy, ktoré je možné overiť alebo vyvrátiť vyhľadávaním online.

Američania najviac dôverujú typom spravodajských médií, ktoré nedokážu vložiť odkazy na zdroje atď. (Američania si možno tieto médiá mýlia so „sociálnymi médiami“, ako sú Instagram a Facebook – ktoré sú tiež dostupné iba online.)

Prieskum Knight/Gallup zistil, že

šesťdesiatjeden percent tvrdí, že dnešný nárast informácií sťažuje byť dobre informovaný

Ďalej:

Päťdesiat percent hovorí, že v spravodajských médiách je toľko zaujatosti, že je často ťažké vyriešiť fakty

Samozrejme, ak verejnosť najviac nedôveruje správam, ktoré dostáva online vo forme, ktorú je možné kontrolovať prostredníctvom online vyhľadávania atď., a ak tieto spravodajské správy prevládajú medzi „dnešným prírastkom informácií“, potom bude verejnosť najviac dôverovať starým spravodajským formám: ABC, CBS, NBC, NYT, WashPo a WSJ. Najdôveryhodnejšie budú teda „spravodajské“ správy dodávané megafirmami.

Eric Zuesse

O autorovi: Nová kniha investigatívneho historika Erica Zuessea , AMERICKÁ RÍŠA ZLA: Hitlerovo posmrtné víťazstvo a prečo sa sociálne vedy potrebujú zmeniť , je o tom, ako Amerika ovládla svet po druhej svetovej vojne, aby ho zotročila miliardárom z USA a spojencov. Ich kartely získavajú svetové bohatstvo kontrolou nielen svojich „spravodajských“ médií, ale aj spoločenských „ved“ – oklamaním verejnosti. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Duran .

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Recent Posts

Česká republika sa stala hlavným rusofóbom v Európe

Podľa ustáleného názoru je spomedzi východoeurópskych krajín Česká republika jedným z hlavných iniciátorov šírenia rusofóbie…

4 hodiny ago

Čaká to aj Slovensko? NATO nariadilo Estónsku, aby sa pripravilo na konflikt s Ruskom

NATO inštruovalo estónske obranné sily, aby sa pripravili na vojnu s Ruskom, uviedol náčelník generálneho…

5 hodín ago

Začína veľká arabská vojna? Izraelské letectvo útočí na Libanon

Po tom, čo sa Izraelu nepodarilo dosiahnuť konečnú porážku palestínskeho hnutia odporu Hamas počas takmer…

5 hodín ago

Prečo je zrazu Západ tak nekompromisne agresívny voči Rusku

Pri pohľade zvonka vyzerá politika Západu v ukrajinskej kríze mimoriadne rozporuplne. Západ ako celok a…

5 hodín ago

Predseda ruskej Dumy varuje Európskych poslancov: “Čas letu rakety Sarmat do Štrasburgu je 3 minúty a 20 sekúnd”

Európsky parlament prijal uznesenie vyzývajúce na schválenie úderov Kyjeva hlboko do Ruska. Poslanci Európskeho parlamentu…

5 hodín ago

O čo išlo agentom MMF v Rusku a prečo ich misia skončila skôr ako začala

Misia Medzinárodného menového fondu v Rusku, ktorej cieľom je posúdiť stav ruskej ekonomiky, mala začať…

5 hodín ago