Rastlinná ríša je celý vesmír, ktorý v celej svojej šírke zahŕňa mnohé zjavné prejavy živočíšneho sveta.V skutočnosti, ako ukázali mnohé štúdie, rastliny dokazujú, že sú šťastné, keď sa s nimi zaobchádza s láskou, pociťujú strach z násilia a sú úzkostné v prítomnosti nebezpečných zvierat.
Navyše reagujú na ľudské emócie a dokonca spolu komunikujú, no len neskutočne jemným, až éterickým jazykom, ktorému až teraz začíname rozumieť…
Už v dávnej minulosti naši predkovia vedeli, že obrábanie pôdy a pestovanie množstva ovocia, kvetov a zeleniny sú spojené s „ľudským“ vzťahom k nim. Práve na tomto špeciálnom spojení sú dnes mnohé projekty založené na vytváraní dynamickejšieho a produktívnejšieho poľnohospodárstva, berúc do úvahy množstvo faktorov podieľajúcich sa na raste rastlín, ako sú fázy mesiaca pri výsadbe a zbere alebo pri používaní hnojív.
V prácach o biodynamickej agronómii Rudolfa Steinera, tvorcu antropozofie, boli na základe duchovných zákonov študované také hnojivá, ktoré neničia pôdu a podporujú harmonický rast rastlín. Farmy v Nemecku, ktoré použili jeho systém, dosiahli vynikajúce výsledky, kvantitatívne aj kvalitatívne, v porovnaní s tým, čo sa teraz ponúka na tradičných trhoch. Rovnako to bolo s najrevolučnejšími a veľkolepými poľnohospodárskymi technikami, ktoré používali roľníci z údolia Santiago v mexickom štáte Guanajuato v 70. rokoch.
Použil sa nejaký „tajný vzorec“ a výsledkom bolo, že kapusta narástla s hmotnosťou 43 kilogramov, listy bielej repy dosiahli dĺžku 1,83 metra, cibuľka sa ukázala ako 4,5 kilogramu, zeler meter a klinčeky boli dvanásťkrát väčšie. než zvyčajne. „Tajomstvo“ sa podľa roľníkov dalo aplikovať na všetky rastliny: kvety, obilniny, hľuzy… a navyše nevyžadovalo žiadne chemické hnojivá ani pesticídy. Bol však spojený s astrológiou a niektorými znalosťami prenášanými „neľudskými bytosťami“ …
Malo by sa povedať, že tieto metódy boli čoskoro kritizované oficiálnymi vedcami a roľníci opustili svoje pozemky spolu so všetkými agronomickými experimentmi. Fotografie a natočené filmy sú však stále zachované.
„Duše“ rastlín
Dnes je s určitosťou vďaka supersenzitívnym prístrojom – medzi nimi detektor lži (psychogalvanometer) alebo merač emócií (emotionometer) – známe, že rastliny rozlišujú ľudí, sú citlivé na hudbu, majú pamäť, vnímajú nenávisť a lásku. Jedným slovom, majú vedomie a pocity. Staroveké národy hovorili, že majú dušu. Kúzelník z kmeňa Yaqui Don Juan pri rozhovore so svojím študentom Carlosom Castanedom poukázal na to, že by sa mal rozprávať s rastlinami, pretože každá z nich má svoju individualitu a všetky majú city a dušu. A že zase môžu preniesť svoje „pocity“ na človeka, takže sa stane schopným vidieť, cítiť a počuť to, čo mu sprostredkúvajú.
Don Juan tiež tvrdil, že spojenie medzi rastlinami a ľudskými bytosťami je také silné, že keď jednu z nich rozrežete, je potrebné požiadať o odpustenie a vysvetliť, že jedného dňa budú môcť iné rastliny použiť vaše telo na jedlo. Keď sa Castaneda spýtal, čo presne im má povedať, šaman odpovedal, že im stačí hovoriť od srdca. Potom však nie je nič zvláštne na tom, že indiánsky vodca Smohulla z kmeňa Wanapum odmietol pracovať na pôde a vyslovil tieto slová: „Žiadate ma, aby som pokosil trávu a seno a predal ich na obohatenie, ako bielych, ale ako Pozrieš sa na mňa, keby som svojej matke ostrihal vlasy z hlavy?“ Vedel, že všetky živé bytosti tejto planéty sú vo svojich rôznych prejavoch života vzájomne závislé. A že podľa presného naplnenia zákona príčiny a následku sa v ľudstve odráža zlý vzťah k zvyšku sveta.
Dnes každý deň dostávame viac a viac dôkazov o tom, že rastliny zažívajú bolesť, radosť a strach. Ale Paracelsus vo svojej Okultnej botanike a iní učenci stredoveku dokonca tvrdili, že rastliny majú dušu. A navyše prakticky neexistujú ľudia, ktorí by neuctievali svet rastlín, a to nielen z ekologických dôvodov, ktoré sú dnes také módne, ale jednoducho preto, že každý strom, každý kvet, každý rastlinný organizmus považovali za útočisko ducha, za ten najjemnejší prejav života..
Je možné komunikovať s rastlinami?
Nebudeme tu spomínať veľkolepé experimenty, ktoré indický vedec Chandra Bose vykonal začiatkom 20. storočia na prístroji svojho vynálezu, crescografe, na ktorom dokázal, že rastliny majú podobný nervový systém a že vystavenie rádiovým vlnám urýchľuje ich rast a zlepšuje zdravie… To je už dávno minulé. Nebudeme tiež rozvádzať výskum Američana Clivea Baxtera, agenta CIA, ktorý koncom 60. rokov vyskúšal detektor lži na rastlinách, aby otestoval ich reakciu na myšlienky ľudí, pretože jeho experimenty sa čoskoro mnohokrát opakovali a spôsobili doslova reťazová reakcia.
Stačí povedať, že toľko ľudí nasledovalo kroky Boseho a Baxtera a dosiahli podobné výsledky: rastliny sú šťastné, keď sú polievané, obávajú sa agresívnych činov, prejavujú poplach, keď sa blížia nepriateľské zvieratá, a – reagujú na naše emócie. Ruský fyzik Viktor Adamenko na základe Baxterových experimentov navrhol, že niektoré rastliny, ktoré boli nemými svedkami zločinov, by sa dali vziať do úvahy a dokonca uviesť vlastnú, špeciálnu „verziu“ toho, čo sa stalo, keď boli ich listy napojené na detektor lži počas výsluchu obvineného. V praxi to testoval psychiater Aristide X.
Zelený dialóg
Zdá sa nepravdepodobné, že by živé veci, ako sú rastliny, ktoré stále zostávajú nehybné na mieste svojho rastu, mali svoj vlastný systém vzájomnej komunikácie, a to bez formy, farby alebo vône.
Priekopník organického záhradníctva J.A. Rodale raz počul, že smrť materskej rastliny ovplyvnila sadenice a rozhodol sa to otestovať na svojej farme v Pensylvánii. Materskú rastlinu kapusty zničil tak, že odrezal hlávku kapusty, potom ju spálil a zvyšky zahrabal do zeme. Potom sa zistilo, že smrť nejako poranila výhonky a od tej chvíle prestali riadne rásť. Bola to telepatia alebo nejaký iný mechanizmus prenosu informácií, ktorý nám nie je známy?
Časť rébusu nerozlúštil botanik, ale zoológ z Južnej Afriky Van Halen. Pri pokusoch so žirafami a antilopami dospel k záveru, že niektoré rastliny si vymieňajú informácie pomocou chemikálií. Preukázal tak, že používajú etylén (CH2) na životne dôležitú komunikáciu: v prípadoch, keď je potrebné varovať pred priblížením sa nebezpečného zvieraťa. Halen zistil, že žirafy sú veľmi prieberčivé (žerú len listy izolovaných a iných akácií), kým antilopy zožerú všetky akácie za sebou a relatívne častejšie umierajú.
Záver: Tento strom uvoľňuje etylén do ovzdušia, aby informoval svojich blízkych príbuzných o nebezpečenstve. A listy varovaných rastlín začnú produkovať jed – tanín, ktorý dokáže zničiť pečeň prežúvavcov. Takže buďte opatrní, pretože existujú rastliny, ktoré sú nebezpečné pre zvieratá (nehovoriac o „dravých rastlinách“), ako aj pre ľudí.
Aj hudba, aj tanec
Teraz už nie je pre nikoho tajomstvom, že rastliny cítia hudbu a že ak ich prenikavý kameň rozruší do tej miery, že odvrátia listy od zdroja zvuku, potom im klasická hudba pomôže lepšie rásť. Keď ho otvorili, na kukuričných poliach v Kanade boli nainštalované reproduktory, ktoré počas jarných dní vysielali klasickú hudbu: výsledkom bolo zväčšenie veľkosti klasu o 20 100 percent.
Slovanské Noviny
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…