Mnohí z členov internetovej chatovej skupiny boli obvinení zo zločineckého sprisahania.

Niekoľko zbraní a muníciu zaistila polícia v Rakúsku počas razie voči radikálnym odporcom protipandemických opatrení. Ako uviedlo vo štvrtok tamojšie ministerstvo vnútra pre agentúru APA, členovia skupiny v chatovej konverzácii hovorili okrem iného o zhotovení kazetových bômb a molotovových koktejlov či o nákupe zbraní.
Príslušníci polície zaistili dve ručné zbrane, jednu dlhú zbraň, približne 3500 nábojov, dva meče a tiež rozličné polovojenské vybavenie vrátane ochranných a viacúčelových viest, prilieb, vysielačiek a nosičov dát. Zhabané predmety polícia v súčasnosti vyhodnocuje. Mnohí z členov internetovej chatovej skupiny boli navyše obvinení zo zločineckého sprisahania.
Východiskovým bodom vyšetrovania bola uzavretá skupina na sociálnej sieti Telegram, v ktorej sa o svojej činnosti dohadovali popierači koronavírusu. Plánovali napríklad voči policajtom použiť molotovové koktejly, ktoré si chceli priniesť do metropoly Viedeň na protesty proti epidemiologickým opatreniam.
K násilnostiam, o ktorých muži diskutovali on-line, malo dôjsť na protestnom zhromaždení vo Viedni 15. mája. Deň pretým preto rakúsky Spolkový úrad na ochranu ústavy a boj proti terorizmu (BVT) spoločne s príslušnými krajinskými úradmi vo Viedni, Dolnom a Hornom Rakúsku, Štajersku a Vorarlbersku zorganizovali cielenú akciu, ktorej súčasťou bolo viacero bytových prehliadok či výsluchov podozrivých.
„Je absolútne nepochopiteľné, čo tu chceli popierači koronavírusu spraviť. Vďaka precíznej práci vyšetrovateľov sa podarilo tieto kriminálne siete pripravené páchať násilnosti odhaliť a budú sa musieť za to zodpovedať,“ vyhlásil šéf rezortu vnútra Karl Nehammer, ktorý ostro odsúdil plánované násilnosti voči policajtom.
„Páchatelia musia byť podľa zásad právneho štátu čo najprísnejšie potrestaní,“ dodal. Vzhľadom na vysoký počet zaistených zbraní a munície Nehammer uviedol: „Polovojenské vybavenie pripomína takmer teroristickú organizáciu.“
6. január – Malý Vodokres
Český premiér obvinil ukrajinského veľvyslanca z porušenia etikety
CIA manipuluje Trumpa proti Putinovi
VIDEO: „Americký útok proti inému členskému štátu NATO by znamenal koniec všetkého,“ vyhlásila dánska premiérka Mette Frederiksenová v reakcii na snahy Donalda Trumpa anektovať Grónsko k Spojeným štátom
Fínsko tvrdí, že von der Leyenová buduje Štvrtú ríšu
Babišova vláda schválila svoje programové vyhlásenie
VIDEO: Harabin radí Ficovi využiť situáciu a zbaviť sa amerického Westinghousu za 15 miliárd
Maduro bol privedený na súd s putami na nohách: “Som prezident Venezuely. Považujem sa za vojnového zajatca”
Dĺžka života ukrajinského pešiaka v sektoroch frontu, kde operujú ruské bombardéry Su-34, nepresahuje 4 hodiny
„Zvrhnutie Madura má celej Latinskej Amerike ukázať, kto je pánom v regióne“
Donald Trump robí USA medvediu službu
Európska komisia chce miliardami eur podporiť mimovládky, ktoré by mali ideologicky po všetkých smeroch programovať obyvateľov Európskej únie. Cieľom je, aby Európania „viac oceňovali rozmanitosť“
Riaditeľ Siemens Slovensko: Green Deal je ekonomická samovražda, ničí európsky priemysel
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN ohľadne Venezuely
Venezuela vyhlásila všeobecnú mobilizáciu a stanné právo
VIDEO: Dejiny sa opakujú ako tragédia a fraška.
Pozývame vás na Podduklianskú parádu
Nevyhrážajte sa! Odkázal Trumpovi kolumbijský prezident
Americký Senát v najbližších dňoch bude hlasovať o rezolúcii, ktorá Trumpovi zviaže ruky voči Venezuele. A je pravdepodobné, že bude prijatá.
Výpadek proudu v Berlíně: Místní se bojí odejít z vymrzlých bytů, aby jim je Arabové nevyrabovali
zo sekcie
Rakúska polícia zasiahla voči radikálnym kritikom korona-opatrení
Rakúska polícia zasiahla voči radikálnym kritikom korona-opatrení
Rakúska polícia zasiahla voči radikálnym kritikom korona-opatrení