Európa

Rada Európy rozhodla, že máme chrániť migrantov, plávajúcich do EÚ cez Stredozemné more

„Rada Európy sa rozhodla, že európske krajiny majú ihneď zmeniť svoju migračnú politiku, ktorá ohrozuje životy utečencov a migrantov, ktorí prekročujú Stredozemné more,“ uvádza sa na portály Rady Európy. V Bruseli sa domnievajú, že Európska únia príliš málo pomáha migrantom v presťahovaní sa z krajín Blízkeho východu a Afriky. Brusel stále tvrdšie tlačí na krajiny EÚ, aby umožňovali čoraz väčšiemu počtu migrantov dostávať sa na územie únie a snaží sa ich rozdeliť medzi jednotlivé členské štáty.

„Európske krajiny nechránia utečencov a migrantov, ktorí sa snažia dostať do Európy cez Stredozemné more. Zhoršenie situácie vo veci ochrany života a práv utečencov a migrantov pokračuje, čo každoročne zapríčiňuje tisíce úmrtí, ktorým by sa dalo vyvarovať,“ vyhlásila komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatovićová vo svojej správe pod názvom „Signál o pomoci v ochrane ľudských práv. Zvýšenie medzier v ochrane migrantov v Stredozemnom mori“. /“A distress call for human rights. The widening gap in migrant protection in the Mediterranean”/.

„V danej správe komisárka hodnotí výsledky plnenia členských krajín EÚ v odporučeniach komisárky Rady Európy pre ľudské práva v roku 2019, určených na záchranu migrantov na mori a navrhuje komplex praktických opatrení, ktoré by európske štáty mali bezodkladne prijať za účelom uskutočnenia založeného na ľudských právach prístupu počas riešenia problémov, spojených s prekročených Stredozemného mora,“ – uvádza sa v správe.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Daná správa zahŕňa udalosti v období od júla 2019 až po december 2020 v piatich kľúčových oblastiach:
– efektívne hľadanie a záchrana ľudí;
– včasné a bezpečné vylodenie zachránených ľudí na pobrežie;
– spolupráca s mimovládnymi organizáciami;
– spolupráca s tretími krajinami;
– bezpečné a zákonné kanály

Ako sa uvádza v správe komisárky Rady Európy pre ľudské práva Dunji Mijatovićovej, stredobodom jej pozornosti sú udalosti, ktoré sa odohrávajú na Centrálno-Stredozemnomorskej trase. Podotýka však, že celý rad potrebných opatrení uvedených v správe sa dá použiť aj na iných hlavných migračných trasách v Stredozemnomorskom regióne a tiež na Atlantickej trase (zo Západnej Afriky do Španielska).

Bruselu sa máli počet migrantov, prichádzajúcich z Blízkeho východu a Afriky, ako aj ten chaos, neporiadok a kriminogénna situácia, ktorú v EÚ vytvárajú státisíce migrantov. Stále im na rozum neprichádza oveľa jednoduchšie a logickejšie riešenie: namiesto bezhlavého a nebezpečného „ubytovania“ stoviek tisíc migrantov v EÚ, by mohol za rovnaké finančné prostriedky, ktoré tu utráca na utečencov, vytvárať lepšie životné podmienky pre migrantov v krajinách ich pôvodu, financujúc rozvoj hospodárstva, zamestnanosti a sociálne programy v krajinách Blízkeho východu a Afriky. Boli by to oveľa lepšie investované peniaze.

Napriek tomu sa sem „importujú“ migranti, ktorí v budúcnosti spôsobia veľa obrovských nepríjemností tunajšiemu obyvateľstvu – a v tejto svojej „činnosti“ mnohí z nich začínajú hneď po tom, ako vystúpia na európske pobrežie. Obrovské množstvo podobných prípadoch často uvádzajú európske média. Nič to! Bruselskí úradníci už dávnejšie stratili rozum a pre ďalšie generácie, pre naše deti a vnukov, pripravujú drsnú a divokú pascu. Ako je známe, všetky ríše boli skôr či neskôr zničené. Ak v Európskej únii nezmúdrejú, bude zničená aj táto „ríša“. A to tupým bruselským baranom nijako nedochádza.

autor: Eugen Rusnák

Zdroje:

(1) European countries must urgently change migration policies which are endangering refugees and migrants crossing the Mediterranean, Council of Europe, 9.3.2021

(2) https://rm.coe.int/a-distress-call-for-human-rights-the-widening-gap-in-migrant-protectio/1680a1abcd

(3) https://www.youtube.com/watch?v=jXQjTOzHGDc

zverejnené na zem a vek

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Bloomberg načrtol novú mapu Európy: v týchto krajinách očakávajú drastické zmeny

Tlačová agentúra Bloomberg uviedla takmer všetky krajiny. Maďarský premiér Viktor Orbán oslavoval pitím vodky, zatiaľ…

8 hodín ago

CIA pracovala priamo v Kyjeve

Bývalý zamestnanec SBU povedal, ako pracovala CIA v jej sídle. Bývalý zamestnanec ukrajinskej SBU Mazur:…

8 hodín ago

Pád německého průmyslu je opravdu hluboký. Němečtí výrobci hledají cestu z krize

Německé podniky v poslední době zasáhlo mnoho problémů, které zahrnují prudký nárůst cen energie po…

9 hodín ago