Opozícia a niektorí „nezávislí odborníci“ nevedia (alebo ani nechcú) pomáhať svojej krajine, tak robia to, čo vedia najlepšie. Škodiť, sabotovať, podrývať akékoľvek princípy vlastenectva. Odráža sa to aj na drahších pôžičkách, poskytovaných Slovensku. Možno si mädlia rukami, len či sa im to v konečnom dôsledku vyplatí… Na tento fakt poukazuje aj minister financií Ladislav Kamenický (SMER – SSD).
„Všade počúvam, že vraj terajšia vláda je zodpovedná za ekonomický marazmus, v ktorom sme sa ocitli. Nie je tomu tak!“ upozorňuje vo svojom statuse Ladislav Kamenický. „Zásadne odmietam túto propagandu nielen opozície, ale aj vybraných médií, ktoré sa na toto podujali. Práve naopak, vláda sa snaží konsolidovať a naprávať to, čo tu spôsobilo OĽaNO, SaS, Za Ľudí a Sme Rodina. Oni mali peňazí ako žiadna iná vláda pred nimi a vyšli, doslova, na psí tridsiatok,“ okomentoval konanie bývalej garnitúry Kamenický.
Ekonómovia ako Matovič, Heger, Sulík a Remišová tu škodili slovenskej ekonomike v minulosti a na rok 2024 politickým legislatívnym „eldorádom“ Slovensku zanechali osem miliardový deficit a zvýšili tak verejný dlh, lebo práve tento deficit je potrebné prefinancovať na finančných trhoch.
„Od novej vlády a Ministerstva financií, samozrejme, títo „opoziční experti“ očakávajú, že to, čo oni drancovali tri a pol roka, nová vláda napraví buď okamžite, alebo maximálne do troch dní!“ oprel sa do opozičného cirkusu Humberto minister financií.
„Čudujem sa napríklad takému Viskupičovi zo strany Sloboda a Solidarita, že s plechovou tvárou dokáže kritizovať výšku úrokov, za ktoré si Slovensko požičiava na trhu a pritom on je za to spolu s Matovičom priamo zodpovedný,“ ukázal pomyselne prstom Ladislav Kamenický.
Minister financií upozornil aj na niektoré médiá a opozíciu, ktoré dokážu obviňovať vládu aj za vysoké úroky na hypotékach. Pritom to boli práve oni, kto spôsobil vysoké úrokové prirážky na našich dlhopisoch. Bola to práve dnešná opozícia, ktorá tvrdila, že s hypotékami netreba ľuďom pomáhať a nech si to plne zaplatia sami.
„Keď nemohli ekonomicky škodiť v minulosti, robia to dôsledne dnes. Pýtate sa ako? Z ich niektorých vyjadrení a najmä činov sa nedá nezbadať to, čo by si Progresívne Slovensko najviac želalo:
Aby Slovensko prišlo o peniaze z eurofondov a Plánu obnovy a robia pre to maximum
Resp. aby si Slovensko nebolo schopné požičať peniaze na finančných trhoch
„Ako si mám inak vysvetliť žalovanie v Bruseli a úporné sledovanie a kontraproduktívne komentovanie každej aukcie slovenských dlhopisov?,“ pýta sa Kamenický. „Je to trápne, záškodnícke voči štátu a je to asi tá nová kultúra, ktorú chce priniesť Progresívne Slovensko,“ okomentoval minister financií ich „originálnu“ kamikadze politickú stratégiu.
Keď Slovensko predá nové dlhopisy, v liberálno-progresívnom tábore vidíme veľké sklamanie, ale samozrejme treba si vždy kopnúť do vlády na spôsob „… síce ste predali, ale mohli ste lacnejšie…“
Presne na tento fakt upozornila aj bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová vo svojom blogu v denníku Pravda, ktorý pomenovala úplne presne: „Armagedon na objednávku?”
Nová vláda robí všetko pre záchranu ekonomiky a bude pokračovať v konsolidácii verejných financií tak, ako sme si to naplánovali!
„Psi nech si brešú, karavána ide ďalej“.“
hlavnydennik.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…