Výsledky predčasných parlamentných volieb sú známe už viac ako tri týždne, niektorí sa s tým však akoby nedokázali zmieriť. Tí niektorí sú najmä politici z Progresívneho Slovenska, SaS či OĽaNO, ale aj zástupcovia viacerých mimovládnych organizácií a tiež mainstreamové médiá. To, ako už tri týždne kopú do novej vládnej koalície, je už až nechutné. Spomína si niekto, že by sa takéto niečo odohrávalo po voľbách na konci februára 2020? A ako to celé napokon dopadlo!
Šialenstvo podobného typu sa po voľbách v roku 2020 nedialo ani náhodou. Vtedy nikto neurčoval, kto má sedieť vo vláde, a ako to bude vyzerať pod vedením ministrov či strán, ktoré šli s OĽaNO a Igorom Matovičom do koalície. Výsledok sami poznáme. Zrodila sa vláda, ktorá bola najneobľúbenejšia v novodobej histórii Slovenska, ktorá musela najskôr vymeniť premiéra, aby potom po nechutných hádkach padla celá. Ale poďme pekne po poriadku. Slováci si určite veľmi dobre pamätajú ako novinári, vtedy ešte rázne postavení proti Igorovi Matovičovi, odhalili, že jeho diplomová práca je plagiát, rovnako ako práca šéfa parlamentu Borisa Kollára, mimochodom spájaného so stykmi s mafiou, či ministra školstva Branislava Gröhlinga.
A zloženie novej vlády? Nuž o premiérovi „One time next time“ Igorovi Matovičovi, a najmä o jeho psychike sa vedelo, rovnako tak sa vedelo o premlčaní jeho daňových „nezrovnalostí“, ktoré boli dobre ukryté na povale jeho mamy. Tá, podľa neho, jazdila na jeho starej škodovke doslova ako celoslovenský zásobovač či obchodný zástupca. Prezidentka Zuzana Čaputová ho však neváhala vymenovať po jeho „odstúpení“ z postu premiéra za ministra financií ani po tom, ako sa priznal, že nemá ani bankomatovú kartu, ba že financiám nerozumie, a tak tie ich domáce spravuje jeho manželka Pavlína. Ale poďme pekne ďalej a pozrime sa na ten „skvostný“ ministerský výber, ktorý odobrila aj hlava štátu, a proti ktorému nielen ona, ale ani vtedajšia opozícia či mimovládky, tak neprotestovali ako teraz.
Ministrom financií a neskôr premiérom sa stal predavač a díler s vodkou, ktorý s týmto nápojom, ktorý si vraj možno dať v pohode po obede a nič sa nestane, prerazil v USA. Áno, Eduard Heger mal asi veľké skúsenosti s financiami, ktoré zrejme vedel spravovať aj pod vplyvom vodky. Skvelou voľbou na ministra zdravotníctva bol aj člen akejsi podivnej náboženskej sekty Marek Krajči, ktorý nedokázal zvládnuť COVID-19, a tak ho po roku a mohutnom zomieraní Slovákov jeho stranícky šéf Matovič radšej odvolal. Aký „bezchybný“ bol minister vnútra Roman Mikulec sa ukázalo neskôr, keď bol v parlamente asi najodvolávanejším ministrom. „Expertom“ v školstve bol vyučený obuvník, kaderník a vizážista Branislav Gröhling, ktorý o reformách v školstve veľa rozprával, ale žiadnu nespravil. A aj teraz má o nich stále plné ústa.
Doslova TOP ministerkou bola Veronika Remišová, šéfka strany Za ľudí, ktorá pod jej vedením je už takmer bez ľudí. O znalostiach vyštudovanej bábkoherečky, ktorej bol zverený posť ministerky pre informatizáciu, a ktorá mala navyše pod palcom eurofondy, sa mohla verejnosť presvedčiť hneď niekoľkokrát. Spomenúť sa oddá aj minister životného prostredia Ján Budaj, ktorý je známy nielen ako „komunistický kotolník“, ale aj spolupracovník ŠTB, či ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorej brat si dobre prilepšil pri obchodovaní so štátom, o ktorom ona vraj „ani len netušila“. Aj jej „reforma“ súdnictva skončila fiaskom, ba navyše vo väzbe je zomreli za záhadných okolností dvaja ľudia, generál Lučanský a advokát Krivočenko. A čo taký minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan, ktorý predtým pôsobil v bankovníctve, ale v rezorte pôdohospodárstva neváhal svojej firme schváliť takmer 1,5 miliónovú dotáciu.
O rozšafnosti a šafárení so štátnymi peniazmi ministra hospodárstva a šéfa liberálov z SaS Richarda Sulíka, ktorý sa napokon postaral o pád Hegerovej vlády, azda netreba ani hovoriť. Pripomenúť ale treba, ako sa nabalili ľudia blízki Igorovi Matovičovi na štátnej zákazke testovacích AG tyčiniek proti COVID-19 či testovacích MOM-kách. Ale aj na jeho nezmyselnej očkovacej lotérii, ktorá stála štát milióny eur, rovnako ako jeho „atómovka“ s celoplošným testovaním, po ktorej nastal doslova koronavírusový boom a hromadné zomieranie Slovákov. O „rozviazaných“ rukách polície aj justície a vojne v policajnom zbore radšej písať ani nebudeme, lebo je to verejne známa vec. Navyše, najnovšie sa na svetlo sveta dostal škandál s Národným futbalovým štadiónom, za ktorý tiež môže vláda OĽaNO, a ktorý náš štát môže vyjsť ešte poriadne draho. Nehovoriac o tom, čo všetko ešte môže vyplávať na povrch.
A to sme pospomínali iba niektoré „esá“ z predchádzajúcej „najtransparentnejšej“ vlády, ktorá ide teraz kádrovať, kto by mal vo vláde byť, a kto nie. Oháňať sa „vládou zlodejov a mafiánov“ je zo strany OĽaNO a SaS prinajmenšom trápne. A to aj preto, keď podpredseda OĽaNO Michal Šipoš v televíznej diskusnej relácii v TV Markíza Na telo povie, že „čo sa stalo, to sa stalo, nebudem popierať,“ a vzápätí sa pustí do ďalšej hádky s liberálkou Janou Bittó Cigánikovou. Hádky, škriepky a vzájomné osočovanie, to bolo to, čím sa bývalá koalícia dlhé mesiace prezentovala, a čím doslova traumatizovala celé Slovensko. A to si vedenie OĽaNO, ktoré je podozrivé z možnej volebnej korupcie v rómskych osadách, dovolí vyzývať prezidentku Zuzanu Čaputovú aby konala, a okrem Rudolfa Huliaka nevymenovala ani ďalších ministrov novej vlády Roberta Fica. Vraj preto, že sú to zlodeji a mafiáni.
Politici z OĽaNO a SaS, ale aj z Progresívneho Slovenska neustále vyplakávajú, že Slovensko čaká „koalícia temna“, no akosi zabúdajú, aká koalícia nám tu vládla tri a pol roka. Je zaujímavé, že do tejto „debaty“ sa zapája aj Progresívne Slovensko, ktoré tiež ponúka skvelých „expertov“, no bez toho, aby počkali na to, ako sa nová vláda ujme svojich funkcií. Zdôvodnenie „lebo Fico“ neobstojí, pretože každému je jasné, že Michal Šimečka a jeho progresívci bažia po moci. Pomôcť vyhrať voľby im nedokázala ani Zuzana Čaputová, ktorá teraz robí čo môže na to, aby to novej vláde Roberta Ficap
oriadne znepríjemnila.
A veľmi výrazne jej v tom napomáhajú aj niektoré mimovládne organizácie, ktoré dostali od prezidentkinej vlády odborníkov poriadne štedré dotácie. Odmenu v podobe podrývania autority novej vlády si preto hlava štátu a jej PS zaslúžia. Na okraji toto honu na čarodejnice nestoja ani mainstreamové média, ktoré si hovoria mienkotvorné. Tie síce najskôr útočili na vládu Matoviča a spol., no potom, pri výrazných financiách za rozličné služby, začali obracať kartu, a teraz má jeho OĽaNO toľko priestoru v mainstreamových médiách, aký nemala počas celých rokov jeho vládnutia. Tak, ako šíri oheň a síru proti novej vláde súčasná opozícia, tak sa činia aj redaktori mainstreamu, ktorí využijú každý moment aby si do niektorého z navrhovaných ministrov, ale aj celej trojkoalície, kopli.
Prirodzene, najviac im vadia tí zo Smeru-SSD, no nevynechali ani tých z Hlasu-SD či SNS. Z národniarov sú vraj všetci neschopní, teda Šimkovičová, Huliak aj Krišanda. Čo na tom, že si vládne strany vybrali občania, a čo na tom, že noví ministri ešte nedostali ani obvyklých 100 dní na to, aby sa prejavili? Mimovládky, herci a ani niektorí ďalší, vrátane mainstreamových médií ich nechcú a basta. Takže takto vyzerá demokracia po Slovensky. Bravó!!!
ereport.sk
V noci 25. novembra ruské jednotky spustili ďalšiu sériu útokov na Kyjev. Išlo o pokračovanie…
Systém TOS-1A využíva tzv. termobarické rakety. Tie fungujú na princípe výbuchu aerosólového oblaku paliva zmiešaného…
Pokojné spolunažívanie Slovákov a Maďarov žijúcich na Slovensku je existenčne dôležité pre stabilitu krajiny. Skonštatoval…
Novým veľvyslancom Slovenska v Ruskej federácii bude Peter Priputen. Pred jeho vyslaním sa s ním…
Najväčšia kríza, akú naša spoločnosť zažíva, nie je ekonomická ani politická, ale demografická. Liberálny Denník…
Prezident Českej republiky napísal otvorene rusofóbny list Donaldovi Trumpovi, konštatuje agentúra RIA - novosti. Spojené…