Otvorená výzva na odstúpenie ministerky kultúry má do pondelkového popoludnia vyše 150.000 podpisov, vrátane bizarných mien ako Pamela Anderson a ďalšie.
Ministerstvo kultúry (MK) SR podalo na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie v súvislosti s petíciou na odstúpenie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). Dôvodom je podozrenie z manipulácie, falšovania identity i počtu signatárov elektronickej petície.
Ministerstvo, zastúpené generálnym tajomníkom služobného úradu MK Lukášom Machalom, má podozrenie na podvodné konanie rôznymi spôsobmi.
„Čísla a podpisy v petícii nereprezentujú vo všetkých prípadoch skutočne overené fyzické osoby. Čísla hlasujúcich kontinuálne narastajú lineárnym spôsobom, aj počas nočných hodín. Počet neidentifikovaných hlasujúcich a duplicitných adries hlasujúcich je rádovo v tisícoch,“ uviedol rezort ako argument pre podanie trestného oznámenia pre podozrenie na „poškodzovanie cudzích práv, na neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi, neoprávnený prístup do počítačového systému, manipuláciu s hlasovaním, marenie alebo sťažovanie plnenia dôležitej úlohy štátneho orgánu“.
Otvorená výzva na odstúpenie ministerky kultúry má do pondelkového popoludnia vyše 150.000 podpisov, vrátane bizarných mien ako Pamela Anderson a ďalšie.
Iniciátori výzvy vyčítajú ministerke autokratický spôsob vedenia rezortu, nezáujem o odbornú diskusiu a kroky, ktoré sú v rozpore s prijatou stratégiou kultúry a kreatívneho priemyslu. Rovnako poukazujú i na diskriminačné a zavádzajúce vyhlásenia, prednesené prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov ministerstva.
Téme sa vo svojom podcaste venoval aj youtuber Danny Kollar:
Populárny slovenský spisovateľ, bývalý politik a exdiplomat Jozef Banáš cez víkend vo svojom príspevku na sociálnej sieti komentoval diskusie aj protesty „umelcov“ proti novelizácii zákona o Fonde na podporu umenia.
Ako uviedol, Fond na podporu umenia podľa neho v ostatných rokoch svoju základnú úlohu verejnoprávnosti a názorovej rozmanitosti nenapĺňa. Podporuje záujmové skupiny, ktoré vo svojich projektoch prezentujú neoliberálne a progresivistické „hodnoty“.
„Je mi ozaj ľúto, že napísanie románu o jednom z najvýznamnejších svetových vedcov – Aurelovi Stodolovi „slovenská“ komisia nepodporila, na druhej strane rozdala štedro peniaze autorom a dielam marginálnym,“ uviedol Banáš.
„Som zdesený. Skutočne zdesený z toho, do akej žumpy sa prepadla kultúra politiky na Slovensku. Lídri opozície sa načisto opustili a hecujú davy do tých najoplzlejších pokrikov. Na bránu ministerstva kultúry zavesili demonštranti také vulgárne nadávky, že sa to nedá citovať“, konštatoval publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár v reakcii na primitívne správanie sa progresívno-liberálnej spodiny počas opozičného protivládneho protestu na námestí SNP v Bratislave, ktorá okrem vulgárnych pokrikov aj obscénnymi sloganmi oblepila dvere neďalekej budovy Ministerstva kultúry SR.
Zdroj: tvnoviny.sk / InfoVojna
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…