Ako uvádza americký časopis POLITICO, podľa nového prieskumu Európskej rady pre zahraničné vzťahy (ECFR) údaje zozbierané z deviatich krajín EÚ plus Veľkej Británie, Číny, Indie, Turecka, Ruska a USA naznačujú, že ruská vojna na Ukrajine rozdeľuje mienku medzi ľuďmi v západných krajinách a medzi ľuďmi v krajinách ako Čína, India a Turecko.
Ruská vojna na Ukrajine rozdeľuje názory medzi ľudí v západných krajinách a ľudí v krajinách ako Čína, India a Turecko, naznačuje nový prieskum, ktorý naznačuje budúci multipolárny svetový poriadok, v ktorom sú Európa a USA menej vplyvné.
Podľa nového stredajšieho prieskumu Európskej rady pre zahraničné vzťahy (ECFR) vojna odhalila „ostré geografické rozdiely v globálnych postojoch“ ku „koncepciám demokracie a zloženiu budúceho medzinárodného poriadku“.
Údaje zozbierané z deviatich krajín EÚ plus Spojeného kráľovstva, Číny, Indie, Turecka, Ruska a USA naznačujú, že zatiaľ čo západní spojenci „na globálnej scéne opäť získali zmysel pre zmysel“, priepasť medzi ich perspektívou a „zvyškom“ sa rozšírila, uviedol ECFR.
Európski a americkí občania majú veľa spoločných názorov na hlavné globálne otázky, vrátane toho, že by „mali pomôcť Ukrajine vyhrať“, zatiaľ čo občania v Číne, Indii a Turecku uprednostňujú „rýchle ukončenie vojny“, aj keď Ukrajina bude musieť vzdať svoje územie. na základe prieskumov uskutočnených v decembri 2022 a januári 2023.
V skúmaných západných krajinách veľká väčšina (77 percent v Spojenom kráľovstve, 71 percent v USA a 65 percent v deviatich členských štátoch EÚ) označila Rusko za „protivníka“ alebo „súpera“ svojej vlastnej krajiny.
Naopak, veľké množstvo ľudí v Číne (76 percent), Indii (77 percent) a Turecku (73 percent) nielenže vidí pokračujúcu „silu“ v Rusku a považuje ho za strategického „spojenca“ a „partnera“ svojej krajiny. , ale mnohí sa tiež domnievajú, že Kyjev by mal zvážiť odovzdanie územia, aby pomohol rýchlejšie ukončiť konflikt.
Paradoxom ukrajinskej vojny je, že západ je vo svete jednotnejší a zároveň menej vplyvný ako kedykoľvek predtým
povedal Mark Leonard, riaditeľ think-tanku a spoluautor správy.
Existujú tiež rôzne názory na všeobecnú úlohu, ktorú bude hrať Západ v budúcom svetovom poriadku. V Európe a USA mnohí ľudia (29 percent v Británii, 28 percent v deviatich krajinách EÚ a 26 percent v USA) očakávajú nový bipolárny svet dvoch blokov na čele s USA a Čínou, zatiaľ čo existujú náznaky, že väčšina ľudia vo veľkých nezápadných krajinách videli budúcnosť v multipolárnejšom zmysle.
„Západní činitelia by mali brať do úvahy, že konsolidácia Západu prebieha v čoraz viac rozdelenom post-západnom svete; a že rozvíjajúce sa mocnosti ako India a Turecko budú konať podľa svojich vlastných podmienok a budú odolávať bitke medzi Amerikou a Čínou,“ uviedli autori štúdie.
Wilhelmine Preussen/Politico
skspravy
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…