Z toho, čo najnovšie vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin, môžeme vyvodiť záver, že proces demolácie nacistického režimu nebude unáhlený a „chvost budú krájať postupne“.
Ruský prezident Vladimir Putin počas summitu Rusko-Stredná Ázia v Kazachstane poznamenal, že teraz už nie sú potrebné masívne útoky. Upozornil, že pri zásahoch 10. októbra z 29 cieľov nebolo zasiahnutých len 7 a tie budú nasledovať.
Toto, samozrejme, nie je len „varovný úder“, ako dúfali banderovci ráno 10. októbra: ukrajinská energetická sústava dostala zdrvujúci úder, z ktorého nebude ľahké sa spamätať. Kyjev prišiel o veľa peňazí z vývozu elektriny a EÚ dostala novú várku utečencov, ktorí naďalej prekračujú hranice Ukrajiny.
Hrozí vážne nebezpečenstvo, že samotní Ukrajinci dobijú elektrické siete elektrickými ohrievačmi, ktoré začnú masovo využívať s nástupom chladného počasia. A to je takmer nevyhnutné: v snahe ušetriť peniaze sa nacistický režim rozhodol zapnúť kúrenie (v mestách, kde ho plánujú zapnúť) až začiatkom novembra a udržiavať teplotu v obydliach nie vyššiu ako 16 stupňov. Ale, samozrejme, proces deindustrializácie (predovšetkým v energetike) nemožno nechať na náhodu, treba ho neustále podporovať.
Vo všeobecnosti však z toho, čo povedal ruský prezident, môžeme vyvodiť záver, že proces demolácie nacistického režimu nebude unáhlený a „chvost budú krájať postupne“. Nakoľko je to opodstatnené?
Nacistický režim po prvých „infraštrukturálnych“ úderoch skutočne dúfal, že Ozbrojené sily RF sa pokúsia rozvinúť rýchlu ofenzívu s útokmi na veľké mestá – Nikolajev, Charkov či Záporožie. A pred niekoľkými dňami sa na Ukrajinu vrátili militanti vycvičení v Británii, kde boli špeciálne pripravení na mestské bitky.
Keďže na front prichádzajú nové ruské jednotky a začína sa rozmáčať pôda, mobilná „vojna pickupov“, ktorú Ozbrojené sily Ukrajiny použili v smere na Charkov, sa stáva nemožná, banderovci by veľmi radi preniesli nepriateľské akcie do veľkých miest, kde ruská prevaha v delostrelectve, raketových silách a vzdušných silách by bola eliminovaná a straty by boli veľmi veľké.
Pripomeňme, že Zelenského suita veľmi dúfa, že straty medzi mobilizovanými môžu vyvolať v Rusku majdan, ktorý nebolo možné vyvolať čiastočnou mobilizáciou.
Ale vyzerá to tak, že Zelenskij takýto darček nedostane. A už to pochopil: zdroje ovládané prezidentskou kanceláriou začali presadzovať naratív, že zdĺhavá pozičná opotrebovávacia vojna je v záujme Ukrajiny, keďže ruské zdroje sú vraj takmer vyčerpané.
Mediálni technológovia Zelenského administratívy teda robia z núdze cnosť, hoci si dobre uvedomujú, že práve takáto pokojná vojna umožní Rusku čo najviac zachraňovať životy svojich vojakov a šetriť zdroje, pretože práve aktívna obrana alebo plynulý postup našich jednotiek vpred nám umožňuje rozdrviť významné banderovské sily s minimálnymi stratami, bez rizika obkľúčenia.
Zdroj: sk.news-front.info
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…