Väčšina Slovákov sa za vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera prepadávala do stále väčšej chudoby. A lepšie to nevyzeralo ani po tom, keď ich vystriedala prezidentkou dosadená vláda Ľudovíta Ódora, teda vláda odborníkov. Jej plány do budúcna boli dokonca také, že by ľudí u nás čakalo ešte väčšie uťahovanie opaskov, teda ešte väčšia chudoba.
Svet si včera pripomenul Svetový deň chudoby, ktorý neunikol ani našej hlave štátu. Tá síce zrejme ani veľmi nevníma skutočnosť, že Slováci patria medzi najchudobnejších v EÚ, zato „citlivo“ vníma ako chudobní Slováci pomáhajú iným. Zuzana Čaputová v statuse napísala, že „chudoba oberá človeka o dôstojnosť, o možnosť žiť plnohodnotný život podľa svojich predstáv a byť rovnocenným členom spoločnosti“.
Som vďačná, že sa na Slovensku môžeme oprieť o sieť ľudskosti, ktorú musíme naďalej podporovať a najmä odborne dopĺňať systémovou politikou štátu.Zuzana Čaputová, prezidentka Slovenskej republiky
> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín
Oj akú veru mala pravdu. Väčšina Slovákov totiž vôbec nie je rovnocenným členom spoločnosti, kde si politici na úkor nich vylepšujú svoje rodinné rozpočty. A zároveň každý z nich sľubuje krásne zajtrajšky, ktorých sa drvivá väčšina z nich nedožila a zrejme ani nedožije.
„Pri príležitosti dnešného Svetového dňa chudoby by som chcela vyzdvihnúť a oceniť činnosť množstva charít, mimovládnych a neziskových organizácií, potravinových bánk, ktoré u nás už roky pomáhajú na slabých miestach našej spoločnosti. Nezištne pomáhajú s potravinami, šatstvom, sociálnou pomocou, zamestnávaním, zdravotnou starostlivosťou, finančnou podporou, keď rodina čelí onkologickým či iným vážnym ochoreniam, ktoré ich oberajú o príjem alebo vyžadujú liečbu, ktorú si nemôžu dovoliť,“ píše prezidentka v statuse, kde akosi zabúda na to, že o blaho ľudí by sa mal starať v prvom rade štát, teda politici. A medzi nich patrí aj ona, ktorá ale viac myslí na iných ako na Slovákov.
„Iné zase systematicky bojujú proti chudobe vzdelávaním detí žijúcich v generačnej chudobe či vytvárajú možnosti postupne sa postaviť na nohy a získať bývanie pre tých, ktorí sa ocitli na ulici. Som im vďačná, že sa na Slovensku môžeme oprieť o ich sieť ľudskosti, ktorú musíme naďalej podporovať a najmä odborne dopĺňať systémovou politikou štátu,“ skonštatovala na záver Zuzana Čaputová.
O čom vlastne píše? O akej „systémovej politike štátu?“ Áno, tento štát a jeho politici väčšinu svojho ľudu, ktorý ich volil, systémovo ničia a dostávajú do stále väčšej chudoby, a to aj pod patronátom súčasnej prezidentky. Slovensko bude mať o pár dní novú vládu a od budúceho roka aj nového prezidenta. Bude aspoň im konečne záležať na Slovákoch, ktorí ich volili a dôverujú im, alebo ich budú zase viac zaujímať vlastné vrecká a iné štáty?
ereport.sk
Tridsať šesť krajín, reprezentujúcich viac ako polovicu globálnej populácie, sa stretlo v Rusku, aby prediskutovali…
Rusi zničili jednu z hlavných ukrajinských zásobovacích trás. Útok na kľúčový most ukrajinských ozbrojených síl neďaleko Odesy bol varovaním…
Vzťahy Číny so Slovenskom dosahujú úroveň strategického partnerstva. Oznámil to dnes 1. novembra čínsky prezident…
O tom, čo voliči vládnej koalície vyčítajú Ficovej vláde, ale aj o tom, že v…
Bývalý poslanec za Matovičovo hnutie a súčasný člen strany Maďarská aliancia György Gyimesi komentoval konflikt…
Americký novinár a politický analytik Charles Bausman, ktorý bol priamym účastníkom útoku na Kapitol Spojených…