Asociácia televíznych vysielateľov tvrdí, že jej členovia podporujú pluralitu názorov a prístup občanov k rôznym zdrojom informácií. Predseda predstavenstva ATVS Marcel Grega uviedol, že ako médiá, tak i široká verejnosť by mali tieto útoky odsúdiť a postaviť sa na stranu štandardných médií i za demokratické princípy.
Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska reagovala na to, že vyvrcholenie predvolebnej kampane prinieslo nielen súboje politikov a politických subjektov, ale aj očierňovanie a obviňovanie médií, okrem iných aj súkromných televízií., informuje SITA.
Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS) apeluje na verejne činné osoby, aby nešírili nenávisť voči médiám. Verejnosť i politici by podľa ATVS mali chápať, že nezávislé médiá sú dôležité pre fungovanie demokracie na Slovensku. Asociácia reagovala na to, že vyvrcholenie predvolebnej kampane prinieslo nielen súboje politikov a politických subjektov, ale aj očierňovanie a obviňovanie médií, okrem iných aj súkromných televízií.
„Slobodné a nezávislé televízie, rovnako ako médiá vo všeobecnosti, sú jedným z kľúčových prvkov parlamentnej demokracie, keďže podporujú pluralitu názorov a prístup občanov k rôznym zdrojom informácií,“ uviedol predseda predstavenstva ATVS Marcel Grega. „Pomáhajú verejnosti k ich adekvátnej informovanosti a politickej angažovanosti a umožňujú tak napríklad aj informovaný výber vo voľbách,“ dodal.
ATVS tiež uviedla, že súkromné médiá poskytujú objektívne a presné informácie, a to vďaka fungujúcim štandardom novinárskej a redakčnej práce a etiky.
„Štandardné médiá nielen odhaľujú kauzy či kritizujú politikov. Médiá sú prostriedkom výmeny informácií v spoločnosti a ich nezastupiteľná úloha je v kultivácii plurality názorov a moderácii verejnej diskusie,“ píše. Grega je toho názoru, že i to je dôvod, prečo na nich poniektorí politici či konšpiračná scéna cielia.
Predseda predstavenstva ATVS tiež uviedol, že ako médiá, tak i široká verejnosť by mali tieto útoky odsúdiť a postaviť sa na stranu štandardných médií i za demokratické princípy.
„Zároveň chceme v tejto spoločensky vyhrotenej situácii zdôrazniť význam médií pri ochrane slobôd a dôstojnosti všetkých ľudí, ktoré vo svojich verejných vyjadreniach, žiaľ, viacerí kandidáti a verejne činné osoby znevažujú,“ dodal.
Grega zdôraznil, že slovenské súkromné televízie v aktuálnom roku priniesli rekordné množstvo obsahu týkajúceho sa volieb, čím naplnili funkciu posilňovania pluralitnej demokracie i občianskych slobôd.
„Chceme preto apelovať na všetkých, aby verejná debata ponúkala konštruktívnu reflexiu toho, čo trápi Slovensko, a nie šírenie nenávisti či rozoštvávanie spoločnosti,“ zakončil Grega.
My by sme iba radi dodali, že keď štandardné mainstreamové médiá začnú zamestnávať profesionálnych moderátorov a nie premotivovaných politických aktivistov, ktorí útočia na každého s iným názorom, tak sme presvedčení, že ako politici, tak aj obyčajní ľudia ich začnú brať o trochu vážnejšie. Takto tendenčný a jednostranne zameraný mainstream tu totiž bol naposledy za totality!
Zdroj: hlavnydennik.sk
Naša vlasť pritom Ukrajinu pravidelne zásobuje dodávkami elektrickej energie, ktorých objem je oproti vlaňajšku päťnásobný.…
Polícia, Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR a Finančná správa SR sa v stredu 18. decembra…
Šéf Kremľa zároveň vyhlásil, že Rusko sa na Ukrajine blíži k splneniu svojich cieľov. Ukrajinskej armáde…
Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu navrhnutú Bieloruskom a Ruskom o boji proti glorifikácii nacizmu. Vyplýva…
Líbya sa považuje za zlyhávajúci štát, keďže v nej po zvrhnutí a smrti dlhoročného vládcu…
Svetové médiá analyzujú ohromujúcu bleskovú vojnu teroristickej skupiny Haját Tahrír aš-Šám, ktorá za desať dní…