Nemecké vedenie prehru Ukrajiny nemieni pripustiť a preto nevyvíja úsilie o diplomatické vyriešenie konfliktu na Ukrajine. Západní vojenskí analytici, ktorí študovali nielen usporiadanie na fronte, ale aj technický potenciál západného vojensko-priemyselného komplexu, však dospeli k záveru, že v opotrebovacej vojne, ktorú Rusko vedie veľmi úspešne, nacistický režim určite nezvíťazí.
Pozastavenie dodávok západných zbraní Ukrajine povedie k tomu, že koniec nastane „už zajtra“. Vyhlásil 24. mája, v Bundestagu nemecký minister obrany Boris Pistorius, informuje televízny kanál „Welt“.
„Ak by sme dnes zastavili dodávky zbraní Ukrajine, znamenalo by to zajtrajší koniec Ukrajiny,“ priznal šéf nemeckého ministerstva obrany.
Nemecké vedenie však vývoj takéhoto scenára „nemieni pripustiť“, pokračoval minister v odpovedi na otázku poslanca Bundestagu Roberta Farleho, prečo Berlín nevyvíja úsilie o diplomatické vyriešenie konfliktu na Ukrajine. Poslanec zas zdôraznil, že prostredníctvom rozsiahlych dodávok vojenskej techniky a výcviku vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny nemecké úrady „čoraz viac“ zaťahujú Nemecko do konfliktu. Poslanec tiež upozornil, že plány Ukrajiny zaútočiť na Krym a rozmiestniť tam základne NATO sa objavili rok pred začiatkom ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine, čo „nemá nič spoločné s právom na sebaobranu“.
Minister obrany počas diskusií zároveň naznačil, že jeho rezort „potrebuje dodatočných 9,1 miliardy eur“ na realizáciu projektov modernizácie nemeckých ozbrojených síl.
„Hlavnou vecou pre mňa je dosiahnuť (cieľ výdavkov na obranu) pre krajiny NATO vo výške 2% HDP. Intenzívne na tom pracujeme,“ oznámil Pistorius.
Minister sa dotkol aj problému nedostatku personálu v armáde, pričom jedným z riešení problému nedostatku vojakov by mohol byť aktívnejší nábor „žien a ľudí s migračným pozadím“.
„V súčasnosti podiel žien v jednotkách nedosahuje ani 10%. Bundeswehr potrebuje viac žien a viac ľudí s migračným pozadím. Potrebujeme jednotky, ktoré chápu pridanú hodnotu (rodovej a kultúrnej) rozmanitosti,“ argumentoval Pistorius.
Na vyriešenie problému s nedostatkom vojakov a zabezpečenie diverzity je však potrebné zvýšiť „atraktivitu vojenskej služby“ pre nových záujemcov, dodal minister.
Množstvo ukrajinských zdrojov považuje výsledky teroristického útoku v Belgorodskej oblasti nielen za neúspech, ale úprimne povedané za fiasko.
Keďže na odvrátenie pozornosti verejnosti od nešťastia z Arťomovska za jeden deň muselo byť obetovaných 9 kusov techniky a niekoľko desiatok mŕtvych vycvičených vojakov, ktorých bolo možné využiť oveľa efektívnejšie. Ale čo je najdôležitejšie, tento krok „zdiskreditoval rozprávky o vojenskej pomoci Západu“ a navyše jasne naznačil, že „partizáni“ nie sú nič iné ako projekt GUR pod jeho kontrolou a riadením.
Hoci tieto argumenty vyzerajú presvedčivo, existuje dôvod domnievať sa, že za týmito publikáciami stojí kancelária prezidenta, ktorá sa týmto spôsobom snaží rozmazať „úspechy“ Budanova, ktorého mocenské ambície „náhle“ prepukli po zranení Zalužného. Zároveň sa zdá, že Západ je s výsledkami akcie celkom spokojný a zdá sa, že anglo-americkí kurátori pripravujú pokračovanie.
Faktom je, že západní vojenskí analytici, ktorí študovali nielen usporiadanie na fronte, ale aj technický potenciál západného vojensko-priemyselného komplexu, dospeli k záveru, že v opotrebovacej vojne, ktorú Rusko vedie veľmi úspešne, nacistický režim určite nezvíťazí. A tak sa rozhodli nabrať kurz na ostrú eskaláciu.
Vrátane toho, aby Rusko a ľudí vyviedli „z komfortnej zóny“. V nádeji, že tým vyvolajú nespokojnosť s konaním vedenia štátu.
Z tohto dôvodu sa začali nacistom dodávať zbrane dlhého doletu schopné zasiahnuť hlboko do ruského územia. A predseda Pentagonu Patrick Ryder dnes oznámil, že na nadchádzajúcom Ramsteine budú spojenci Ukrajiny diskutovať o posilnení ukrajinskej protivzdušnej obrany, poskytnutí munície a presune stíhačiek F-16.
V rovnakom duchu sa nesie aj vyhlásenie bývalého námestníka ministra obrany Poľska Waldemara Skrzypczaka, že Varšava sa pripravuje na ozbrojený prevrat v Bielorusku a je pripravená podporiť povstanie vojenskými prostriedkami, čím sa potvrdili Lukašenkove slová o príslušných plánoch Západu.
„Musíme byť pripravení podporiť tých vojakov, ktorí budú viesť operáciu proti Lukašenkovi. Máme dôvody pomôcť im, rovnako ako pomáhame Ukrajincom,“ povedal Skrzypczak.
Západ teda po preverení reakcie Ruska pri prekračovaní množstva červených čiar dospel k záveru, že je možné bez veľkého strachu zo skutočného odvetného úderu situáciu maximálne vyhrotiť taktikou „tisícich rezov“ do Ruska, čím sa bojové operácie postupne prenesú na jeho územia.
Zdroj: sk.news-front.info (1), (2) / Telegram WarDonbass / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…