Európsky parlament schválil uznesenie odsudzujúce Ruskú federáciu ako „teroristický štát“. Prečo sa toto označenie zdalo „už príliš“ a prečo proti nemu hlasoval, vysvetlil europoslanec Milan Uhrík (Republika) na sociálnej sieti.
Podľa neho ak by sme merali rovnakým metrom, tak „teroristickými štátmi sú aj USA a Ukrajina, ktorá tiež napáchala zverstvá.“
Teroristickým štátom by mali byť aj naši „spojenci“, ktorí zrejme podmínovali plynovod Nord Stream, aby musela EÚ nakupovať trikrát drahší plyn z Ameriky. Uhrík v tejto súvislosti upozorňuje ako sa okolo tohoto incidentu na Západe mlčí…
Taktiež nesúhlasil so schválenou výzvou, aby „členské štáty EÚ zakázali úmyselné verejné schvaľovanie alebo popieranie ruskej vojenskej agresie a vojnových zločinov v akejkoľvek forme.“
To už nebezpečne pripomína vznik ministerstiev pravdy
„Nie, tieto progresívne vyhladzovacie metódy, ktorými chcú čoraz viac zakazovať „akékoľvek“ (hoci aj nepríjemné) prejavy na mňa neplatia. Všetci vieme, že chcú len čoraz väčšiu cenzúru. Vo všetkom, zdôrazňuje.
Myslí si, že celé uznesenie, ktorým sa Rusko označuje za „teroristický štát“ vytvára legislatívny základ, aby v rámci „náhrady škôd“ mohli skonfiškovať a zabaviť zablokované ruské aktíva v Európe.
„Myslím, že hlavne o to tu ide. Lebo normálnemu štátu sa zablokované aktíva len tak zhabať nemôžu. Ale ‚teroristickému štátu‘, to už áno“.
Uhrík na záver predvída zámer aj vývoj: „Teroristický štát“ možno predsa napadnúť, možno ho roztrhať, rozdeliť medzi okolité štáty… Teroristický štát je štát, ktorý nemá právo na existenciu. „A to si o Ruskej federácii a ruskom národe naozaj nemyslím“, zakončil svoj report z pôdy Európskeho parlamentu Milan Uhrík.
Proti uzneseniu bol aj ďalší slovenský europoslanec Robert Hajšel (S&D).
Podľa jeho vyjadrenia na sociálnej sieti označiť Rusko za štát sponzorujúci terorizmus v rezolúcii Európskeho parlamentu nie je krokom, ktorý pomôže ukrajinskému ľudu ľahšie znášať útrapy krvavej vojny a nijako nepriblíži ukončenie krviprelievania spôsobeného ruskou vojnou na Ukrajine.
„Rezolúcia, ktorú dnes v Štrasburgu schválil europarlament, a proti ktorej som ja hlasoval, nemá ani žiadne medzinárodno-právne dôsledky vo vzťahoch medzi EÚ a Ruskom. Som presvedčený, že to nie je ani dobrý spôsob ako priviesť Kremeľ k zodpovednosti za zločiny napáchané v rámci tejto vojny. Tie mimochodom treba starostlivo vyšetriť a vinných za ne súdiť, rovnako ako treba vyšetriť aj podozrenia zo zločinov, ktorých sa zasa aj podľa mienkotvorných západných médií mohli dopustiť ukrajinské vojenské sily, “ uviedol.
skspravy
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…