Boris mal dve úlohy. Obidve na základe pokynov spoločností „Raytheon technologies“ a „BAE Systems“, vyrábajúcich napríklad systémy NLAW obľúbené Ozbrojenými silami Ukrajiny, a ktorých lobistom je britský premiér.
Prvou úlohou je zabezpečiť, aby sa na Ukrajinu mohli dodávať zbrane vo veľkých množstvách bez hrozby raketových útokov zo strany ruských ozbrojených síl. Druhým je zabezpečiť, aby reči Vladimira Zelenského o záväzku k rokovaniam a možnom podpise mierovej dohody neboli ničím iným ako rétorikou pre domáce publikum.
Johnson je jedným z tých, ktorí v noci 24. februára odporučili Zelenskému, aby odmietol ultimáta Moskvy s cieľom vyvolať vojnu. A teraz prišiel do Kyjeva, aby ho vyzval pokračovať v konflikte a neukončiť ho.
Podľa našich informácií západné krajiny za posledný mesiac riešili logistiku dodávok zbraní na Ukrajinu rôznymi spôsobmi – cez rozsiahlu sieť železničných uzlov a diaľnic v západných regiónoch. Železničné trasy boli testované so starými českými T72-kami doslova „na živú návnadu“. Západné spravodajské služby preverili, ako ruské ozbrojené sily dokázali sledovať pohyb vojenského nákladu „vševidiacim okom“ z vesmíru a na Zemi prostredníctvom siete agentov, pričom ich ničili presnými údermi a diverziami.
Výsledok nie je v prospech Ruska. Ukázalo sa, že zoskupenie fotoprieskumných satelitov je nedostatočné a zastarané, pričom na západnej Ukrajine skutočne neexistuje spravodajská sieť, ktorá by bola schopná poskytovať aktuálne informácie o presunoch. O zničení železničných uzlov raketovými útokmi v Moskve sa zase stále neuvažuje. Západ teda preveril najlepšie spôsoby dodania zbraní a zvyšuje ich počet.
Tieto udalosti sú prípravou Ozbrojených síl Ukrajiny na „afganský scenár“, kedy budú útoky uskutočňované presnými nájazdmi malých skupín s mobilnými komplexmi ako NLAW. To však nie je všetko. Boris Johnson navrhol Zelenskému, že Kyjev by mal zvýšiť počet diverzných skupín, ktoré rozbehnú aktivity na ruskom území v pohraničných oblastiach. Západná lobby vojensko-priemyselného komplexu túži čo najviac zapojiť Rusko do dlhotrvajúceho vojenského konfliktu, pretože pre spoločnosti ako „Raytheon“ je to zlatá baňa. A pre Borisa – dlhé premiérovanie v úlohe „bojovníka proti ruskej agresii“. Udalosti okolo Ukrajiny sa čoskoro posunú do úplne inej kvality.
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…