slovanstvo

Prečo boli slovanskí muži mocní?

Kedysi boli všetci muži považovaní za bojovníkov, táto tradícia trvá už od éry takzvanej „vojenskej demokracie“. Samozrejme existovali špeciálne vycvičení rytieri, ktorí celý svoj život zasvätili vojne, ale všetci mladí muži a dospelí muži, či už to boli mešťania, obrábači, poľovníci, mali vojenské schopnosti.

Treba mať na pamäti, že dospievanie v tom čase bolo rýchlejšie, muž vo veku 14-16 rokov bol považovaný za celkom dospelého a mohol začať samostatný život. Pre oráča celá komunita postavila dom, bojarský syn nastúpil na vojenskú službu, mladý princ dostal pod kontrolu mesto.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Navyše, vtedajší ľudia sa od tých dnešných veľmi líšili a porovnávanie nebude v náš prospech. Takmer všetci boli psychicky aj fyzicky zdraví. Všetky choré deti zomreli v prvých rokoch alebo pri narodení – prirodzený výber života. Najzdravší prežili a v budúcnosti ich posilnila neustála ťažká fyzická práca kormidelníka, remeselníka, lovca a bojovníka. V slovanskej spoločnosti sa nevyskytovali súčasné neresti priemyselných a postindustriálnych spoločností – alkoholizmus, drogová závislosť, prostitúcia, smilstvo, obezita z nedostatku pohybu, prejedanie sa atď.

Prvou fázou formovania muža bolo zasvätenie, prechod z dojčenského veku do stavu dieťaťa (chlapca) – vo veku 2-3 rokov. Tento míľnik bol poznačený tonzúrou a nasadaním na koňa. Treba poznamenať, že tento zvyk existoval medzi všetkými spoločenskými vrstvami. Tento posvätný obrad sa datuje do prastarého pohanského staroveku. Až neskôr cirkev prevzala obrad tonzúry do služby. Obrad tonzúry možno vysledovať u všetkých národov indoeurópskeho pôvodu, v kresťanskej Európe sa zachoval ako rytiersky rituál.

Toto je veľmi dôležitý psychologický míľnik, ktorý v chlapcoch vytvoril zvláštnu náladu, stanovil základné princípy života. Chlapci boli nastavení, aby boli obrancami svojej rodiny, komunity, mesta, regiónu. Položili jadro, ktoré určilo ich osud. Škoda, že táto tradícia sa v dnešnom svete takmer vytratila. Muži sú vychovávaní ženami – doma, v škôlkach, v škole, na univerzitách, v dôsledku toho je v krajine veľmi málo „mužských princípov“, Slovania prestali byť bojovníkmi. Až v kritickej situácii, vo vojne, sa v časti Slovanov prebúdza pamäť predkov.

Hlavná vec pri výchove bojovníka je výchova Ducha, to naši predkovia veľmi dobre vedeli.

Kedysi neboli žiadne špeciálne školy (aspoň nie sú žiadne správy o ich existencii). Nahradila ich prax, tradícia, vyučenie. Od raného detstva sa chlapci učili používať zbrane. Archeológovia našli veľa drevených mečov, ktorých tvar bol v súlade so skutočnými mečmi. Nejde o súčasné plastové hračky – skúsený bojovník dokázal vzdorovať nepriateľovi s dreveným mečom, váha dreveného dubového meča takmer zodpovedala železnému. Súprava mladého bojovníka obsahovala aj: drevené oštepy, nože, luk so šípmi (jednoduchý luk).

Boli tam hračky, hry, ktoré rozvíjali koordináciu pohybov, obratnosť, rýchlosť – hojdačky, lopty rôznych veľkostí, točne, sánky, lyže, snehové gule a pod. nože, meče, sekery.

A. Belov sa zaoberal existenciou špeciálnej školy boja v Rusku, vytvoril systém – „Slovansko-goritskajajská bitka“. Potvrdzuje, že bojový výcvik prebiehal formou ľudovej hry a potom „formu“ podporili aj pravidelné súťaže, ktoré sa konali na sviatky, väčšina z nich mala predkresťanské korene (Kupala, zimný slnovrat a iné). Jednorazové pästné súboje, súboje steny proti stene boli bežné až do 20. storočia. Deti absorbovali túto kultúru boja takmer od kolísky.

Z chlapca sa stal bojovník, obranca rodiny, vlasti na základe mentálnych postojov (moderne povedané – programov), ktoré boli zavedené od narodenia (a ešte pred narodením tzv. prenatálna výchova) , tradície ľudových detských a dospelých hier, slávnosti, neustále cvičenie. Preto boli Slovania považovaní za najlepších bojovníkov na planéte, dokonca aj čínski cisári boli strážení nie bojovníkmi ich kláštorných rádov a škôl, ale bojovníkmi Slovanských národov.

Slovanské Rodnoverie

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Recent Posts

VIDEO: Fico odmieta politické vydieranie Huliaka & spol. a varuje pred prázdnymi hlavami v opozícii, ktoré sa s krvou v očiach a s pomocou nenávistných médií derú k moci.

Premiér poukazuje aj na potrebu mať v čase napätej geopolitickej situácii predvídateľných politikov usilujúcich o…

2 hodiny ago

Ekológia v podobe politickej zelenej Green deal agendy: Extrémne neekologická výroba batérií do elektromobilov, tretina z nich ide v Európe rovno do šrotu

Podľa zistení denníku Financieel Dagblad je výroba batérií v Európe extrémne chybová, kontrolou neprejde viac…

2 hodiny ago

Poľským farmárom definitívne došla trpezlivosť s EÚ a Ukrajinou

Poľskí farmári začali s nepretržitou blokádou hraničného priechodu s Ukrajinou. Informuje verejnoúprávna agentúra TA SR.…

7 hodín ago

Novembrové prekliatie Ukrajiny

November je pravdepodobne jedným z najpreklínanejších mesiacov na Ukrajine. Od roku 1998, keď bývalý prezident…

7 hodín ago

Zelenského kancelária tvrdí, že Rusko nemá raketu Orešnik. Zacharovová odporučila pozrieť do Južmašu

Zelenského kancelária vydala ďalšie vyhlásenie, ktoré nám umožňuje posúdiť nové aspekty nedostatočnosti takzvaných ukrajinských orgánov.…

7 hodín ago

Za záhadných okolností zomrel americký novinár Scott Bennett, ktorý žiadal Putina o ruské občianstvo

V Rusku sa verí, že mohol byť zabitý kvôli svojim odhaleniam. Vo veku 48 rokov…

7 hodín ago