zamyslenie

Pozrime sa na svoj život v pravde…

„Študentovi, ktorý neustále každého kritizoval, Majster povedal: „Ak hľadáte dokonalosť, snažte sa zmeniť seba, nie ostatných. 

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké dôsledky môžu vyplynúť z tak známych pocitov, ktoré zažívame každý deň, ako je hnev, agresivita, závisť, žiarlivosť, odpor, smútok, strach atď. Najmä ak ich zažívame pravidelne. Niekedy tomu neprikladáme veľký význam a pocit hnevu nijako nespájame s narušením činnosti pečene a žlčníka. Alebo neustále prežívanie strachu s poruchou funkcie obličiek. Ale ukazuje sa, že všetky choroby začínajú negatívnymi emóciami, ktorým nevenujeme pozornosť. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Močový mechúr a obličky

Močový mechúr patrí k vodnému živlu. Obličky sú jej partnerským orgánom. Emocionálne príznaky nerovnováhy: neustále emocionálne napätie, tendencia sťažovať sa, hlboká depresia, citlivosť, silný strach, letargia, slabosť, plačlivosť, strach zo zlyhania, záchvaty paniky, strach z budúcnosti, sklon k prepätiu. Fyzické príznaky nerovnováhy: cystitída, problémy s močením, napätie vo svaloch a končatinách, studené ruky a nohy, chlad v chrbte a zadku, vypadávanie vlasov, suché, lámavé vlasy, znížená sexualita, tmavé kruhy pod očami, opuchy, neplodnosť, impotencia.

Močový mechúr je veľmi citlivý orgán ľudského tela – najsilnejšie reaguje na fyzické podnety aj emócie. Silný stres, strach a šok môžu spôsobiť silné nutkanie na močenie, ktoré je ťažké kontrolovať.

Problémy s močovým mechúrom má často človek, ktorý prežíva pocity ako neistota, nestabilita, strach zo zmeny či dlhodobá depresia. Ak sa emocionálny stav po dlhú dobu nezmení, choroby genitourinárneho systému sa môžu stať chronickými.

Hlavnou emóciou, ktorá ovplyvňuje obličky, je strach. Ak človek zažíva silný stres a strach, nadobličky uvoľňujú adrenalín. Ak je funkcia obličiek narušená, môžeme pociťovať neodôvodnený strach, ktorý sa neustále objavuje akoby z ničoho nič. Obličkové kamene môžu naznačovať podvedomý strach a smútok.

Východná medicína radí jesť viac teplých jedál, zeleniny a ovocia, tráviť viac času v prírode, prechádzať sa v lese a pracovať so zemou. Tieto aktivity pomôžu upokojiť nervový systém a budete sa môcť dobiť energiou zeme.

Ak vás prepadne pocit strachu, pozrite sa do svojho vnútra položením otázky „Je to, čoho sa tak bojím, skutočné? Koniec koncov, môže sa ukázať, že sa bojíte iba svojich myšlienok a neexistuje žiadny skutočný dôvod na obavy.

Žlčník a pečeň

 Pečeň je partnerský orgán. Emocionálne znaky nerovnováhy: agresívne správanie, žiarlivosť, odpor, hnev, ktorý nevie nájsť východisko, podráždenosť, pesimizmus, zmeny nálad, nervové vypätie, hnev.

Fyzické príznaky nerovnováhy: poruchy tráviaceho traktu, poruchy stolice, poruchy trávenia, zhoršenie stavu pri veternom počasí, plynatosť, migrény, tenké, lámavé nechty, nevoľnosť, vracanie, bolesti v pravom podrebrí.

Vo východnej medicíne sa nerovnováha žlčníka a pečene spája s emóciami, ako je nadmerný hnev, depresia a odpor. Pôvod výrazu „žlčovitý človek“ nie je náhodný. Čím viac budete prežívať stavy nekontrolovateľného hnevu, agresivity, skrytého starého odporu, tým je pravdepodobnejšie, že sa u vás objavia problémy s týmito orgánmi.

Predpokladá sa, že pečeň hromadí hnev a je tiež spojená so škodlivými závislosťami (alkohol, drogy, jedlo). Emocionálny stres, ktorý je často príčinou takýchto závislostí, má pôvod v oblasti pečene, ktorá zasahuje do jej fungovania a normálneho fungovania. V tomto orgáne sa hromadia všetky jedy, emocionálne aj fyzické.

Čínska medicína radí ľuďom s nerovnováhou pečene a žlčníka držať sa striedmej stravy, zdržať sa mastných, vyprážaných, korenistých a škrobových jedál, ako aj alkoholu a kávy. Jedzte viac obilnín, sezamu a čakanky. Existujú potraviny, ktoré vyživujú a čistia krv, napríklad cvikla, modrozelené riasy, marhule a figy.

Pľúca a hrubé črevo

Pľúca patria ku kovovému prvku. Hrubé črevo je partnerským orgánom. Emocionálne znaky nerovnováhy: smútok, melanchólia, pesimizmus, odpor, apatia, nuda, neschopnosť zabudnúť na zlé veci, cynizmus. Fyzické príznaky nerovnováhy: kožné problémy, psoriáza, problémy s dýchaním, astma, potenie, slabosť čriev, bolesti v podbrušku, plynatosť.

Východná medicína spája dlhotrvajúci smútok, smútok s pľúcami. Všetci sme živí ľudia a na naše emocionálne telo niekedy zasiahnu fatálne udalosti a okolnosti. Smútime, plačeme a v našom tele sa na fyzickej úrovni usadzuje hlboký smútok. Dočasné prejavy týchto emócií sú prirodzené a periodické v živote každého človeka. Ale ak zostanete v tomto stave po dlhú dobu a stále znova a znova zažívate smútok vo svojich myšlienkach, riskujete, že dostanete fyzické choroby. Musíte sa naučiť „pustiť“ takéto emócie prijatím situácie.

Ľudia s oslabeným, podráždeným črevom sa nedokážu vyrovnať so životnými výzvami a často zažívajú sklamanie, zúfalstvo a horkosť. Hrubé črevo je zodpovedné za čistenie tela od toxických látok, preto je veľmi dôležité nepripustiť slabosť charakteru, vyvinúť pevnú vôľu, odolnosť a odvahu, a tým podporiť prácu tohto orgánu.

Ak máte tendenciu hromadiť v sebe emocionálnu záťaž a nedokážete sa zbaviť negatívnych emócií a tiež neviete, ako odpustiť, je to alarmujúci signál pre vznik mnohých problémov a chorôb v budúcnosti. Naučte sa pozerať na život očami dieťaťa, objavovať svet ako dieťa, reagovať na rôzne životné situácie s ľahkosťou a humorom. 

Naučte sa odpúšťať druhým a hlavne odpúšťajte sebe. Žite, radujte sa, smejte sa, zažívajte pozitívne emócie a stav „šťastie bytia“ tak často, ako je to možné, a potom vás choroby nikdy nebudú obťažovať. Koniec koncov, nie je nič krajšie ako stabilný emocionálny stav, sebaláska, láska k blížnemu a prijatie všetkého, čo je. Buďte milovaní, šťastní a zdraví!

Alla Tashireva

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

6 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

8 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

8 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

8 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

8 hodín ago