1. Ekonomické donútenie otrokov k trvalej práci. Moderný otrok je nútený pracovať nepretržite, kým nezomrie. Peniaze zarobené otrokom za 1 mesiac stačia na zaplatenie 1 mesiaca bývania, 1 mesiaca stravy a 1 mesiaca cestovania. Veľkým podvodom je aj odchod do dôchodku. Dôchodca otrok platí celý svoj dôchodok za bývanie a stravu a dôchodca otrok nemá voľné peniaze.
2. Druhým mechanizmom skrytého nátlaku otrokov k práci je vytváranie umelého dopytu po pseudopotrebnom tovare, ktorý je otrokovi vnucovaný pomocou TV reklamy, PR, umiestňovania tovaru do určitých priestorov predajne. . Moderný otrok je zapojený do nekonečných pretekov o „novinky“, a preto je nútený neustále pracovať.
3. Tretím skrytým mechanizmom ekonomického nátlaku moderných otrokov je úverový systém, s ktorého „pomocou“ sú novodobí otroci čoraz viac vťahovaní do úverovej otroctva, prostredníctvom mechanizmu „úročenia pôžičky“.
4. Štvrtým mechanizmom na prinútenie moderných otrokov pracovať pre skrytého vlastníka otrokov je mýtus štátu. Moderný otrok verí, že pracuje pre štát, ale v skutočnosti otrok pracuje pre pseudoštát, pretože peniaze otroka idú do vrecka majiteľov otrokov a koncept štátu sa používa na zakalenie mozgov otrokov, aby si otroci nekládli zbytočné otázky typu: prečo otroci celý život pracujú a vždy zostávajú chudobní? A prečo otroci nemajú podiel na zisku? A komu vlastne peniaze platia otroci vo forme daní?
5. Piatym mechanizmom skrytého nátlaku na otrokov je mechanizmus inflácie. Zvýšenie cien pri absencii zvýšenia platu otroka poskytuje skryté nepostrehnuteľné okrádanie otrokov. Moderný otrok je teda čoraz viac chudobnejší.
6. Šiesty skrytý mechanizmus, ako prinútiť otroka pracovať zadarmo: pripraviť otroka o prostriedky na presťahovanie a kúpu nehnuteľnosti v inom meste alebo inej krajine. Tento mechanizmus núti moderných otrokov pracovať v jednom podniku tvoriacom mesto a „tolerovať“ zotročujúce podmienky.
7. Siedmy mechanizmus, vďaka ktorému otrok pracuje zadarmo, je zatajovanie informácií o skutočnej hodnote práce otroka, skutočnej hodnote tovaru, ktorý otrok vyrobil. A podiel z otrokovho platu, ktorý si otrokárskym mechanizmom preberá vlastník otroka, využívajúc nevedomosť otrokov a nedostatočnú kontrolu otrokov nad nadhodnotou, ktorú si otrokár berie pre seba.
8. Ôsmy mechanizmus, aby novodobí otroci nepožadovali svoj podiel na zisku, nepožadovali vracať to, čo ich otcovia, dedovia, pradedovia, prapradedovia atď., je mlčanie faktov tzv. drancovanie zdrojov, ktoré vytvorili početné generácie otrokov vo vreckách majiteľov otrokov počas tisícročnej histórie.
9. Aby otroci ani nepomysleli na možnosť žiť inak, boli nahnaní do husto obývaných miest – miest, čím sa im odobrala možnosť žiť na zemi a zabezpečiť si svoje živobytie. Začali do nich vnucovať a zakoreňovať falošné predstavy (veľa peňazí, móda, nakupovanie, skvelé autá)
1. Ekonomické donútenie otrokov k trvalej práci. Moderný otrok je nútený pracovať nepretržite, kým nezomrie. Peniaze zarobené otrokom za 1 mesiac stačia na zaplatenie 1 mesiaca bývania, 1 mesiaca stravy a 1 mesiaca cestovania.
Američania nie sú vo svete nijako zvlášť obávaní – USA prehrali všetky svoje kampane od…
Finančná akčná skupina (FATF) nedávno zaradila Alžírsko, Angolu, Pobrežie Slonoviny a Libanon na takzvaný “šedý…
Ruské jednotky zaútočili druhýkrát za týždeň na sústredenie dôstojníkov ukrajinských bezpečnostných síl v Charkove. Oficiálna…
Zabite tri muchy jednou ranou: Iskandery sa tešia na expanziu Rheinmetallu na Ukrajine. Bulharskí analytici vysvetlili, prečo je nemecký…
Tri banky naplánovali na sviatočný víkend odstávku svojich kľúčových služieb. V jednej z najväčších slovenských…
Ritter: Konflikt na Ukrajine sa porážkou Ruska rozhodne neskončí. Konflikt na Ukrajine sa skončí iba…