Nariadiť ľuďom karanténu, respektíve domácu izoláciu, len čisto na základe „pozitívneho“ PCR testu je odteraz v Portugalsku vďaka rozhodnutiu súdu nelegálne.
Súd totiž potvrdil, že výsledky PCR testov sú inherentne nespoľahlivé, čiže podvodné pre účely nariaďovania karanténnych opatrení.
Portugalský súd sa uzniesol na tom, že PCR testy produkujú rozdielne výsledky v závislosti na vírusovej náloži testovaných jednotlivcov a tiež na počte amplifikácií, teda cyklov množenia génových sekvencií vírusu z odobranej vzorky.
Vo svojom záverečnom uznesení píše:
„Ak je niekto testovaný PCR testom ako pozitívny pri 35 a viac cykloch amplifikácie (čo je pravidlo vo väčšine krajín EÚ a v USA), potom šanca, že daný človek je skutočne nakazený, predstavuje len 3%. Zvyšných 97% je pravdepodobnosť, že ide o falošne pozitívny výsledok testu.“
(Poznámka: Čím je vyšší počet amplifikácii, tým je viac falošne pozitívnych výsledkov. Pri istej hranici by všetky testy vyšli ako pozitívne.)
Inými slovami, ľudia, ktorí sa testujú PCR testami, majú obrovskú pravdepodobnosť, že dostanú nepresný výsledok, zvyčajne falošne pozitívny. Čiže sú zdraví, ale test im ukáže, že sú nakazení.
To nasvedčuje tomu, že výsledky testovania na nový koronavírus SARS-CoV-2 sú skreslené a zobrazujú pandémiu v horšom svetle ako v skutočnosti je.
Zaujímavé tiež je, že do rozhodnutia súdu nikto v Portugalsku nevedel, aký počet amplifikácii sa pri PCR testoch používa. Preto sa dnes ani nedá určiť, koľko bolo chybných výsledkov, a teda, koľko ľudí muselo neprávom zostať v karanténe.
Napríklad v Indii sa používa 37 až 40 cyklov, čo znamená, že spoľahlivosť testov je ešte menej ako 3% a miera falošne pozitívnych výsledkov je viac ako 97%!
Súdny spor v Portugalsku vznikol po tom, čo tamojší regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil štyrom osobám odísť do nútenej karantény. Pritom len jedna z nich mala PCR test, ostatné boli vedené ako „vysoko rizikové dohľadané kontakty“.
Úrad rozhodol, že všetci štyria sú infekční, a že musia ostať v izolácii 14 dní (niektoré vlády nariaďujú 14 dní, iné len 10 dní).
Títo ľudia zažalovali vládu za obmedzovanie ich osobnej slobody na základe pseudovedy. A vyhrali. Týmto stanovili precedens pre PCR testy, ktoré dúfajme, že budú čoskoro označené za šarlatánstvo.
Dokonca aj denník The New York Times povedal pravdu, keď uviedol, že ľudia testovaní PCR testami ako pozitívni sú v skutočnosti negatívny a zdraví. Podľa dát zozbieraných zo štátov Massachusetts, New York, Nevada a inde sa totiž ukázalo, že vyše 90% ľudí testovaných ako pozitívni, sú úplne zdraví a bez nákazy.
Vo svojom rozsudku portugalský súd ďalej dodáva:
„Vzhľadom na množstvo vedeckých pochybností vyjadrených expertmi, ktorým záleží na spoľahlivosti PCR testov, vzhľadom na nedostatok informácií o parametroch týchto testov a vzhľadom na absenciu lekárskej diagnózy podporujúcej existenciu infekčného rizika, nie je možné povedať, či prvá osoba je nositeľom SARS-CoV-2 vírusu, ani či zvyšné tri osoby predstavujú vysoké riziko vystavenia sa tomuto vírusu.“
„Je dôležité mať na pamäti, že PCR testy neboli nikdy určené ako metóda na kopírovanie genetického materiálu za účelom testovania na prítomnosť infekčných vírusov.
Tiež neboli nikdy určené ako diagnostický nástroj,“ uvádzajú noviny Great Game India.
„Dokonca aj vtedy, keď sú vírusy už dávno mŕtve, PCR test na koronavírus môže vyjsť pozitívny, pretože tieto testy namnožia aj úplne miniatúrnu časť vírusového genómu“.
Dúfajme, že aj na Slovensku čoskoro začnú súdne žaloby na štát pre nezákonné zatváranie zdravých ľudí do izolácie. Ak sa k tomu pridružia aj žaloby o vymáhanie vzniknutých škôd, tak to si ani nechceme predstaviť, kto to všetko zaplatí.
Zrejme aj to je dôvod, prečo súčasná vláda napriek deklarovaného záujmu zaviesť hmotnú zodpovednosť politikov, tak doteraz neurobila.
Zdroje: naturalnews.com, portugalresident.com, Spracoval: Badatel.net
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
My, podpísaní občania Slovenskej republiky sa týmto obraciame na Vládu Slovenskej republiky, aby prostredníctvom svojich…
Ruský prezident Vladimir Putin koncom októbra vyhlásil, že verí, že Západ si vypočul jeho varovanie…
Ruský prezident Vladimir Putin koncom októbra vyhlásil, že verí, že Západ si vypočul jeho varovanie…
Politický analytik, publicista a historik Eduard Chmelár predpokladám, že skutočným zámerom Bidenovej administratívy je skomplikovať…
Čínsky prezident Si Ťin-pching povedal, že otázka Taiwanu, demokracia a ľudské práva, cesta a systém…
"Pozrite si toto video." Apeluje právnik Peter Weis. A po ňom si položte napríklad túto otázku: Kto profitoval…