So zvýšenou kyslosťou, ktorá sprevádza žalúdočné choroby, sa do terapeutickej stravy pridáva med, jeho tmavé odrody sú obzvlášť dobré. Tradičná medicína má v tejto veci bohaté skúsenosti.
Pri gastritíde a vredoch je liečba kyslosti nasledovná.
Med sa užíva jeden a pol alebo dve hodiny pred jedlom alebo o tri hodiny neskôr. To, v množstve 30-35 g, sa rozpustí v teplej prevarenej vode (1 pohár).
Pri užívaní takého lieku je hlien v žalúdku zriedený.
Súčasne chýba podráždenie čriev a rýchly pokles obsahu kyselín. Je známe, že liečba prekyslenia užívaním medu nalačno spôsobuje pálenie záhy. Aby sa tomu zabránilo, musí sa med zmiešať s tvarohom, kašou alebo mliekom.
Ak sa med užíva pred jedlom, stimuluje sa žalúdočná sekrécia. Pomocou medu sa lieči nízka kyslosť, ktorú je vhodné užívať rozpustením v studenej vode. Gastritída a peptický vred sa liečia v priebehu 1,5-2 mesiacov. Dávka, ktorá sa má užívať počas dňa, je od 70 do 100 g.
Na tieto účely je najvhodnejší med zbieraný z rastlín, ako je mäta, oregano a tymián.
Recept na šťavu z plantajnu s medom.
Šťava z plantajnu a med sa odoberajú v rovnakých pomeroch. Zmes sa privedie k varu a na miernom ohni sa varí 20 minút. Potom sa ochladí a umiestni na chladné tmavé miesto na uskladnenie. Jedna polievková lyžica pripravenej šťavy sa užíva trikrát denne pred jedlom.
Táto šťava je tiež dobrá na liečbu akútnej a chronickej tracheitídy a bronchitídy. Táto zmes je expektorans, zmäkčujúca a protizápalová látka.
Relaxačný džem
Na 400 g kôstkových sliviek – 400 g sušených marhúľ, 1 balenie alexandrijského listu a 200 g medu. Opláchnite sušené slivky a sušené marhule, spojte ich s alexandrijským listom, nakrájajte na kúsky, pridajte med. Vezmite 1 lyžičku.
Na boj s červami sa používa med s tekvicovými semenami.
Na zbavenie sa niektorých druhov červov je tento recept neškodnou a zároveň účinnou liečbou. Nasledujúce proporcie sú vhodné pre dospelého človeka.
Med s tekvicovými semiačkami proti červom
Med s tekvicovými semiačkami proti červom
na 300 g semien – 15 g medu a až 40-50 ml vody (dávka pre dospelého). Vezmite suché tekvicové semená, ošúpte, aby ste nepoškodili tenkú zelenú škrupinu, rozdrvte po malých častiach v mažiari, po kvapkách pridávajte vodu, potom dolejte medom. Celú dávku užite nalačno po lyžičkách po dobu jednej hodiny. Potom po 3 hodinách užite preháňadlo (najlepšie 20 g síranu horečnatého) a po ďalšej pol hodine si dajte čistiaci klystír.
Dieťa vo veku 3 rokov je 50 g semien, 4 roky – 70 g, 5-7 rokov – 100 g, 8-9 rokov – 120 g, 10-12 rokov – 150 g. Dávka vody a medu sa mení v rovnakom pomere. Dva alebo tri dni sa koná recepcia tekvicových semien s medom.
Odporúča sa začať brať kašu deň vopred. Napríklad ako: kašová polievka, zeleninové pyré, želé, zatuchnutý chlieb atď. Večera by mala byť ľahkým jedlom. Pred spaním sa v noci užíva soľné preháňadlo. Nemôžete použiť ricínový olej.
Táto metóda liečby účinne odstraňuje z tela pásomnicu hovädzieho a bravčového mäsa. V prípade, že odchádzajúci parazit nemal hlavu, alebo boli izolované iba segmenty, je potrebné zmes znovu odobrať. Toto by sa malo vykonať tri dni po prvom kurze. U trpasličej pásomnice sa zvyčajne vykonáva tri až päť chodov. Intervaly medzi nimi sú 10-12 dní.
V starovekom Rusku používali tento konkrétny antihelmintický recept. Tekvicové semiačka zmiešané s medom nie sú pre nikoho kontraindikované a sú netoxické pre človeka .
zdroj: somslovan.sk
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…