Český politológ, bývalý diplomat, exriaditeľ Ústavu mezinárodních vztahů, bývalý námestník ministra zahraničných vecí ČR a expert na zahraničné vzťahy Prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D. v rozhovore s Mimi Šramovou o aktuálnej geopolitickej situácii vo svete a spoločensko-politickej atmosfére v Českej republike a na Slovensku.
Keď pred nedávnom nový český prezidetn Petr Pavel vyhlásil, že ho znepokojuje vývoj na Slovensku, pobúril mnoho Slovákov. Keď pred pár dňami bývalý český prezident Václav Klaus vyhlásil, že ho znepokojuje vývoj vo svojej vlasti, dostalo sa mu kritiky zo strany korporátnych médií.
Bývalý český reprezentant v modernom päťboji David Svoboda skončil v komisii športovcov Českého olympijského výboru (ČOV). Olympijský víťaz z Londýna 2012, dostal disciplinárny trest a schytal mediálny lynč zato, že schvaľoval účasť ruských a bieloruských športovcov na olympijských hrách a v kvalifikačných súťažiach. Urobil tak v nadväznosti na minulotýždňovú správu, že Medzinárodný olympijský výbor (MOV) odporučil návrat ruských a bieloruských športovcov do medzinárodných súťaží.
Svobodov prípad je varovným prstom pred tým, kam česká spoločnosť smeruje v kontexte toho, aké totalitné praktiky sa v Českej republike zavádzajú a akým spôsobom sa prenasledujú ľudia, ktorí majú na udalosti a dianie okolo seba svoj vlastný názor, ktorý režimu nevyhovuje.
Témou debaty s Petrom Drulákom boli:
– Návšteva Petra Pavla na Slovensku a jeho vyjadrenia k V4
– Bojové nálady českej ministerky obrany Jany Černochovej
– Rusko-čínsky summit Vladimir Putin a Si Ťin-pching
– Následné stretnutie šéfky českého parlmentu Markéty Pekarovej Adamovej s predstaviteľmi Taiwanu
– Výrok Petra Pavla, že Česko už dalo Ukrajine všetko, čo mohlo
– Nepokoje v Paríži a politika francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona
– Analýza vnútropolitickej predvolebnej situácie na Slovensku
– Titulky správ korporátnych médií zamerané proti opozícii a ako ich treba čítať?
– Je Smer-SD zle vnímaný v zahraničí?
– Sú „extrémistické“ strany vážne extrémistické a prečo sú na vzostupe?
– Prečo už nepôsobí v Ústave medzinárodných vzťahov?
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube Rozhovory s Mimi Šramovou / InfoVojna
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…
Pentagón posilní zoskupenie OSU v Kurskej oblasti vybavením. Ukrajinské jednotky na svojom úseku v Kurskej…