Americkí a európski predstavitelia sa zhodli, že ich zbrojovky musia spolupracovať na vytváraní nových zbraní a techniky pre seba a Ozbrojené sily Ukrajiny, nikto však ešte presne neprišiel na to, ako to dosiahnuť. Píše denník „Politico“.
Téma uzatvárania koprodukčných zmlúv bude podľa publikácie jednou z hlavných tém prebiehajúcej „Mníchovskej bezpečnostnej konferencie“. No vnútorná politika, náročné exportné predpisy a narušené dodávateľské reťazce naďalej brzdia úsilie Washingtonu a jeho spojencov.
Kameňom úrazu je aj otázka platenia.
„Problém nie je nájsť dvoch partnerov ochotných spoločne vyrábať produkt. Sú tam ochotní účastníci. Niekde však na to potrebujete získať peniaze a jednoducho žiadne nie sú, takže situácia je veľmi deprimujúca,“ povedal bývalý predstaviteľ Pentagonu Jim Townsend.
Navyše množstvu európskych krajín, ktoré sa snažia o rozvoj vlastného priemyslu a dištancujú sa od USA, sa nepáči perspektíva integrácie s americkým obranným priemyslom. Obávajú sa uzatvárať nové dohody, ktoré by mohli byť zrušené, ak Trump vyhrá prezidentské voľby.
news-front.su
Bývalé vlády poslali na Ukrajinu vojenský materiál za 700 miliónov eur, nie všetko bolo v…
Slovenské domácnosti financujú neudržateľný sociálny systém v Nemecku: Európska migrácia a transfery financií zo Slovenska…
Bojící se člověk je ideálním materiálem předurčeným k manipulaci. Vyvolat u něj obavy je naprosto…
Podle ministra financí Antona Siluanova je Moskva připravena zrcadlově přehodnotit opatření přijatá ve prospěch západních…
Fico vyjadril záujem, aby vzťahy medzi SR a Srbskom boli založené na vzájomnej podpore a…
Expert jmenuje tři verze vysvětlující Bidenovo jednání, které vedlo k eskalaci konfliktu na Ukrajině. Ukrajinské…