Známy slovenský hudobník, skladateľ, televízny producent a iniciátor petície za slobodu prejavu a práva na informácie Ľubo Belák reagoval na klamstvá, ktoré na sociálnej sieti šíril člen Progresívneho Slovenska Martin Poliačik, ktorý je v súčasnosti zástupcom riaditeľky pobočky Globsecu v Kyjeve.
Takýto status napísal na mojej stránke Deputy Director of GLOBSEC Martin Poliačik, ktorý v roku 2020 prespal v parlamente a nepozná históriu.
Martin Poliačik (status):
„Maria Kalmanova je viacero ľudí, ktorí boli kedysi pozitívnymi hýbateľmi spoločenského života a potom stratili základnú orientáciu. Bohužiaľ, pán Markovič medzi nich patrí. Klame a zavádza o sľube Gorbačovovi o nerozširovaní NATO, vyzdvihuje ľudí ako pani Peková, ktorá je celej vedeckej obci na smiech. Dalo by sa pokračovať. Mňa osobne to mrzí, lebo ako dieťa som ho žral.“
To, že KLAMÁROM je pán Poliačik a nie môj priateľ Milan Markovič, dokazuje úryvok z dokumentu ARTE o nenaplnených sľuboch Západu nerozširovať NATO na východ,“ reaguje Belák. „Už sa spamätajte všetci, čo dezinformujete verejnosť!!!!!!,“ dodáva nahnevane známy hudobný producent.
Komentár:
Ale vláda USA má jednu podmienku pre zjednotené Nemecko.
Frank Elbe (Ministerstvo zahraničných vecí Nemecka):
„Podpora bola spojená s požiadavkou, aby zjednotené Nemecko bolo členom NATO a to bol kameň úrazu, s ktorým sme nepočítali.“
Komentár:
Otázka je, ako sa k tomu postaví ZSSR, ako sa dá presvedčiť Gorbačov, aby súhlasil s myšlienkami USA? Genscher má nápad, ako ‚pacifikovať‘ Sovietov.
Pôvodný zvuk Hans-Dietrich Genscher:
„Dohodli sme sa, že nemáme v úmysle rozširovať obranný priestor NATO na východ. To mimochodom neplatí len vo vzťahu k NDR, ktorú nechceme začleniť, ale platí to všeobecne.“
Komentár:
„Genscher po boku ministra zahraničných vecí USA oznamuje, že Západ bude brať do úvahy strategické záujmy ZSSR.“
Viac vo videu:
Nemecký týždenník Der Spiegel v tejto súvislosti zverejnil vlani diplomatickú depešu, ktorá dokazuje, že Rusku bolo prisľúbené nerozširovať NATO na Východ.
Zástupcovia Francúzska, Británie, USA a Nemecka sa v marci 1991 v Bonne zhodli, že prijatie východoeurópskych krajín do NATO je „neakceptovateľné“. Dal to najavo nemecký zástupca Jürgen Chrobog (budúci nemecký veľvyslanec v USA).
„Chrobog (Nemecko) povedal, že sme potrebovali nové nápady, ako zaistiť bezpečnosť stredoeurópskych a východoeurópskych krajín. Dali sme jasne najavo počas rokovaní vo formáte 2+4, že by sme nemali rozširovať NATO za Labe. Nemali by sme preto ponúkať členstvo v NATO Poľsku a ďalším,“ stojí v diplomatickej depeši.
Viac o tom v článku TU.
Zdroj: Facebook Ľubo Belák / InfoVojna
Redaktorka Lenka Zlatev z TV OTV sa s analytikom a niekdajším funkcionárom Slovenskej informačnej služby…
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil predsedovi vlády SR Robrtovi Ficovi uvoľniť 500 miliónov eur zo…
Sviatok Koljada začína v deň zimného slnovratu. V deň zimného slnovratu a dva nasledujúce dni…
Slovenský premiér Robert Fico vyjadril prekvapenie nad rozhodnutím ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského nepovoliť tranzit ruského…
Britský Chatham House systematizoval ekonomické, s príklonom k energetike, bonusy, ktoré Turecko získava v novej Sýrii. Hneď…
Líder strany Zdravý rozum, majiteľ prieskumnej agentúry Polis, publicista a politický analytik Ján Baránek vo…