Pokračujeme 2. časťou seriálu Emanuela Pastreicha o pozadí peňazí a manipulácie s nimi.
Federálna vláda USA sa v roku 1972 vzdala všetkých tvrdení, že peniaze sú kryté zlatom držaným vo Federálnom rezervnom systéme alebo niečím konkrétnym. Dolár sa stal fiat menou, peniazmi, ktoré nie sú viazané na nič iné ako na povesť. Od toho osudného dňa si mocnosti za oponou udržiavali hodnotu dolára rôznymi spôsobmi.
Legitimita dolára bola spojená s legitimitou Spojených štátov a ich silou ako kultúrnej, vzdelávacej, vedeckej, technologickej a bohužiaľ vojenskej sily. Tento prístup fungoval až do 90. rokov 20. storočia, no úpadok anjela bol nevyhnutný.
Keďže hodnota Spojených štátov klesala kvôli korupcii a dekadencii a kvôli nevyhnutnému vzostupu iných národov zdevastovaných v druhej svetovej vojne, na zabezpečenie hodnoty dolára sa využívali čoraz zákernejšie prostriedky.
Začali sa skryté snahy podkopať autoritu iných národov, či už Ruska a Číny, alebo Nemecka a Japonska. Možno sa to na Wall Street zdalo ako dobrý nápad, ale výsledkom bolo vytvorenie brutálnej globálnej ekonomiky – víťaz berie všetko – a tie isté skryté prostriedky sa nakoniec použijú aj proti samotným Američanom, aby ich udržali závislými na dolárovej ekonomike.
Spojené štáty americké skĺzli do zhubnej kultúry. Dekadencia bohatstva a moci znamenala, že inovácie potláčali namyslení ľudia ako Steve Jobs alebo Bill Gates, ktorí predstierali, že sú vynálezcami vecí, ktoré ukradli a boli začlenení do hŕstky paralyzovaných inštitúcií.
Kvalita literatúry a umenia, filmu a hudby klesla. Americké univerzity sa prestali usilovať o pravdu a o vedu. Namiesto toho vliezli do postele so súkromným kapitálom a miliardárskymi filantropmi, pričom na podporu svojho globálneho postavenia používali skôr reklamu než vzdelávanie.
Stratégia využívania kultúry na udržanie hodnoty dolára prestala byť účinná.
Ďalším prístupom bolo spojiť hodnotu dolára s predajom ropy, produktu, ktorý v našej preindustrializovanej spoločnosti potrebuje každý.
Spojené štáty využili svoju diplomatickú, finančnú a vojenskú silu, aby zabezpečili, že ropa sa bude predávať iba v dolároch, čím stanovili jasnú hodnotu tejto fiat meny – ktorá sa takmer rovnala tomu, že je krytá zlatom. Ale táto hodnota bola pridaná k doláru za strašnú cenu.
Mnohé národy videli hodnotu predaja ropy vo svojich vlastných menách a snažili sa o to. Tieto krajiny bolo potrebné infiltrovať, podkopať, zastrašiť alebo kúpiť. V niektorých prípadoch museli byť napadnuté a zvrhnuté.
Tento proces dosiahol v posledných mesiacoch crescendo, čo predpovedá svetovú vojnu ako konečný dôsledok tejto krížovej výpravy na záchranu dolára.
Vidíte, Spojené štáty museli ovládať Blízky východ a mať svoje dlhé prsty hlboko v politike národov na celom svete, aby udržali tento ropný systém v chode. Náklady na držanie dolára boli strašné a Spojené štáty boli kúsok po kúsku skorumpované na nepoznanie.
Prvoradým záujmom zahraničnej politiky sa stali vojny o ropu a iné prírodné zdroje, nie mier. V dôsledku toho militarizmus zapustil korene hlboko v ekonomike, hlboko do samotného ducha národa. Na hľadanie spolupráce a ubytovania nezostal priestor. Akákoľvek hrozba pre dolár musela byť brutálne porazená.
Zároveň bolo potrebné propagovať ropu a spotrebiteľskú kultúru, ktorá si vyžadovala používanie ropy, na všetkých úrovniach v Amerike a na celom svete. Autá boli oslavované, mestá boli navrhnuté tak, aby boli automobily nevyhnutné, priemyselné farmy boli kropené hnojivami na báze ropy a pesticídmi.
Ropné spoločnosti a výrobcovia automobilov sa stali mocnými, pretože pomáhali zvyšovať hodnotu dolára a nútili ropu obyčajným ľuďom.
Ďalším nástrojom na podporu dolára bola propagácia globálneho voľného obchodu, systému, v ktorom sa produkty, ktoré môžu susedia vyrobiť lokálne, posielajú cez polovicu sveta, pričom pri nich horí palivo, aby sa zabezpečilo, že väčšina všetkého, čo máte na tanieri , na stole, na chrbte, prešlo cez logistické monopoly, ktoré si uťahujú.
Tento globálny „voľný“ obchod ničí miestne ekonomiky a robí občanov závislými od nadnárodných korporácií ako WalMart a Amazon, ktoré im berú peniaze a nerobia nič, aby pomohli miestnej ekonomike. Dolár bol umiestnený v strede tohto uzavretého obchodného systému – všetko, len nie „zadarmo“.
Priemerní Američania boli ochudobnení, aj keď sa v našom mene propagoval dolár. Naša republika sa premenila na neľútostné impérium, ktoré požadovalo, aby sa všetko kupovalo a predávalo v dolároch.
Rakovinová vojenská ekonomika tiež zohrala rozhodujúcu úlohu pri podpore dolára, keďže ostatné zdroje energie v 90. rokoch vybledli. Národy by mohli byť napadnuté alebo sankcionované, ak by neprijali dolár ako globálnu menu.
Vojenské vybavenie sa stalo formou meta-meny – národy boli nútené kupovať predražené a často bezcenné vojenské systémy za miliardy dolárov ako spôsob podpory dolára.
Od tých, ktorí boli označení ako spojenci Spojených štátov, sa očakávalo, že nakúpia bojové lietadlá a tanky, drony a rakety za premrštené ceny. Najznámejším príkladom je stealth stíhačka F-35, ktorá stojí okolo 80 miliónov amerických dolárov a je sotva funkčná. Tieto zariadenia, objemné žetóny, nútia veľký prevod cudzieho kapitálu do dolárov v mene bezpečnosti.
S nevyčíslenými biliónmi dolárov sa Pentagon stal primárnou operáciou na pranie špinavých peňazí vo svete, pričom berie peniaze od miliardárov, drogových dílerov a takmer kohokoľvek iného a vypláca ich z peňazí z obranného rozpočtu a z nákupov zbraní od okolo sveta.
Samozrejme, že hrozba sily robí nekrytú menu silnejšou – ale cena je nekonečná vojna.
Ďalším dômyselným spôsobom, ako podporiť dolár, je vnútiť našim občanom dlh a prinútiť ich, aby získali doláre na splatenie dlhov, ktoré vznikli v procese snahy zostať nažive a splniť kritériá požadované korporáciami pre zamestnanosť.
Náklady na zdravotnú starostlivosť raketovo vzrástli, rovnako ako náklady na vzdelanie. Ocitli sme sa v dlhoch stoviek tisíc dolárov len za to, že sme sa narodili, vyštudovali, liečili sa na chorobu a pochovali – nehovoriac o vážnejších problémoch. A banky zvyšujú náklady na bývanie svojimi nekonečnými špekuláciami s podvodnými peniazmi, ktoré vytlačili.
Chase Manhattan a Goldman Sachs, Morgan Stanley a BlackRock pomocou svojich postáv autorít, ktoré platia za hranie, ktoré sa objavujú v televízii alebo na Harvardskej univerzite, určujú hodnotu všetkého v spoločnosti a odôvodňujú, prečo to musí byť také drahé.
Koľkokrát ste už počuli svojich priateľov rozprávať o peniazoch, o tom, koľko peňazí majú na dôchodkoch, koľko stoja ich domy, koľko míňajú na vzdelanie svojich detí? Peniaze sa stali hlavnou témou diskusií našich ľudí, pretože to tak robia médiá, zábavný komplex a vzdelávací systém.
Otázky: Ako môžem byť dobrým človekom? Aká je pravda? Čo je spravodlivosť? Čo hovorí Ústava? Tieto otázky sa z nášho diskurzu vytratili.
Brettonwoodský komplex, sústredený okolo Svetovej banky a MMF a prepojený s centrálnymi bankami po celom svete, bol od začiatku chybný
ale nedávno sa zvrhol oveľa ďalej na Disneyland s falošnou hodnotou, v ktorej možno hodnotiť ľudské snaženie. podľa prokrustovských metrík rastu, produkcie, spotreby, exportu a importu.
Vzostup a pád akciového trhu, trhu s dlhopismi a ďalšie fantastické efeméry považujú za určujúci faktor blahobytu ľudstva všetky noviny alebo časopisy od fašistov po socialistov a tieto metriky rastu a spotreby sú citované na univerzite, vo vláde a v korporácii.
V hroznej fraške sa základné hodnoty ľudskosti: skromnosť, čestnosť, úprimnosť, cudnosť a pokora považujú prinajlepšom za koníčky pre triedu voľného času po nahromadení bohatstva, ale často sú prezentované ako prekážky ekonomického rastu, ktorý si vyžaduje plytvanie a odpad. impulz.
Šetrnosť je najväčším hriechom, viera, že človek môže žiť duchovne a duševne zdravý život bez plytvania, je urážkou brutálneho konzumného rituálu, ktorý je všetkým vystavený na uctievanie.
Starať sa o svojich chorých rodičov, pomáhať susedke pri oprave okna, pestovať zemiaky alebo učiť svoje deti eticky a rozlišovať pravdu od klamstva, to všetko je negatívum pre hrubý domáci produkt, negatíva pre vaše postavenie v spoločnosti.
Po ceste sme prešli z družstevnej ekonomiky do dravej ekonomiky, do parazitickej ekonomiky. Tento proces bol spojený s dvoma najstrašnejšími traumami, ktoré nami otriasli až do základov.
Jediný spôsob, ako zakryť podvody 9.11 a COVID-19 za posledných dvadsať rokov, je umlčať občanov tým, že im predložíte ponuku, ktorú nemožno odmietnuť: vybrať si peniaze alebo pravdu.
Pravdou je, že miliardári nevlastnia nič okrem skrachovanej a žiadostivej ideológie peňazí.
Nákup poľnohospodárskej pôdy Billom Gatesom, vydláždenie neoceniteľnej poľnohospodárskej pôdy na výstavbu nezmyselných nákupných centier, diaľnic a výškových budov stavebnými firmami a špekulantmi s nehnuteľnosťami, to všetko sa uskutočnilo s použitím falošných peňazí, ktoré im vytlačili ich lokaji z Federálneho rezervného systému.
Tá zem patrí nám všetkým. Paraziti, ktorí tak brutálne zavraždili našich ľudí zbraňami COVID-19 alebo jedovatými spracovanými potravinami alebo chemikáliami vyhodenými do našich riek a jazier, títo paraziti nebudú mať žiadnu nadvládu.
Prvým krokom k vyriešeniu problému peňazí je vrátiť pôdu ľuďom a umožniť im pestovať si vlastné potraviny, vyrábať vlastný nábytok a byť nezávislí od skrytého škrtenia nadnárodnými spoločnosťami.
Podobne môžeme písať vlastnú hudbu, organizovať vlastné koncerty, robiť vlastné umenie, hrať vlastné divadlo, a tým zanechať dekadentnú hollywoodsku kultúru sexuálneho dráždivosti a chvíľkového narcizmu.
Zbavte sa imperatívu zbierať peniaze za každú cenu, aby ste uspokojili umelo vytvorenú potrebu spotreby, a mnohé sociálne neduhy sa vyliečia. Inštitúcie regulujúce peniaze sa obrátili proti občanom, ktorých by mali chrániť.
Nadnárodné korporácie a ich bábky plnia našimi peniazmi, prednášajú nám o recyklácii a udržateľnosti, o tom, ako si musíme utiahnuť opasky, no vynasnažia sa, aby nikto neohrozoval plastové a papierové obalové systémy, ktoré zaviedli. Ťažia z nás zisk na každom kroku.
Nie sme občanmi, ktorí sú oprávnení vzájomným zmluvným vzťahom s použitím peňazí, ako to určuje ústava, ale skôr sme sa zredukovali na spotrebiteľov, ktorí si dokážu predstaviť hodnotu len v dolároch, pretože reklamné a public relations firmy na Madison Avenue nás indoktrinovali, aby sme prijali falošné hodnoty kultu ja.
Pretože sme sa zredukovali z občanov republiky so zmyslom pre občiansku zodpovednosť na konzumentov krikľavého tovaru, ktorý nás rozptyľuje
nevedie nás vpred volanie Clarion, ale zvonenie cez nos. Nie sme pánmi svojho osudu; nie sme kapitánmi svojich duší. Sme len produkty, ktoré je potrebné spracovať a potom zlikvidovať ako ragdolly, ktoré zasypávajú špinavú klietku nečinnej opice.
Nie! Naše oči sa musia obrátiť na nádej na príchod nového národa. Musíme pošliapať to hrozné hrozno hnevu, uvoľniť hrozný rýchly meč pravdy; ako blesk, aby pravda mohla kráčať ďalej.
Emanuel Pastreich
O autorovi: Emanuel Pastreich pôsobil ako prezident Asia Institute, think-tanku s pobočkami vo Washingtone DC, Soule, Tokiu a Hanoji. Pastreich pôsobí aj ako generálny riaditeľ Inštitútu pre budúce mestské prostredie. Pastreich vyhlásil svoju kandidatúru na prezidenta Spojených štátov ako nezávislý vo februári 2020. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Tento článok bol pôvodne publikovaný na Fear No Evil .
Nabudúce 3. diel série. Sledujte nás preto ďalej.
skspravy
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…