Podpredseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Peter Pčolinský (Sme rodina) tvrdí, že prezident policajného zboru Peter Kovařík sa v kauze marenia zadržania svedkov manipulujúcich trestné konania môže správať kolúzne.
Sme rodina dlhodobo kritizuje činnosť Petra Kovaříka, ale problém má aj so samotným ministrom vnútra Romanom Mikulcom. Nominant hnutia Sme rodina, Vladimír Pčolinský je už od marca vo väzbe. Podozrivý je z korupcie. „Peter Pčolinský hovorí, že ak Peter Kovařík ostane naďalej policajným prezidentom, môže ovplyvňovať podriadených,“ informuje Denník N.
Peter Pčolinský je presvedčený, že Roman Mikulec by mal konať a tvrdí, že Peter Kovařík sa môže správať kolúzne.
Ozývajú sa aj iní poslanci NR SR, ale väčšina z nich čaká na vysvetlenie Petra Kovaříka. Ten má situáciu vysvetliť na rokovaní výboru pre obranu a bezpečnosť, kde ho pozval predseda výboru Juraj Krúpa (OĽaNO). „Výbor bude verejný. Pozvať chce aj povereného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza,“ píše Denník N. Termín schôdze nie je vytýčený, komplikujú ho dve mimoriadne schôdze zvolané stranou SMER-SD.
Kovařík je obvinený zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti, ktorého sa mohol dopustiť počas júlového zásahu policajnej inšpekcie, keď bol zmarený zásah a dvaja kajúcnici so skupiny takáčovcov, Matej Zeman a Peter Petrov utiekli.
Na rokovanie výboru pre obranu a bezpečnosť sa pripravujú aj iní koaliční poslanci. Otázky chce klásť Lukáš Kyselica z OĽaNO, ale aj Juraj Šeliga zo Za ľudí.
„Hovorkyňa ministra vnútra Barbara Túrosová potvrdila, že služobnému úradu zatiaľ nebolo doručené uznesenie o Kovaříkovom obvinení. Preto rozhodnutie o jeho dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby policajta sa nepripravuje. Ponechanie prezidenta vo funkcii v žiadnom prípade nebude ohrozovať dôležitý záujem štátnej služby,“ informuje Denník N.
Mikulec vo štvrtok reakciu na obvinenie Petra Kovaříka priniesol. Policajný prezident podľa neho nezastavil činnosť tímu vyšetrovateľky inšpekcie ministerstva vnútra, ale len činnosť zásahovej jednotky ako jednej z častí tímu. Dodal, že z doposiaľ známych skutočností ako aj písomných dokumentov vyplýva, že za zmarenie akcie pravdepodobne nesie priamu zodpovednosť vedúca tímu.
Kolíková vyzýva k zdôvodneniu obvinenia voči policajnému prezidentovi Petrovi Kovaříkovi, aby nevznikal zbytočný priestor na špekulácie. Spokojná nie je a hovorila aj o politickom kontexte z ktorého je znepokojená.
„Obvinenie Kovaříka je podľa Hlasu dôkazom, že polícia nekoná nezávisle. Pellegrini hovoril aj o výpovedi kajúcnika a o úplatku pre ministra vnútra Romana Mikulca,“ píše Denník N.
Pellegrini po vznesení obvinenia pripomenul, že všetci predstavitelia silových zložiek čelia obvineniu. K vyjadreniu sa pridala aj Denisa Saková, ktorá sa zamyslela nad tým, že ak je obvinený policajný prezident, či mu dôveruje 24 tisíc policajtov, ktorí sú jeho podriadení. Hlas opakovane zdôraznil, že situácia na polícii je výsledkom vlády Igora Matoviča a nominantov, ktorými sú Daniel Lipšic, Roman Mikulec a Peter Kovařík, ktorých úlohou je útočiť na opozíciu.
Zdroj: hlavnydennik.sk / YouTube
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…