Inšpirácia ako vypestovať hojnú úrodu vynikajúcich uhoriek aj na chudobnej pôde a bez akýchkoľvek chemikálií.
Na obyčajný záhon inštalujeme malý fóliovník, často býva prenosný alebo iba vytvoríme vyvýšený záhon. A čakáme, kým nám vyrastie šťavnatá zelená tráva a iná zeleň, ktorá sa dá pokosiť. Skoro na jari tráva už vyrástla, cez deň je teplo, ale noci sú chladné a pôda pre uhorky stále studená. Preto sa hodí potrebné kúrenie.
Po položení vedier na miesta do záhona, kde budú otvory, kosíme a tesne naplníme náš vyvýšený záhon čerstvou trávou. Vedrá použijeme široké, priemer asi 35 cm, to je dôležité. Vrstva trávy by mala byť aspoň 25 – 30 cm, potom začne „horieť“ a hriať.
Vyberieme vedrá a do výsledných otvorov nasypeme dobrú zeminu. Vysejeme semená skôr k stredu otvorov tak, aby boli v otvore tri rastliny uhoriek. Polejeme vodou, zakryjeme a čakáme. Za deň, dva sa pôda v otvoroch zahreje na približne 30 stupňov.
Ak máme záhon zakrytý fóliou, tak ho podľa počasia otvárame a zatvárame, je to potrebné robiť do nástupu stabilného tepla. Potom môžeme fóliu odstrániť a umiestniť opory, ak chceme uhorky pestovať na oporách napríklad v tvare X. Uhorky nie je potrebné hnojiť, iba zalievať.
Zdroj: OZ Biosféra
"Americké spravodajské agentúry čítajú korešpondenciu na WhatsApp" sucho konštatoval (verejne) Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Meta. Miliardár urobil…
"Nenávisť voči Rusku - to ma len udivuje" - vyjadril sa svetoznámy geniálny režisér Oliver…
Nedávna predpoveď Elona Muska o tom, že elity stratia rozum, sa splnila. Musk nielenže podporil Alternatívu…
Masívny pohyb techniky NATO v Poľsku. Svedkovia hlásia o veľké presuny vybavenia NATO na poľskom území.…
Fico: Gazprom sľúbil, že bude dodávať plyn na Slovensko inak. Gazprom po zastavení tranzitu cez Ukrajinu…
Hlavnou lekciou v ukrajinskom konflikte vôbec nie je objavenie sa dronov v podobe významnej zbrane,…