Bruselský denník už pozná, aké kroky plánuje maďarský premiér. Uplynuli takmer tri roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu a Európa stále nakupuje obrovské množstvá ropy a plynu z Moskvy, čím nepriamo podporuje vojenskú pokladnicu Kremľa – píše Politico, informuje Mandiner.
Varšava – jeden z najbližších spojencov Kyjeva – má za cieľ začať krížovú výpravu proti dovozu skvapalneného zemného plynu (LNG) a jadrových technológií, keď poľská vláda 1. januára prevezme rotujúce predsedníctvo Rady EÚ. „Vkladáme veľké nádeje do poľského predsedníctva,“ povedal Vladyslav Vlasiuk, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Politico tiež informovalo, že v prvých mesiacoch budúceho roka vstúpia do platnosti nové obmedzenia EÚ týkajúce sa reexportu ruského LNG, ktoré boli schválené v rámci predchádzajúceho balíka sankcií.
Plány EÚ na transformáciu obchodných vzťahov s Moskvou však blokuje Maďarsko.
Viktor Orbán oznámil, že aj v budúcnosti bude odporovať všetkým energetickým sankciám voči Rusku. Budapešť sa dohodla s ruskou štátnou jadrovou spoločnosťou Rosatom na rozšírení jadrovej elektrárne Paks.
„Nedovolíme, aby sa zaviedli sankcie aj na jadrovú energiu,“ povedal Orbán minulý rok, keď sa prvýkrát objavili návrhy na zavedenie nových obmedzení. Maďarsko môže dokonca vetovať aj miernejšie obmedzenia týkajúce sa ruskej jadrovej energie – napísal Politico.
hlavnydennik.sk
Katastrálne odbory okresných úradov nebudú v utorok (7. 1.) poskytovať služby. Dôvodom sú nevyhnutné úpravy…
Indonézia je s počtom obyvateľov 280 miliónov 4. najľudnatejší štát sveta a zároveň štát s…
„Nedostatočný dopyt po elektromobiloch v tomto segmente naznačuje, že pre zákazníkov loviacich v luxusnej triede…
Trudeau (53) je vo funkcii viac ako deväť rokov Trudeau hovorí, že stranícky boj znamená,…
Snáď najväčšou zmenou, o ktorú sa Trump usiluje, je rozviesť Spojené štáty z ich manželstva…
Talianska premiérka odletela v sobotu do Trumpovho letoviska Mar-a-Lago na neformálne stretnutie, píše portál Politico…