Poslanci Európskeho parlamentu sa budú môcť vyjadriť k potvrdeniu budúceho predsedu Európskej komisie v hlasovaní naplánovanom na 18. júla. Von der Leyenová bude musieť získať väčšinu hlasov poslancov EP.
Maďarský premiér Viktor Orbán volá po zmene na predsedníckej stoličke Európskej komisie. Uplynulé päťročné obdobie Ursuly von der Leyenovej v čele eurokomisie päť označil za 5 „najhorších“ rokov v histórii EÚ.
V rozhovore pre novinárov z nemeckej mediálnej skupiny Funke uviedol, že ekologická transformácia EÚ bola v rozpore s ekonomickými a priemyselnými záujmami eurobloku. Rovnako kritizoval aj migračnú politiku Európskej únie.
„Uplynulých päť rokov bolo možno najhorších päť rokov v histórii EÚ. Úspechy Európskej komisie a bruselskej elity sú slabé,“ povedal Orbán. EÚ podľa neho potrebuje efektívne vedenie. Poukázal na to, že existuje „množstvo“ talentovaných politikov, „ktorí sú schopní túto prácu vykonávať“.
Dodal, že výsledky nedávnych volieb do Európskeho parlamentu taktiež ukázali, že ľudia chcú zmenu v politike Bruselu.
Občania členských štátov EÚ sa v eurovoľbách, ktorá sa konali začiatkom júna výrazne posunuli doprava, pričom vládnuce koalície v Nemecku a Francúzsku boli výrazne porazené pravicovými stranami.
„Ale podľa toho, ako to teraz vyzerá, pri moci zostane tá istá vládnuca koalícia. Nie som spokojný s tým, ako sa veci vyvíjajú,“ skonštatoval Orbán. „Máme štrukturálny problém.“
Centristické strany si udržali väčšinu v Európskom parlamente. Európska ľudová strana (EPP), ktorej členom je von der Leyenová, získala 190 kresiel zo 705 poslancov zvolených v 27 členských štátoch rozšírenej Európskej únie.
Ursula von der Leyenová sa uchádza o druhé funkčné obdobie predsedníčky Európskej komisie s cieľom „vytvoriť širokú väčšinu pre silnú Európu“ a udržať Brusel na „proukrajinskej ceste“.
Poslanci Európskeho parlamentu sa budú môcť vyjadriť k potvrdeniu budúceho predsedu Európskej komisie v hlasovaní naplánovanom na 18. júla. Von der Leyenová bude musieť získať väčšinu hlasov poslancov EP.
Orbán tiež povedal, že ak chcú Európania „držať krok s Američanmi“, budú musieť „opäť povstať“. Pri tejto príležitosti vyzdvihol bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa keď povedal, že mu „dôveruje na 101 %“, a označil ho za „muža mieru“, pretože „nezačal ani jednu vojnu“.
Orbán je dlhodobo hlasným kritikom prístupu Západu ku konfliktu na Ukrajine, najmä jeho dodávok zbraní Kyjevu.
Zdroj: rt.com / InfoVojna
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…