Slovanské Noviny

17. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nová štúdia zistila, že takmer všetci pacienti, ktorí zažívajú takzvaný „dlhý covid“, v skutočnosti trpia vedľajšími účinkami škodlivej mRNA vakcíny.

V štúdii publikovanej v Žurnále klinickej medicíny (Journal of Clinical Medicine) výskumníci viedli rozhovory s 390 ľuďmi v Thajsku, ktorí sa nakazili Covidom-19 počas „piatej vlny pandémie“, keď bol dominantný variant omikrón.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pacienti boli telefonicky sledovaní od troch mesiacov po diagnóze do jedného roka s cieľom monitorovania ich fyzického stavu, duševného zdravia, porúch spánku a kvality života.

Stránka TheEpochTimes.com uvádza, že z 390 ľudí s covidom bolo 377 (97 percent) zaočkovaných, 383 (98 percent) podstúpilo antivírusovú liečbu a u 330 (78 percent) sa vyvinul syndróm dlhého covidu.

Najčastejšie hlásenými príznakmi boli únava a kašeľ. Ďalšie hlásené symptómy zahŕňali depresiu, úzkosť a zlú kvalitu spánku.

Štúdia zistila, že u pacientov mladších ako 60 rokov s kašľom ako počiatočným príznakom je pravdepodobnejšie, že sa u nich tento stav rozvinie. V podskupine pacientov s dlhotrvajúcim covidom výskumníci našli u žien pozoruhodnú koreláciu s bolesťami hlavy, závratmi a mozgovou hmlou.

„Napriek rozsiahlej distribúcii vakcín a antivírusových terapií zostáva výskyt dlhého covidu vysoký,“ napísali autori stúdie.

Hoci sa definície dlhého covidu líšia, americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vo všeobecnosti definuje dlhý covid ako „príznaky, symptómy a stavy, ktoré sa naďalej vyvíjajú po akútnej infekcii Covidu-19 a môžu trvať týždne, mesiace alebo roky.“

Pojem „dlhý covid“ zahŕňa aj postakútne následky infekcie vírusom SARS-CoV-2, dlhotrvajúce ochorenie na Covid-19.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), zatiaľ čo väčšina ľudí s Covidom-19 sa uzdraví a vráti do normálneho života, niektorí pacienti, vrátane pacientov s miernym ochorením, majú príznaky, ktoré pretrvávajú týždne alebo mesiace po zotavení sa z akútnej fázy ochorenia.

Takmer 7% dospelých Američanov v prieskume CDC v roku 2022 uviedlo, že zažili dlhotrvajúci covid.

Aj keď regulačné úrady USA tvrdia, že očkovanie proti Covidu-19 môže znížiť riziko vzniku dlhotrvajúceho ochorenia, aktuálna štúdia nenašla významnú súvislosť medzi prítomnosťou komorbidít alebo závažnosťou infekcie a objavením sa dlhodobých symptómov covidu.

Štúdie spájajú dlhý covid s očkovaním

Februárová správa, ktorú zverejnilo CDC, uvádza, že viac ako 8% účastníkov prieskumu v siedmich štátoch USA uviedlo, že mali dlhodobé príznaky covidu. V Západnej Virgínii takmer 11% účastníkov uviedlo dlhodobé príznaky ochorenia. Či boli respondenti prieskumu zaočkovaní, však agentúra nezverejnila.

Niektoré výskumy naznačujú, že dlhotrvajúci covid môže byť spôsobený nadmernou imunitnou reakciou na hrotový proteín, ktorého produkciu vakcíny indukujú na vyvolanie tvorby protilátok. Ďalej naznačujú, že v dôsledku očkovania niektorí ľudia vytvárajú druhé kolo protilátok, ktoré sa zameriavajú na prvé.

V štúdii z februára 2023 publikovanej v časopise Journal of Medical Virology výskumníci analyzovali hladiny hrotového proteínu a vírusovej RNA u pacientov hospitalizovaných kvôli Covidu-19, z ktorých časť trpela a časť netrpela dlhým covidom. Zistili, že vyššia pravdepodobnosť výskytu hrotového proteínu a vírusová RNA bola u pacientov s dlhým covidom.

V štúdii z augusta 2023 publikovanej v International Journal of Infectious Diseases výskumníci zistili, že riziko dlhotrvajúceho covidu bolo nižšie u tých, ktorí mali predchádzajúcu infekciu SARS-CoV-2. Výskumníci tiež zistili, že neočkovaní ľudia infikovaní variantom omikrónom mali najnižšie riziko dlhého covidu ako pri iných variantoch vírusu.

V štúdii z roku 2023 publikovanej v Európskom prehľade lekárskych a farmakologických vied výskumníci študovali krvné sérum 81 jedincov s dlhotrvajúcim ochorením. Zistili vírusový hrotový proteín u jedného pacienta po vymiznutí infekcie napriek negatívnemu testu na Covid-19 a vakcínový hrotový proteín u dvoch pacientov dva mesiace po očkovaní.

V štúdii z decembra 2022 zverejnenej v PLoS One výskumníci zasa zistili, že u pacientov je väčšia pravdepodobnosť, že budú mať dlhotrvajúci covid, ak mali už existujúce zdravotné ťažkosti, vyšší počet symptómov počas akútnej fázy ochorenia Covid-19, ak ich infekcia bola závažnejšia alebo mala za následok hospitalizáciiu alebo, ak dostali dve dávky vakcíny proti covidu.

AUTOR: Sean Adl-Tabatabai

ZDROJ

Překlad: Badatel.net

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.