Objasnenie, prečo vládu podržia tí, ktorí ju nechcú. Ak by sa dnes našlo 76 statočných poslancov a vláde Eduarda Hegera alias Igora Matoviča&spol. by vystavili v mene 83% občanov, ktorí nemajú dôveru k „týmtopolitikom tejtovlády Tejtokrajiny“, predčasné voľby by sa mohli konať už mesiaci apríl 2023.
Jarné mesiace sú určite vhodnejšie na kontaktnú kampaň ako tie zimné, februárové. Je tu však zásadný rozpor v postoji nezaradených, liberálnych poslancov.
Nechcú – ako napríklad Miroslav Kollár (Spolu) túto vládu, ale podržia ju, lebo vraj nechcú návrat Fica a „extrémistov“, čiže preložené do normálnej reči – subjekty so sociálnou, proslovenskou a pronárodnou orientáciou na ľudí a Slovensko nie na plnenie cudzích záujmov.
Nechcú, ale len teraz, čiže len „dočasne“ nie. Predčasné voľby by vraj mohli byť v septembri 2023, teda o päť mesiacov neskôr, než vtedy, ak by dnes vládu odvolali. Kde je teda pes zakopaný?
Mnohí to vidia v získaní času pre vznik nového marketingového subjektu, často len na jedno použitie, ako sme boli svedkami v minulosti x-krát. Hovorí sa najmä o akomsi zbernom pravicovo-liberálnom koši podľa modelu SDK z roku 1998, tentoraz okolo projektu Spolu. Táto mini strana by podľa decembrového prieskumu agentúry Focus mala len 0,7% hlasov a skončila v poradí na 15.mieste…
Marketing a „zdroje“ môžu urobiť svoje a tiež pozatváranie opozície, najmä zo strany Smer-SD, čím sa vládni politici už ani netaja, čo je už vážnejší argument aj na korupciu niektorých nezaradených poslancov, ktorí tiež potrebujú získať čas, kde a ku komu sa priradiť, aby si predĺžili kariéru.
Ale ani to nebude vyčerpávajúci argument. Faktor, o ktorom dosiaľ nik nehovorí je v zákone o kybernetickej bezpečnosti štátu. Podľa ostatnej novely bude môcť štát opäť blokovať tzv. „škodlivý obsah“, čo v praxi znamená vypnutie vládu, EÚ či alianciu kritizujúcich webov.
Pointa je v tom, že podľa schváleného zákona má platnosť od 1.apríla. NBÚ a ďalšie inštitúcie účastné na cenzúre 30 dní majú zviazané ruky. Takže sa dostávame najskôr k 1.máju, kedy vláda môže vypnúť kritické weby a zbaviť sa pred voľbami adresnej kritiky z radov opozície.
Toto opatrenie má časovú oponu deväť mesiacov, takže od 1. apríla 2023 môžu byť alternatívne weby vypnuté až do 1. januára 2024, pravda, s možnosťou ďalšieho predlženia.
Takže ak by boli predčasné voľby v mesiaci apríl na základe odvolania vlády, opozícia by mala priestor pre svoju kritiky a oslovovanie voličov na slobodných webových portáloch.
A toto je hlavný dôvod nezaradených poslancov, ktorí urobili s vládou tichý komplot, nepochybne za asistencie zahraničných „poradcov“, aby sa voľby posunuli aspoň na september, pretože kampaň by už mohla byť len v hlavných liberálnych mainstreamových médiách ovládaných milionármi alebo zahraničnými korporáciami ši Sorošovým fondom.
Nezradení poslanci, odídenci z rozpadnutej vládnej koalície, ktorí nezahlasujú za pád vlády sa predovšetkým spolčili nielen proti vôli ľudu, ale aj demokracii a základnému ľudskému právu na slobodu slova a prejavu, ku ktorým zabitiu de fakto dávajú informovaný súhlas svojim dnešným hlasovaním.
Rafael E. Rafaj
skspravy.sk
Podpredseda vlády SR a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) sa stretol aj s…
Pokud vyhraje volby a stane se příštím kancléřem, dá Putinovi ultimátum na zastavení války, jinak…
Film obsahuje niekoľko rozhovorov s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Jeho tvorcovia navštívili mnohé krajiny a…
Verejnoprávna Tlačová agentúra Slovenskej republiky manipulovala s videozáznamom z tlačovej besedy Progresívneho Slovenska a snažila…
Na septembrovom prieskume agentúry Focus pre DEKK Inštitút sa zúčastnila vzorka 1017 respondentov. Prieskum ďalej…
Komando Kraken, ktoré pôsobí pod ukrajinskou vojenskou vojenskou spravodajskou službou GUR, založili v roku 2022…