Aktuálne stručne a jasne konštatuje exmminister financií Ladislav Kamenický.
„Už niekoľko dní sledujem ako sa médiá pýtajú politikov na to, či podporujú, aby Čaputovej vláda na rok 2024 predložila vyrovnaný rozpočet alebo deficitný rozpočet. Vraj načo je dobré predložiť vyrovnaný rozpočet, ktorý aj tak skončí v koši. Takto ale otázka vôbec nestojí!“ Dáva „malé školenie“ hlupákom z mainstreamu Ladislav Kamenický.
…že Čaputovej úradnícka vláda nezíska dôveru v parlamente, tak vláda bude na základe ústavného Zákona o rozpočtovej zodpovednosti (tzv. Zákon o dlhovej brzde) POVINNÁ PREDLOŽIŤ VYROVNANÝ ROZPOČET na budúci rok! Nemá proste na výber. Ostatné návrhy deficitných rozpočtov budú len alternatívne. Ódorove rozpočtové návrhy budú však pre novú vládu, ktorá vzíde z predčasných volieb, NEZÁVÄZNÉ. To hneď na začiatok vysvetľuje exminister.
…ústavný Zákon o rozpočtovej zodpovednosti, ktorého pôvodcami boli práve Ódor a minister financií Horváth. Dá sa povedať, že si obaja na seba uplietli bič.
…že ten bič im pomáhal pliesť aj Matovič. Prečo? Lebo práve Matovič s Hegerom zvýšili za 3 roky verejný dlh Slovenska do nebies, a práve preto musí Ódor na základe zákona predložiť vyrovnaný rozpočet.
…“že Matovič je ten posledný, ktorí by sa mal škodoradostne vyškierať. Matovič totiž spôsobil situáciu s povinným vyrovnaným rozpočtom a práve vďaka Matovičovmu zadlženiu sa stal Zákon o rozpočtovej zodpovednosti NEFUNKČNÝM! Zadlženie Slovenska totiž dosiahlo úrovne, ktoré výrazne prekračujú najvyššie hodnoty dlhovej brzdy (piate najvyššie pásmo).“ Konštatuje mainstreamu zjavne neznáme skutočnosti Ladislav Kamenický.
Podľla neho „Matovič s Hegerom tak vlastne nastavili pre všetky ďalšie vlády (po dvoch rokoch) povinný vyrovnaný rozpočet, uťahovanie opaskov a pravidelné hlasovanie o dôvere vláde, a to až do momentu, dokedy tieto vlády nenapravia rozvrat, ktorý tu spôsobila ich vláda.“
…sa niekoľko posledných rokov znižoval dlh až na úroveň mimo všetkých sankčných pásiem „Ódorovho“ Zákona o rozpočtovej zodpovednosti.
Posledné tri roky vlády Smeru malo Slovensko historicky najnižšie deficity (na úrovni 1percenta).
Reálne mzdy rástli historicky najvyššie až o 5 percent.
Životná úroveň rástla, bol sociálny zmier a spoločnosť nebola tak rozdelená, ako to vidíme dnes.
„Je mi úplne jedno, či sa to niekomu páči alebo nie, ale poslednou rozpočtovo zodpovednou vládou, ktorá vedela riadiť štát a dosiahnuť sociálny zmier na Slovensku, bola práve vláda strany SMER – SSD!“ Konštatuje bývalý minister financií Ladislav Kamenický.
hlavnydennik.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…