Od atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SSD) v Handlovej na výjazdovom rokovaní ubehlo jedenásť týždňov a vyšetrovanie stále prebieha. Oficiálne informácie hovoria o tom, že atentátnik Juraj Cintula bol sfanatizovaný opozičnými stranami a že nekonal sám. Denník SME sa pozrel na to, čo je aktuálne s atentátnikom.
V rámci celého prípadu policajná inšpekcia prešetruje postup ochranky, na závery vyšetrovania čaká aj ministerstvo vnútra. To zatiaľ hovorí o verzii, že motívom atentátnika bol nesúhlas s krokmi súčasnej vlády. Cintula tvrdí, že premiéra zastreliť nechcel, chcel len aby skončil na premiérskom poste. Aktuálne podľa Denníka SME prišiel o druhého obhajcu.
Atentátnik na premiéra strieľal 15. mája na námestí v Hadlovej po výjazdovom zasadnutí vlády. Zasiahli ho štyri rany do brucha a bedrovej kosti. Ministerstvo vnútra v stredu v stanovisku pre SME uviedlo, že čaká na výsledky vyšetrovania samotného zásahu. Postup ochranky prešetruje policajná inšpekcia.
Pre tých, ktorým roky nevadili úniky zo spisov, je aj video z policajnej stanice, na ktorom atentátnik hovorí, že jeho motívom bol nesúhlas s krokmi súčasnej vlády.
Strelca – 71-ročného Juraja Cintulu polícia zadržala tesne po atentáte.
V období pred atentátom sa zúčastňoval mnohých protivládnych protestov, jedným z nich bol aj ten počas predchádzajúceho výjazdového rokovania vlády v Dolnej Krupej. Cintula aj pri výsluchu vo vyšetrovacej väzbe potvrdil, že nesúhlasí s politikou vlády Roberta Fica, no premiéra zastreliť nechcel. Mieril vraj tak, aby premiéra neohrozil na živote, ale aby ho vyradil z funkcie a donútil prestať vykonávať post predsedu vlády.
Cintula ani pri rozhodnutí súdu o väzbe nepodal sťažnosť. Ešte koncom mája ho preventívne umiestnili do väzenskej nemocnice v Trenčíne, kde je na pozorovaní na psychiatrickom oddelení.
Z úradnej povinnosti mu bola pridelená advokátka, no tá sa pár dní po atentáte vzdala jeho zastupovania z osobných dôvodov. Ako nový obhajca bol Cintulovi pridelený Branislav Šuba, ktorý však tiež od obhajoby odstúpil.
/ hlavnydennik.sk /
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…