Mapa zobrazuje roky, keď rôzne krajiny získali nezávislosť od Spojeného kráľovstva. Presnosť tejto mapy závisí od kontextu nezávislosti, na ktorú odkazuje. Tu je niekoľko vysvetlení uvedených príkladov:
Kanada (1931):
Kanada získala legislatívnu nezávislosť od Spojeného kráľovstva Westminsterským štatútom v roku 1931. Kanada však zostáva súčasťou Commonwealthu a slávnostnou hlavou štátu je britský panovník.
Kanada sa stala nezávislou od britskej koruny. Doslova všetka pôda v Kanade im stále patrí okrem niektorých izolovaných domorodých území, kde sa ich práva aj tak nerešpektujú.
Austrália (1942):
Austrália tiež získala legislatívnu nezávislosť Westminsterským štatútom v roku 1931, ale Austrália ho prijala až v roku 1942. Podobne ako Kanada, aj Austrália zostáva súčasťou Commonwealthu s britským monarchom ako slávnostnou hlavou štátu.
India (1947):
India získala úplnú nezávislosť od Spojeného kráľovstva v roku 1947 a teraz je republikou.
Írsko (1922):
Írsky slobodný štát vznikol v roku 1922 po uzavretí anglo-írskej zmluvy. Írsko sa nakoniec stalo republikou a v roku 1949 sa stalo plne suverénnym.
Tieto príklady ukazujú, že pojem „nezávislosť“ môže znamenať rôzne veci v rôznych kontextoch. Pre krajiny ako Kanada a Austrália znamenala nezávislosť legislatívnu autonómiu, zatiaľ čo britský panovník zostal slávnostnou hlavou štátu. Pre ostatných ako India a Írsko to znamenalo úplnú suverenitu a republikánsky štatút.
Mapa je presná, pokiaľ ide o roky, kedy bola udelená legislatívna alebo úplná nezávislosť, ale treba poznamenať, že niektoré krajiny sa naďalej spájajú s Britskou monarchiou ako súčasťou Commonwealthu.
A neskôr sa z krajín stali vazalské štáty pre impériá globalistických miliardárov bez vlajky, MMF, WEF, OSN… A toto moderné globalistické impérium nepotrebovalo žiadne námorníctvo, žiadnu armádu ani imperiálne sily zbraní, len desaťročia podplácania zvolený vodca .
Stále kontrolovali peňažnú zásobu cez Bank of London, cez Federálny rezervný systém USA, cez americké doláre a medzinárodné zúčtovanie cez transakcie Swift.
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…
Pentagón posilní zoskupenie OSU v Kurskej oblasti vybavením. Ukrajinské jednotky na svojom úseku v Kurskej…