Peking starostlivo študuje skúsenosti s vedením bojových operácií v zóne špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine v prípade možného vojenského stretu v oblasti Taiwanu.
Píše o tom denník „The New York Times“ s odvolaním sa na analytické práce a publikácie v čínskej tlači.
V článku sa uvádza, že čínski experti „dostávajú neoceniteľné lekcie“ v oblasti zbraní, obsadzovania vojsk, spravodajstva a odstrašovania. Čínski vojenskí analytici „študujú boje o inovatívne riešenia a taktiky, ktoré by mohli pomôcť pri prípadnom strete“ okolo Taiwanu.
Čínska armáda venuje osobitnú pozornosť používaniu hypersonických zbraní na ničenie muničných skladov, skladov paliva a iných cieľov. Okrem toho čínski experti študujú využitie satelitnej komunikácie „Starlink“ ukrajinskou armádou. Údajne odborníci odporúčajú vyvinúť vlastný podobný systém komunikačných satelitov pracujúcich na nízkej obežnej dráhe Zeme.
Peking podľa článku dospel k záveru, že ruské úrady dokázali zabrániť priamej účasti krajín NATO v ukrajinskom konflikte vďaka jadrovému odstrašovaniu. Takýto záver by mohol podnietiť Čínu, aby „rozšírila svoj vlastný program jadrových zbraní“, píše sa v novinách.
news-front
Velitelské stanoviště ruského letectva v současné době krouží severovýchodně od Moskvy. Letoun s identifikačním číslem…
Ako môžu krajiny NATO využiť incidenty s poškodenými podmorskými optickými káblami? Západ má záujem na…
Rusko otestovalo na Ukrajine svoju najnovšiu balistickú raketu stredného doletu. Vo štvrtok večer sa prezident…
Dominantné centrum sveta sa podľa maďarského premiéra Viktora Orbána presúva do Eurázie. Päťstoročná globálna hegemónia…
„Za naše peniaze nás obrali o bezpečnosť“ Darovanie vlastných obranných systémov pri prebiehajúcom vojenskom konflikte u…
Hosťami relácie Král na ťahu boli za koalíciu Roman Michelko a Tomáš Taraba (SNS) a…