Tvrdenie, že Niger je teraz globálnym epicentrom terorizmu, je úplne falošná správa, ale od MSM sa očakáva, že maximálne rozšíri tento falošný príbeh v snahe vystrašiť verejnosť, aby podporila plánovanú inváziu ECOWAS pod vedením NATO a pod vedením NATO do krajiny.
Tento prístup však riskuje, že sa sám zdiskredituje, ak vyvolá nesprávne spomienky na takzvanú „globálnu vojnu proti terorizmu“ tým, že verejnosti pripomenie, ako skeptická sa k nej nakoniec stala na konci vlády Busha mladšieho.
Len málo ľudí na celom svete počulo o Nigeri pred minulotýždňovým vlasteneckým vojenským prevratom v tejto vnútrozemskej západoafrickej krajine a ešte menej ľudí ho mohlo umiestniť na mapu, no teraz chce Mainstream Media (MSM), aby si každý myslel, že sa zrazu zmenil na globálne epicentrum terorizmu.
Tento príbeh nie je ničím iným ako informačnou vojnou, ktorej cieľom je vystrašiť verejnosť, aby podporila plánovanú inváziu ECOWAS pod vedením NATO do tejto krajiny, ktorá sa má začať koncom tohto mesiaca.
Nasledujúce analýzy budú aktualizovať tých čitateľov, ktorí túto krízu pozorne nesledovali:
V podstate sa to zmenilo na posledný zástupný konflikt medzi NATO a Ruskom novej studenej vojny .
Západná verejnosť nerozumie geostrategickým dôvodom, prečo sa vojenský blok ich strany mieša do tejto časti Afriky a nalieha na najľudnatejšiu krajinu kontinentu, aby napadla svojho severného suseda. To je dôvod, prečo MSM rozpráva príbeh o tom, že Niger sa náhle zmenil na globálne epicentrum terorizmu, pretože dúfajú, že ich cieľové publikum sa tak bojí, že bude slepo podporovať akýkoľvek postup, pre ktorý sa ich vlády nakoniec rozhodnú pri riešení tohto problému.
Tu sú tri známe príklady toho, ako MSM chrlí tento novovynájdený propagandistický príbeh:
Spoločne tvrdia, že rozptýlená armáda a ľudový nesúhlas povedie k nárastu terorizmu.
Stručne povedané, prvá polovica tohto umelo vyrobeného produktu informačnej vojny tvrdí, že ozbrojené sily poprevratových regionálnych štátov sa príliš zameriavajú na udržanie moci a potlačenie rivalov, ktoré neúmyselne vytvárajú priestor na expanziu teroristov. Čo sa týka druhého, neuveriteľne to naznačuje, že údajne mierumilovní prodemokratickí demonštranti sa vojenskou vládou čoskoro tak radikalizujú, že sa z nich masovo stanú násilní extrémisti a budú tak predstavovať bezprostrednú hrozbu pre celý svet.
Je iróniou, že napriek tomu, že vláda USA (USG) prevádzkuje Hlas Ameriky, neverí ani propagande tohto outletu ani súvisiacim tvrdeniam presadzovaným jej kolegami, ako to dokazuje utorkové rozhodnutie pozastaviť protiteroristický výcvik s Nigerom .
Ak by existovala čo i len vzdialená šanca, že niektorý z vyššie uvedených faktorov by mohol riskovať premenu Nigeru na globálne epicentrum terorizmu, potom nie je možné, že by USA riskovali svoju vlastnú bezpečnosť a bezpečnosť svojich regionálnych vazalov tým, že by nechali túto hrozbu preniknúť.
V súlade s tým USG buď náhodne signalizovalo, že všetko takéto šírenie strachu je úplne neopodstatnená propaganda, alebo ukazuje svetu, že cynicky uprednostňuje, aby sa Niger údajne stal/zostal globálnym epicentrom terorizmu, než aby proti nemu spoločne bojovali so svojou armádou po prevrate.
Keďže nie je pravda na druhom scenári, ktorý MSM propaguje, prvé vysvetlenie je jediné dôveryhodné, čo zase potvrdzuje, že takéto tvrdenia sú len klamstvami, ktorých cieľom je zamaskovať geopolitické motívy.
Aby sme boli spravodliví, na ich tvrdení, že kombinácia vojenských zlyhaní a systémovej chudoby hrá úlohu pri urýchľovaní šírenia terorizmu v rozvojových krajinách, je niečo pravdy, ale možno to pripísať slabému/neúprimnému západnému výcviku a francúzskemu neokolonializmu. Práve vďaka týmto vzájomne prepojeným faktorom a regionálnym dôsledkom vojny NATO v Líbyi z roku 2011 prepukol terorizmus v Saheli a následne pripravil pôdu pre svoje nedávne vlastenecké vojenské prevraty.
Tieto zmeny režimu sú zamerané na preorientovanie priorít ich ozbrojených síl a opätovné vyváženie vzťahov ich krajín so Západom/Francúzskom s cieľom vyriešiť príslušné problémy, ktoré spôsobili, že sa ich bezpečnostná a ekonomická situácia v poslednom desaťročí tak drasticky zhoršila. Ak by sa v Mali, Burkine Faso a teraz v Nigeri nevynaložilo žiadne vážne úsilie na zmarenie týchto trendov, potom by samotná existencia týchto štátov bola nevyhnutne ohrozená časom.
Ich vojenskí vládcovia sú úprimní vo svojom deklarovanom cieli bojovať proti terorizmu nielen preto, že sa to zhoduje s ich vlasteneckou oddanosťou národným záujmom ich krajín, ale aj preto, že je to vo vlastnom záujme ich inštitúcie, pretože oni sú tí, ktorí bojujú v prvej línii proti tejto pohrome. . Bez zlepšenia ich pridružených schopností, s ktorými im Wagner pomáha, ako je vysvetlené tu a tu , budú ich druhovia naďalej márne umierať a ohrozenie ich rodín bude stále narastať.
Na záver, ide o úplne falošné správy, ktoré tvrdia, že Niger je teraz globálnym epicentrom terorizmu, ale od MSM sa očakáva, že maximálne rozšíri tento falošný príbeh v snahe vystrašiť verejnosť, aby podporila plánované ECOWAS pod vedením Nigérie s podporou NATO. inváziu do tejto krajiny. Tento prístup však riskuje, že sa sám zdiskredituje, ak vyvolá nesprávne spomienky na takzvanú „globálnu vojnu proti terorizmu“ tým, že verejnosti pripomenie, ako skeptická sa k nej nakoniec stala na konci vlády Busha mladšieho.
Andrew Korybko
O autorovi: Andrew Korybko je americký politický analytik so sídlom v Moskve, ktorý sa špecializuje na vzťah medzi americkou stratégiou v Afro-Euázii, globálnou víziou čínskej One Belt One Road konektivity New Silk Road a hybridnou vojnou. Je častým prispievateľom do Global Research. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Tento článok bol pôvodne publikovaný v Newsletteri Andrewa Korybka
globalresearch/skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…