Výsledok prezidentských volieb, ktoré sa budú konať tento rok v USA a Rusku, by mohol znamenať návrat k Doktríne mierového spolužitia medzi USA a Ruskom a následné ukončenie studenej vojny 2.0.
Studená vojna 2.0
Tvrdé vyhlásenia Joea Bidena o Rusku („Putin je vojnový zločinec“) a implementácia sankcií na dosiahnutie ekonomického dusenia a finančného hladovania Ruska po ukrajinskej kríze zinscenovali príchod studenej vojny 2.0 a návrat geopolitická téza Georgea Kennana , ktorý potvrdil, že „tvrdiť, že zvrhnutie režimov nepriateľských voči USA je hlavným cieľom spravodajských služieb USA, je verejným tajomstvom“, čo by sa stalo symbolom v gazapo Biden, keď sa tvrdilo, že „ Putin si nezaslúži byť pri moci.”
Putin si bol vedomý novej dynamickej akčnej reakcie, do ktorej budú od tohto momentu zapojené rusko-americké vzťahy a ktorá vyústila do zintenzívnenia americkej Kentianskej stratégie na udusenie ruskej ekonomiky. Takáto stratégia by čerpala zo zdrojov teórie, ktorú vysvetlil Sherman Kent vo svojej knihe „Strategic Intelligence for American World Politics“ a publikovanej v roku 1949, kde predpokladal, že „vojna nie je vždy konvenčná: v skutočnosti veľká časť vojny , vzdialených a najbližších, sa vždy vykonával s nekonvenčnými zbraňami: […] zbraňami […] politickými a ekonomickými“, stratégia, ktorá sa ukázala ako neúspešná a ktorá znamenala triumf pre Putina.
Ukrajinský konflikt by tak znamenal návrat k studenej vojne medzi Ruskom a Spojenými štátmi a návrat k doktríne zadržiavania, ktorej základy položil George F. Kennan vo svojej eseji „Zdroje sovietskeho správania“ publikované v časopise Foreign Affairs v roku 1947 a ktorého hlavné myšlienky sú zhrnuté v citáte „Sovietska moc je nepriepustná pre logiku rozumu, ale veľmi citlivá na logiku sily“.
To by zahŕňalo vstup Fínska a Švédska do vojenských štruktúr NATO a zvýšenie vojenských síl o 4 nové prápory rozmiestnené na európskej hranici s Ruskom a ruskú reakciu na inštaláciu rakiet v Bielorusku Iskander-M vybavených viacúčelovými hlavicami ako aj protilietadlové rakety S-40 nadväzujúce na dynamiku studenej vojny (akcia-reakcia).
Putin sa usiluje o mierovú dohodu, ktorá by stanovila, že Ukrajina nevstúpi do NATO a že ukrajinský spor je načrtnutý rozdelením Ukrajiny na dve polovice, ponechaním východu krajiny vrátane Krymu, Donbasu, Záporoja a Chersonu pod ruskou obežnou dráhou. Stred a západ súčasnej Ukrajiny sa budú plaviť pod taktovkou Západu, pričom pomyselná čiara spájajúca Charkov, Záporoje, Bajmut a Rubižne by sa stala novým Berlínskym múrom studenej vojny 2.0.
Clito Zelenskyj by sa tak už stal pre Spojené štáty záväzkom, ktorý by mal byť okamžite odstránený, keďže nie je na jedno použitie, že ak Trump vyhrá v novembrových voľbách, Zelenskij je obvinený z korupcie a nútený odísť do exilu do Spojených štátov, po ktorom uvidí návrh novej kartografie Ukrajiny a nový triumf Putina.
Známky Bidenovej senility, fentanylová kríza, vysoké životné náklady a nárast neistoty občanov by zvrhli Bidenovu popularitu na historické minimá 38 %, čo by uľahčilo triumfálny návrat Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách, kandidáta , ktorý , podľa prieskumu CBS News a YouGov by mal podporu 65 % republikánskych voličov.
Prípadné víťazstvo Trumpa v novembri by predstavovalo úpadok atlantistickej stratégie Bidena a Sorosa odhodlaných brániť Putina pred mocou, ako aj podpísanie mierovej dohody na Ukrajine a návrat k Doktríne mierového spolužitia s Ruskom. Znamenalo by to intronizáciu G-3 (USA, Rusko a Čína) ako „primus inter pares“ vo svetovom riadení, čo by bolo v priamom rozpore s obsedantným snom Sorosových globalistov a Open Society Foundation (OSF) dosiahnuť podmanením Ruska by Rusko bolo pre Georga Sorosa „bielou veľrybou, ktorú sa už desaťročia snaží loviť“.
Donald Trump teda na svojich sociálnych sieťach ubezpečil, že „nikdy sme neboli tak blízko tretej svetovej vojne“ a že musí existovať „úplný záväzok rozložiť globalistickú neokonzervatívnu mocenskú skupinu zodpovednú za zaťahovanie sveta do nekonečných vojen“. Budúci republikánsky kandidát vo svojom prejave na Konzervatívnej politickej akčnej konferencii (CPAC) uviedol:
„Som jediný kandidát, ktorý môže zložiť tento sľub: vyhnem sa tretej svetovej vojne“ a zároveň odsúdim „nadmerné množstvo zbraní, ktoré v súčasnosti cirkulujú vo svete“, čo by bolo očakávaním návratu americkej izolacionistickej doktríny.
Trumpovský izolacionizmus by však bol raketou na čiare ponoru vojenského komplexu. V nasledujúcich piatich rokoch sa obnova úlohy Spojených štátov amerických ako svetového žandára načrtla prostredníctvom mimoriadneho nárastu vojenských intervencií USA v zahraničí s cieľom obnoviť Unipolaritu na globálnej geopolitickej rade.
Po invázii Izraela do Gazy USA a Izrael sa pokúsia urýchlenými metódami destabilizovať Libanon a Irán, čo by znamenalo začiatok veľkého regionálneho konfliktu, ktorý poznačí budúcnosť oblasti v najbližších rokoch.
Takýto konflikt by mohol zahŕňať tri superveľmoci (USA, Čína a Rusko), ktoré by považovali za nevyhnutnú spoluprácu s regionálnymi mocnosťami (Izrael, Sýria, Egypt, Jordánsko, Irak, Saudská Arábia a Irán) a pokryl by geografický priestor, ktorý siaha od stredomorského oblúka. (Izrael, Sýria a Libanon) do Jemenu a Somálska s jasným cieľom navrhnúť kartografiu Nového Blízkeho východu priaznivú pre geopolitické záujmy USA, Británie a Izraela. V prípade neúspechu súčasnej justičnej ofenzívy proti Trumpovi by teda nebolo vylúčené spustenie exogénneho sprisahania globalistov, ktorí by ju urýchlenými metódami zneškodnili a zabránili utópii mierového spolužitia medzi USA a Ruskom.
Germán Gorraiz López/skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…