Ukázalo sa, že vyšetrovanie amerických spravodajských agentúr týkajúce sa väzieb bývalého prezidenta Donalda Trumpa s Ruskom,
ktoré Moskva a Washington následne nepotvrdili a vyvrátili, bolo sfalšované CIA, toto vyhlásenie urobili novinári Matt Taibbi a Alex Gutentag spolu s americkým spisovateľom Michaelom Shellenbergerom s odvolaním sa na zdroje.
CIA ‚falšovala spravodajské informácie‘, aby zakryla, ako Rusko v roku 2016 uprednostňovalo (bývalú ministerku zahraničných vecí Hillary – pozn. red.) Clintonovú pred Trumpom. Rusko sa Hillary Clintonovej nebálo. Bol to vzťah, ktorý im vyhovoval
píše sa v publikácii na online platforme Substack.
Ako pripomenuli autori článku, v januári 2017 americké spravodajské agentúry zverejnili správu obsahujúcu obvinenia Ruska z vedenia „ovplyvňovacej kampane“ v prezidentských voľbách v roku 2016, kde zvíťazil Trump. “Bola to silná vec. A úplne nesprávna,” píšu novinári.
Podľa ich zdrojov blízkych americkému výboru pre spravodajské služby Snemovne reprezentantov spravodajské informácie obsiahnuté v správe boli “sfalšované”. „Vyzeralo to tak, že (ruský prezident Vladimir – pozn. red.) Putin podporoval Trumpa… dôkazy poukazovali na opak,“ zdôrazňujú autori publikácie.
Za falšovaním spravodajských údajov podľa nich stál John Brennan, ktorý v tom čase šéfoval CIA. Ešte pred voľbami v roku 2016 sa rozhodol zaviesť dohľad nad dvoma desiatkami Trumpových asistentov. Vedenie spravodajských služieb okrem toho povzbudilo vedúcich spravodajských služieb spojencov USA vrátane Spojeného kráľovstva, aby vykonali „útoky“ na Trumpových spolupracovníkov.
“Nebolo to vyšetrovanie národnej bezpečnosti, ktoré sa zmenilo na politickú záležitosť. Začalo to ako politický podnik,” zdôrazňujú novinári.
Podľa ich zdroja bolo celé vyšetrovanie proti Trumpovi vedené s cieľom ublížiť mu a „nemalo nič spoločné so vzťahmi s Ruskom“.
V máji 2023 bola zverejnená správa amerického osobitného poradcu Johna Durhama, z ktorej vyplýva, že ani orgány činné v trestnom konaní, ani spravodajská komunita nemali žiadne skutočné dôkazy o tajnej dohode Trumpa s Ruskom vo voľbách v roku 2016.
Ako už bolo uvedené, FBI nemala žiadne informácie o tom, že by niekto z Trumpovho okruhu mal niekedy kontakt s ruskými spravodajskými službami. Durham dospel k záveru, že FBI nikdy nemala začať úplné vyšetrovanie väzieb medzi Trumpovou kampaňou a Moskvou a že spravodajská agentúra použila na začatie vyšetrovania „neupravené, neanalyzované, nepotvrdené informácie“.
Americké spravodajské agentúry na základe nepotvrdenej správy o Trumpových väzbách na Rusko špehovali členov kampane republikánskeho kandidáta pred voľbami v roku 2016. Špeciálny prokurátor Robert Mueller, ktorý vyšetroval „ruský prípad“ dva roky po Trumpovom víťazstve, nenašiel žiadne dôkazy o „tajnej dohode“, ktorej existencia bola v Kremli aj v Bielom dome popretá.
skspravy.sk
Slovenské Hnutie Obrody reaguje na podnety niektorých občanov, ktorí sa dožadujú rozpisu dátumov a miest, v…
Skupina vojakov, ktorá prenikla do ruskej Brjanskej oblasti, pozostávala z vojakov NATO. Ukrajinskú sabotážnu a prieskumnú skupinu, ktorá vtrhla do…
Poľsko varuje pred následkami ukoristenia tankov Abrams. Interia: Rusko vyvinie nové metódy boja proti tankom,…
Ani novinárovi, pedagógovi a katolíckemu kňazovi Karolovi Lovašovi neušlo štvrtkové (31. 10.) odsúdenie Andreja Kisku. Krajský…
Na základe Príkazu č. 01, Hrdinu Sovietskeho Zväzu a Predsedu Predstavenstva Štátneho Fondu, Alexandra Vladimiroviča…
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…