Zoroslav Kollár nakrútil ďalšie video. Venoval ho opäť Ivanovi Korčokovi. V prvom videu venovanom prezidentskému kandidátovi ho obvinil, že bol členom ŠTB a ukázal aj listinné dôkazy.
Na pomoc Korčokovi okamžite, v rekordnom čase niekoľkých hodín, pribehli aj slovenská aj česká inštitúcia, ktoré archivujú zväzky ŠTB. Kollár má pre nich drsný odkaz. Aj pre Ivana Kočoka.
Reakcia oboch inštitúcií na Kollárove slová a dôkazy prišla veľmi, veľmi rýchlo. Už niekoľko hodín po zverejnení jeho videa na Youtube. Kollára spôsob obrany Ivana Korčoka vôbec neprekvapil.
Zoroslav Kollár upozornil v prvej časti videa na takzvaných internetových trollov. Je presvedčený, že takých využíva v kampani aj I. Korčok. Zopár konkrétnych profilov vo videu aj ukázal. To, že sú to trollovia dokazuje fakt, že tieto profily nevykazujú na Facebooku žiadnu inú činnosť, iba tú, že pozitívne komentujú všetko, čo sa týka Ivana Korčoka. Kollár naznačil, že vie aj to, kto to financuje.
„Občania Slovenska sú vystavení manipulácii cez internet,“ uviedol Kollár a dodal, že väčšina občanov si nie je vedomá, že sú manipulovaní. Podľa Kollára, Korčok verejnú mienku manipulatívne ovplyvňuje výrazne.
Potom už známy provokatér, Kollár, prechádza priamo k veci, k údajnej ŠTB-áckej minulosti prezidentského kandidáta. Na pomoc Ivanovi Korčkovi pribehli vo veľmi rýchlom čase po zverejnení kompromitujúceho videa, aj Ústav pamäti národa a český Archiv bezpečnostních složek (ďalej len ABS). To, že na udalosť reagovala aj ČR, podľa milionára znamená, že volebný štáb, mimovládne organizácie aj médiá, plus prípadne možno aj nejaké „zahraničie“, ktoré sa spoločne podieľa na kampani I. Korčoka, má nadnárodný dosah.
Podľa Kollára, obe inštitúcie vydali vyjadrenie mimoriadne rýchlo „Urobili to počas troch, maximálne piatich hodín pracovnej doby,“ upozornil. Upozornil aj na to, že ich stanoviská sú v rozpore s ich kompetenciami, ktoré im určuje zákon. Dôležité je aj, to, čo inštitúcie napísali. V skratke, Archiv bezpečnostních složek uviedol, že nedisponuje záznamami vzťahujúcimi sa na I. Korčoka. Z toho by malo, ako informuje Kollár, vyplynúť, že sa nemôže k existencii, ani k pravosti ním zverejnených dokumentov vyjadriť. Následne však archív informuje, že k osobe I. Korčoka neboli nájdené žiadne archiválie.
Archiv bezpečnostních složek teda tvrdí, že dokumenty nemajú, ale následne uvádzajú, že I. Korčok sa v evidencii nenachádza. Kollár otvorene hovorí, že vyjadrenie archívu je „bohapustá lož“.
Ústav pamäti národa bráni Korčoka iným spôsobom. Po cca 3 hodnách pracovného času, v pondelok ráno, dal dokopy vyjadrenie. ÚPN spochybňuje pravosť dokumentov na základe formálnych chýb, ktoré sú podľa nich v dokumentoch, ktoré ukázal známy milionár. Sú to napr. nesprávne hodnosti príslušníkov ŠTB, fiktívni príslušníci a pod.
Kollár rezolútne hovorí, že nič z toho, čo dané archívne inštitúcie uviedli, nevyvracia ním zverejnené informácie a nespochybňuje to, že by I. Korčok mohol spolupracovať s ŠTB. Kollár informuje o fakte, že minimálne účasť I. Korčoka na tenisových turnajoch je pravdivá, rovnako ako ďalší fakt s ktorým sa sám pochváli – že pašoval tenisky. Z. Kollár uvádza, že ak bol v tom čase niekto prichytený pri pašovaní západného tovaru na Slovensko, buď ho vyhodili z práce či zo školy, alebo dostal „nejakú úlohu“. Je toto prípad Korčoka?
K údajnému nesprávnemu formátu správy o I. Korčokovi uvádza Kollár to, že za 40 ročnú históriu sa skutočne mohlo stať, že formát sa môže líšiť. ÚPN spochybňuje existenciu, v dokumente uvádzaných príslušníkov ŠTB. Kollár sa však pýta, ako si dnes ÚPN môže, pri tom obrovskom množstve skartovaných materiálov z tej doby dovoliť tvrdiť, že zmienené osoby určite neboli príslušníkmi? Vie sa, že bolo skartovaných takmer 50% všetkých materiálov. Povedať, že spis I. Korčoka neexistuje alebo neexistoval, je zo strany ÚPN podľa Kollára trúfalosť.
Kollár si myslí, že celý volebný štáb a médiá zachvátila v nedeľu po zverejnení jeho videa panika rovná panike, ktorá zachvátila burzu v New Yorku, keď začala Veľká hospodárska kríza v roku 1929. „Náš národný poklad a spasiteľ demokracie mal nejaké pletky s ŠTB,“ hovorí sarkasticky. Podľa neho si uvedomili, že na to, aby riadne a účinne vyvrátili informácie od Kollára nemajú čas a tak narýchlo vymysleli niečo rýchle a účinné. Stanoviská vydali do 24 hodín od zverejnenia videa. Kollár dokomca uvádza aj to, že pokyn riaditeľovi ÚPN mohol ísť od G. Grendela, ktorý riaditeľa, Jerguša Sivoša, do pozície šéfa ÚPN nominoval.
Riaditeľ ÚPN podľa Kollára dokonca až porušil zákon, len aby podporil I. Korčoka. Kollár upozornil, že ÚPN sa zo zákona ani podľa ústavy, nemá právo vyjadrovať k dokumentom, ktoré navyše nemá fyzicky k dispozícii. A už vôbec nie, ich bez verejného skúmania označiť za pravé alebo podvrh. A tým významne ovplyvňovať verejnú mienku. „Pán Korčok, ÚPN nie je vaša marketingová agentúra, ani súkromná eseročka. Je to štátna inštitúcia,“ upozornil na záver milionár.
ereport.sk
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…