Kanada vydala deklaráciu OSN, ktorá vyzýva na opatrenia na ochranu toho, čo nazýva „informačná integrita“, a na boj proti „dezinformáciám“.
Ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová vydala vyhlásenie Organizácie Spojených národov, ktoré vyzýva na opatrenia na ochranu toho, čo nazýva „informačná integrita“, a na boj proti „dezinformáciám“.
Pani Joly spustila Globálnu deklaráciu o informačnej integrite online spolu s holandskou ministerkou zahraničných vecí Hanke Bruins Slot počas Valného zhromaždenia OSN v New Yorku 20. septembra.
„Informačná integrita je nevyhnutná na zabezpečenie sily demokratických procesov a na ochranu základných práv,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení Kanady a Holandska.
“Narušenie informačnej integrity, vrátane šírenia dezinformácií, oslabuje silu demokratickej angažovanosti.”
V prejave z 20. septembra pani Joly povedala, že deklarácia je „konkrétnym krokom k vytvoreniu globálnych noriem v oblasti dezinformácií, dezinformácií a informačnej integrity,“ informoval National Post.
V ten istý deň v rozhovore pre OSN pani Bruins Slot povedala, že vznikajúce online prostredie sťažuje určenie toho, čo je a čo nie je pravdivé.
„Svet je každý deň zaplavený dezinformáciami. Rýchly pokrok v technológiách – najmä generatívnej AI – sťažuje rozlíšenie faktov od fikcie,“ povedala.
Kanada, Spojené štáty americké, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Austrália, Japonsko a Južná Kórea patria medzi 30 krajín, ktoré podpísali deklaráciu.
Deklarácia presadzuje pojmy ako rešpektovanie „práva na slobodu názoru a prejavu a slobody vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie“ .
Hovorí sa, že signatári musia „podniknúť aktívne kroky na riešenie dezinformácií a dezinformácií zameraných na ženy, LGBTIQ+ osoby, osoby so zdravotným postihnutím a domorodé obyvateľstvo“.
Vyzýva tiež signatárov, aby sa „zdržali neprimeraného obmedzovania ľudských práv na internete, najmä slobody názoru a prejavu, pod zámienkou boja proti dezinformáciám“, a aby „podporovali a rešpektovali pluralitné médiá a žurnalistiku a chránili prístup k mediálnemu obsahu ako jednotu“. opatrenia na boj proti dezinformáciám“.
V posledných rokoch federálna vláda iniciovala množstvo projektov na boj proti „dezinformáciám“, „dezinformáciám“ a tým, čo považuje za extrémistické ideológie.
Niektoré iniciatívy sú výsledkom medzinárodného spoločného úsilia o formovanie toku informácií a iné boli vytvorené bližšie k domovu.
Účasť Kanady na mechanizme rýchlej reakcie , ktorý vytvorili lídri G7 na samite G7 v roku 2018 v Charlevoix , Quebec, monitoruje digitálne informačné prostredie. Jeho cieľom je podporiť spoluprácu medzi členskými krajinami s cieľom poskytnúť koordinovanú reakciu na „zahraničným štátom sponzorované dezinformácie“ a „vyvíjajúce sa zahraničné hrozby pre demokraciu“.
Liberálna vláda prijala legislatívu na formovanie informačného priestoru, pričom v posledných mesiacoch boli schválené návrhy zákonov C-18 a C-11.
Zákon o online správach , Bill C-18, ktorý bol schválený v júni, bol koncipovaný ako pokus brániť demokraciu tým, že posilní pokladnicu mávajúcich starších médií peniazmi od Big Tech .
V reakcii na novú legislatívu Meta obmedzila prístup Kanaďanov k spravodajskému obsahu v ich kanáloch, aby sa vyhla zdieľaniu príjmov s médiami. Google pohrozil, že podnikne kroky, ale zatiaľ tak neurobil.
Liberálna vláda tiež schválila zákon C-11, zákon o online streamovaní , s cieľom podporiť kanadský obsah a regulovať niektoré aspekty online streamovania a sociálnych médií.
Pripravuje sa aj nový návrh zákona, ktorý by riešil „ škody online “, ale nezdá sa, že by to bola v súčasnosti pre vládu legislatívna priorita.
Amanda Brown
O autorke: Amanda Brown je reportérka a redaktorka so sídlom v oblasti Calgary.
Odporúčaný obrázok: M. Jolyová. Zroj: Infobrics
Pôvodný zdroj tohto článku je The Epoch Times
globalresearch/skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…