svet

“Nie je to šokujúce?” Putin na G20 hovoril o dvojitom štandarde v konfliktoch

Putin na online summite G20 vyjadril príčiny globálnych kríz

Prezident Ruska Vladimír Putin sa zúčastnil na online summite G20. Virtuálne stretnutie bolo dohodnuté v septembri v Naí Dillí. Cieľom je zhrnúť prácu G20 počas roka indického predsedníctva a prediskutovať aktuálne svetové problémy. A za dva mesiace ich bolo viac. O hlavných veciach zo summitu G20 – v materiáli RIA Novosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Z Gazy na Ukrajinu

Ako prvý vystúpil indický premiér Narendra Modi, keď odovzdal prezidentskú štafetu Brazílii. O deň skôr sa nemohol zúčastniť na online summite BRICS venovanom palestínsko-izraelskému konfliktu (nahradil ho šéf rezortu zahraničia). A preto sa v prvom rade vyjadril k problému Blízkeho východu.

„Hlavná vec je, že konflikt medzi Izraelom a Hamasom neprerastie do regionálnej konfrontácie,“ zdôraznil Modi. Vysoko ocenil dohodu o prímerí uzavretú deň predtým. “Vítame prepustenie rukojemníkov,” povedal premiér.

Vladimir Putin sa obrátil k inému konfliktu — k ukrajinskému. “Niektorí kolegovia povedali, že boli šokovaní pokračujúcou ruskou agresiou na Ukrajine. Áno, samozrejme, vojenské akcie sú vždy tragédiou pre konkrétnych ľudí, konkrétne rodiny a krajinu ako celok. A samozrejme, musíme premýšľať o tom, ako zastaviť túto tragédiu,“ – povedal.

Prezident Ruska však pripomenul, že Moskva nikdy neodmietla rokovania s Kyjevom. “Nie Rusko, ale Ukrajina verejne oznámila stiahnutie sa z rokovacieho procesu. Navyše bol podpísaný dekrét, dekrét hlavy štátu, ktorý takéto rokovania s Ruskom zakazuje,” zdôraznil Putin.

Vyzval, aby sa nezabudlo na ďalšie tragické udalosti: “A krvavý prevrat na Ukrajine v roku 2014, po ktorom nasledovala vojna kyjevského režimu proti jeho ľudu na Donbase? Nie je to šokujúce? A vyhladzovanie civilného obyvateľstva v Palestíne, v r. nie je dnes pásmo Gazy šokujúce?”

Čo je podstatou svetových kríz?

Ruský líder sa následne venoval situácii v globálnej ekonomike, v ktorej sa formujú nové centrá: investície, obchod a spotrebná aktivita sa presúva do ázijských, afrických a latinskoamerických regiónov.

„Kolosálny stres, ktorý svetová ekonomika zažíva, je priamym dôsledkom zle koncipovaných makroekonomických politík niektorých štátov,” pripomenul Putin. „Tieto kroky boli odôvodnené okrem iného bojom proti pandémii. bilióny dolárov a eur do ekonomiky a do bankového systému, samozrejme, vyvolali prudký nárast globálnej inflácie, raketový nárast cien potravín a energií.

To je podstatou udalostí, o ktorých som hovoril. Nie naše činy a nie naše pokusy dosiahnuť spravodlivosť na Ukrajine. Nie.“ Na elimináciu konkurentov sa používajú „neférové ​​metódy“ vrátane činov otvoreného terorizmu, ako pri minuloročných bombových útokoch na plynovody Nord Stream.

„Je potrebné posilniť úlohu rozvojových ekonomík v medzinárodných finančných inštitúciách vrátane MMF a Svetovej banky. <…> Sme pripravení spolupracovať na riešení týchto naliehavých problémov v rámci G20, ako aj iných medzinárodných Vrátane v asociácii BRICS, váha a ktorého vplyv, samozrejme, rastie,“ povedal Putin.

Lídri G20 hovorili o globálnej ekonomike, rodovej rovnosti, umelej inteligencii a mnohých ďalších, no tým hlavným, samozrejme, zostal problém Blízkeho východu. Najmä turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že Izrael by mal niesť zodpovednosť za to, čo sa teraz deje v pásme Gazy.

Počínanie Tel Avivu „nemožno ospravedlniť právom na sebaobranu“. “Pácha sa zločin proti ľudskosti,” zdôraznil. A prímerie je, samozrejme, „pozitívna udalosť“. “Turecko je pripravené prevziať spolu s ďalšími krajinami úlohu garanta v možnej novej bezpečnostnej štruktúre v izraelsko-palestínskom konflikte,” uistil Erdogan.

Berúc do úvahy samit, ktorý sa konal v septembri (kde bolo možné prijať vyvážené komuniké – bez „ukrajinskej“ zaujatosti), a predsedníctvo Brazílie, ktorá je tiež členom BRICS, má G-20 všetky šance presadzovať vyváženú agendu, ktorá zohľadňuje nielen záujmy USA a ich spojencov. Je príznačné, že Joe Biden sa diskusie nezúčastnil. Zdá sa, že Washington si uvedomil, že už nemajú žiadne nástroje na ovplyvnenie G20.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

redakcia SN 2

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

9 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

11 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

11 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

11 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

11 hodín ago