Karty sa postupne odkrývajú, ukazuje sa kto za koho kopal, kto zakrýval trestnú činnosť a kto bojoval za spravodlivosť.
Povestný boj dobra so zlom dnes už dostáva jasné kontúry, dnes začína byť jasnejšie, kto bol na strane zla a kto na strane dobra.
O čo v kauze išlo? Pripomeňme si históriu. Je to presne rok a pár dní odo dňa, kedy skončil vo funkcii ministra vnútra dočasne poverenej vlády Ivan Šimko, len po 65 dňoch vo funkcii. Dôvody jeho konca vo funkcii boli interpretované rôzne, závisí teda, z akej strany sa človek na to, čo sa stalo, pozerá. Interpretácie toho, čo sa stalo, sa rôznili.
Dôvodom, ktorý verejnosti sprostredkúvala prezidentka Zuzana Čaputová a Ľudovít Ódor bola vzbura vedenia polície. Š. Hamranovi a spol. sa nepáčili údajné „snahy“ povereného ministra vnútra zasahovať do jej činnosti a tak sa začali vyhrážať odchodom. Ľudovít Ódor vtedy komunikoval, že dôvodom sporu medzi ním a Šimkom je aj „iný názor na informácie z polície“. Inými slovami, iný názor na to, v akom svetle treba vidieť aktivity takzvaných čurillovcov?
Ľ. Ódor aj Z. Čaputová verejne komunikovali aj informáciu, že dôvera medzi vedením polície (Š. Hamranom) a Ivanom Šimkom je natoľko naštrbená, že sa ju nepodarilo obnoviť. Ódor však odmietal upresniť akékoľvek ďalšie veci, odmietal verejnosti prezradiť, čoho presne sa dôvera týka. Prezidentka a poverený premiér vtedy komunikovali aj to, že Šimko chcel ovplyvňovať činnosť polície. Toto však Šimko razantne a jednoznačne odmietal.
Ivan Šimko označil za skutočný dôvod jeho konca niečo úplne iné, konkrétne to, že odmietal vymenovať už vtedy trestne stíhaného funkcionára Pavla Ďurku na riadiacu pozíciu v policajnej inšpekcii. Znamenalo by to totiž, že Ďurka by svojím spôsobom vyšetroval „sám seba“, keďže čurillovci už vtedy boli problémom.
Dnes, vo svetle súčasných udalostí už začína byť jasné, o čo išlo. Jednoducho povedané, hosť vyhadzoval vrchného, policajný prezident mal väčšie slovo ako jeho „nadriadený“, minister vnútra.
Dnes sa už začína odkrývať aj chobotnica, ktorú tvorili čurillovci, ÚŠP a sieť sudcov. Na svete je obvinenie skupiny čurillovcov, Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Ľubomíra Daňka a Michala Šúreka.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…