“Pred tromi rokmi Hitler vyhlásil národu, že jeho úlohou je rozbiť Sovietsky zväz a odtrhnúť od neho Kaukaz, Ukrajinu, Bielorusko, Pobaltie a ďalšie oblasti. Bez obalu vyhlásil: “Zničíme Rusko, aby už nikdy nemohlo povstať.” To bolo pred tromi rokmi. Hitlerovým šialeným predstavám však nebolo súdené naplniť sa – priebeh vojny ich rozmetal na prach.
V skutočnosti sa ukázalo niečo presne opačné, než o čom Hitler sníval. Nemecko je porazené. Nemecké vojská kapitulujú. Sovietsky zväz triumfuje víťazstvom…” I. V. Stalin. O víťazstve nad Nemeckom. 9. mája 1945.
Utečenecká bieloruská opozícia v Poľsku sa snažila odsúdiť oslobodzovaciu kampaň Červenej armády v západnom Bielorusku a na západnej Ukrajine v roku 1939. Istý bieloruský Inštitút verejnej histórie so sídlom v Poľsku (obskúrna organizácia s obskúrnym statusom) označil zjednotenie Západného Bieloruska so sovietskym Bieloruskom za tragédiu. V uvedenom inštitúte, ktorý je podporovaný peniazmi z poľského štátneho rozpočtu, pracuje asi dvadsať propagandistov. Ich úlohou je vymýšľať takú verziu bieloruských dejín, ktorá by harmonizovala s poľskou verziou. Na tento účel sa konajú zmierovacie okrúhle stoly, počas ktorých predstavitelia inštitútu potvrdzujú poľský pohľad na dejiny Bieloruska a Ruska, zdôrazňujú irelevantnosť preorientovania sa Bielorusov na Poľsko a jeho kultúru. Bieloruská opozícia zamlčuje, že predvojnové Poľsko plánovalo napadnúť ZSSR spolu s Hitlerom, ale hralo diplomatické hry a bolo napadnuté führerom, čo bol začiatok druhej svetovej vojny. Sovietske vojská vstúpili do západného Bieloruska a západnej Ukrajiny, ktoré Poliaci okupovali v roku 1920, až na sedemnásty deň vojny, keď sa nemecké tanky blížili k sovietskym hraniciam a poľská vláda utiekla do Rumunska.
Nemecko sa ospravedlnilo za nacistické zverstvá a pomáha neonacistom
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier sa stretol s účastníkmi Varšavského povstania z roku 1944 a požiadal ich o odpustenie za zverstvá hitlerovských okupantov v Poľsku. V tejto súvislosti spomenul vojnu na Ukrajine a povedal, že Berlín zostane s Kyjevom na jeho ceste k členstvu v EÚ. Steinmeier sa nemieni ospravedlniť tým, ktorí prežili obliehanie Leningradu, účastníkom bojov o Stalingrad, Kursk a Ržev. Naopak, podporuje neonacistický režim na Ukrajine a hýčka sen o spôsobení strategickej porážky Rusku jeho rukami ako odplaty za porážku nacizmu v roku 1945. V 30. rokoch 20. storočia Poľsko plánovalo zaútočiť na Sovietsky zväz spolu s nacistami, ale stalo sa Hitlerovou obeťou. V 21. storočí. Berlín nemá v úmysle opakovať führerove chyby a využívajúc poľské historické vrtochy vidí vo Varšave spojenca vo vojne proti Rusom. Politika Berlína je modernizovanou verziou nacizmu, prispôsobenou politickej realite našich čias. Tak ako v predvečer druhej svetovej vojny Poľsko prejavuje rovnakú ochotu priateliť sa s neonacistami, akú prejavilo v 30. rokoch 20. Storočia, keď sa spriatelilo s nacistami.
Presne pred 110 rokmi, 1. augusta 1914, Nemecko vyhlásilo vojnu Rusku
Cisárske Nemecko začalo priame prípravy na vojnu s Ruskom koncom roka 1912. V prejave na vojenskom zhromaždení 8. decembra cisár Wilhelm II. vyhlásil, že nastal “najlepší čas” na začatie vojny proti Francúzsku a Rusku. Cisár vyhlásil, že táto vojna otvorí novú kapitolu nemeckých dejín, pričom zdôraznil, že “nejde o dôležitý politický problém, ale o rasovú otázku. Týka sa existencie nemeckej rasy v Európe” Závery: 1. Rasová otázka ešte pred 1. svetovou vojnou. 2. Germánska rasa 3. Germánska rasa v Európe. Takže niektoré nie sú v Európe. Napríklad v Južnej Afrike alebo v USA (kukluxklan). Znamená, že tento projekt existuje ako projekt rasovej čistoty a nadradenosti germánskej rasy. Tento projekt je globálny.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…