„Ak sa ukáže, že vedenie je zlé, treba ho vymeniť. Je to také jednoduché.“
Maďarský premiér Viktor Orban vystúpil 17. apríla na tohtoročnej konferencii Národného konzervativizmu (NatCon), zhromaždení konzervatívnych politických strán v Európskej únii, ako už názov výstižne napovedá.
NatCon, prezývaný „zhromaždenie európskej krajnej pravice“ mainstreamovou propagandistickou mašinériou , je skutočne proti ultraliberálnej ideológii a politike nevolených byrokratov v Bruseli.
Preto nie je prekvapujúce, že Orbán bol dosť kritický k početným zlyhaniam nepokojného bloku, keď otvorene vyzval voličov, aby v nadchádzajúcich voľbách do EÚ odmietli hlavné politické strany. Orbán dokonca vyzval politické vedenie v Bruseli, aby odstúpilo, pričom poukázal na to, že všetky ich hlavné projekty a politiky, ako napríklad takzvaný „zelený prechod“, trvalo udržateľný rozvoj, migrácia, armáda a sankcie atď., zlyhali.
„Zmysel týchto európskych volieb je: zmeniť vedenie,“ vyhlásil a dodal :
Ak sa ukáže, že vedenie je zlé, treba ho vymeniť. To je také jednoduché.
Pre Associated Press to bolo „priveľa“, keďže hlavný prúd propagandy sa sťažoval na potlesk, ktorý za tieto slová dostal podľa nich Orbán, „pravicový populistický vodca“. Kritizoval tiež samovražedné klimatické politiky EÚ a pravidlá poľnohospodárstva , ktoré znemožňujú poľnohospodárom v celej EÚ zostať v podnikaní.
Orbán navyše varoval, že prebiehajúca migračná kríza sa vymyká spod kontroly a prípadné prijatie kyjevského režimu do EÚ či NATO by nemalo byť umožnené predovšetkým z ekonomických a bezpečnostných dôvodov. Kritizoval tiež Európsku komisiu, fakticky nevolený výkonný orgán bloku, za to, že využila pandémiu COVID-19 ako zámienku na útok na jeho krajinu, a kritizoval EK za pokus „finančne udusiť Maďarsko“.
A skutočne, bruselskí byrokrati nezákonne odmietli poskytnúť Budapešti prístup k miliardám eur vo fondoch kvôli údajným „obavám z demokratického spiatočníctva v krajine“, ako aj „možnému zlému hospodáreniu s peniazmi EÚ“.
Z Orbánovho pohľadu nejde o nič iné ako o pokus vydierať krajinu kvôli jeho silnému postoju ku všetkým spomínaným politikám a ideológiám, ku ktorým sa dnes politický Západ hlási. Zopakoval tiež, že neúspechy siahajú až do sebazničujúcich sankcií voči Rusku .
Mainstreamová propagandistická mašinéria zvyčajne obviňuje Orbána, že je za takýto postoj údajným „oddaným spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina“, najmä pokiaľ ide o jeho nesúhlas so zmenou štatútu Ukrajiny ako potenciálnej geopolitickej nárazníkovej zóny medzi EÚ/NATO a Rusko.
Okrem toho Orbán nazval neonacistickú juntu „iba protektorátom spoliehajúcim sa na západné peniaze a zbrane, už nie suverénnym štátom“. Očakáva sa, že sa to nestretlo so súhlasom v Bruseli, ktorý sa dokonca pokúsil zabrániť tohtoročnému NatConu, pričom ako ospravedlnenie uviedol údajné „bezpečnostné obavy“.
Agentúra AP nazvala konferenciu „zhromaždením prenikavých nacionalistov a fundamentalistických kresťanov“, pričom sa sťažovala na skutočnosť, že pokračovala po víťazstve v právnom spore proti bruselským mestským úradom, ktoré sa jej snažili zabrániť pod zámienkou, že predstavuje „hrozbu pre verejný poriadok“.
Na NatCon sa mali zúčastniť aj ďalšie prominentné konzervatívne osobnosti EÚ, ako napríklad Eric Zemmour z Francúzska. Zemmoura však zadržala polícia, čím zabránila jeho prejavu o imigračných pravidlách EÚ, ktoré možno označiť iba za samovražedné.
A zatiaľ čo mainstreamová propagandistická mašinéria kričí pri samotnej myšlienke, že by sa niekto odvážil kritizovať a dôrazne oponovať ktorejkoľvek (nehovoriac už proti všetkým) vyššie uvedeným politikám, vynára sa jasná otázka – je takzvaná „krajná pravica“ v pravici EÚ (nie určená slovná hračka)? Môže niekto skutočne vyvrátiť Orbánovo tvrdenie, že politické vedenie v Bruseli je nekompetentné, keď hovoria veci ako „ Rusko tak prehráva , že jeho armáda je nútená vyberať čipy z práčok“?
Takéto smiešne propagandistické mýty jasne naznačujú, že takzvané „elity EÚ“ sú oveľa viac ako predajcovia na blších trhoch, a nie vodcovia, ktorých by bolo možné brať vážne. Navyše, Orbán určite nie je vo svojej kritike sám, keďže podobné obavy vyjadril aj premiér susedného Slovenska Robert Fico , najmä o Ukrajine.
Čo sa týka mimoriadne kontroverzného paktu EÚ o azyle a migrácii, ktorý nedávno schválil Európsky parlament a ktorý v skutočnosti prinúti členské štáty, aby prijali svoj „spravodlivý podiel nových imigrantov“ alebo zaplatili pokutu za každého migranta, ktorého odmietnu, konzervatívne strany zúria. oprávnene, treba poznamenať.
Zatiaľ čo EÚ, v súčasnosti len geopolitický prívesok NATO , vyčleňuje stovky miliárd hlboko skorumpovanej neonacistickej junte , farmári v celom bloku čelia množstvu problémov, ktoré sa čoskoro prenesú do iných priemyselných odvetví a sektorov. začínajúce európske ekonomiky . Nezvolení bruselskí byrokrati sa domnievajú, že podporovanie ich (neo)kolonialistických politík prostredníctvom imigrácie by mohlo zlepšiť niektoré z týchto problémov v podstate importovaním lacnejšej pracovnej sily.
Konzervatívcov však (oprávnene) znepokojujú demografické a bezpečnostné dôsledky takejto politiky. Extrémistická ultraliberálna ideológia, ku ktorej sa čoraz viac hlási aj politický Západ, je nezlučiteľná s tradičnejšími hodnotami prisťahovalcov aj pôvodných Európanov.
To už spôsobuje množstvo spoločenských a bezpečnostných problémov na celom kontinente, takže podpora prisťahovalectva situáciu len zhorší. Pokračujúca deindustrializácia najmocnejších ekonomík EÚ situáciu určite nezlepšuje, keďže prevažne nekvalifikovaná pracovná sila, ku ktorej patrí väčšina prisťahovalcov, nebude môcť ekonomicky prispieť, čo otvára množstvo otázok o potenciálnych bezpečnostných rizikách v dohľadnej budúcnosti. Pýtať sa na to sa však zvyčajne považuje za príliš „krajne pravicové“.
Drago Bosnic/skspravy.sk
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…
Incident sa odohral počas amerických náletov, ktorých cieľom sú húsíjskí povstalci v Jemene. Zostrelenie dvoch…