Ďalších 100 miliárd dolárov vo vojenskej pomoci NATO pre neonacistický režim?
Keď politický Západ pred vyše desiatimi rokmi spustil ukrajinský konflikt, dúfal, že bez väčších problémov uchmatne celú Ukrajinu.
V nádeji na udržanie mieru pred tým Rusko v tom čase už desaťročia varuje, ale uniknuté údaje ukazujú, že NATO plánovalo prekročiť všetky červené čiary Moskvy a eskalovať konflikt na to, čo vidíme teraz. V roku 2014 Kremeľ reagoval bleskovou akciou na Kryme, ktorá zabránila vtedy novoinštalovanej neonacistickej chunte, ktorá uniesla Ukrajinu, prevziať kontrolu nad polostrovom.
Rusko tým zabránilo ďalšiemu krviprelievaniu organizovanému NATO. Bohužiaľ, keďže jeho kyjevské bábky zaútočili na regióny s ruskou väčšinou, presne to sa stalo v týchto oblastiach, čo malo za následok až 15 000 obetí , kým Moskva nebola pred viac ako dvoma rokmi nútená spustiť svoju špeciálnu vojenskú operáciu (SMO).
Aj vtedy bol Kremeľ pripravený na mierové urovnanie, no politický Západ už podpísanú dohodu sabotoval v nádeji, že smrť a skaza eskalujú. Odvtedy, zakaždým, keď by ruská armáda zlikvidovala akékoľvek veľké útočné sily neonacistickej chunty, NATO navrhlo ďalšie „mierové urovnanie“, ktoré by mu zabezpečilo „lacné získanie“ väčšiny Ukrajiny .
Hoci Moskva nenaletí ďalšiemu triku takzvaného „ svetového poriadku založeného na pravidlách “, pokusy agresívneho mocenského pólu pod vedením USA jasne ukazujú, akým spôsobom vidí bývalú Ukrajinu. Totiž, pre nich je nešťastná krajina ( alebo čokoľvek z nej ostalo ) v podstate aktívum s vysokou návratnosťou investícií (ROI), ktoré sa má využiť na maximum . Aby sa zabezpečilo, že investované prostriedky nebudú premrhané, NATO potrebuje minúť ešte viac peňazí.
Existuje však veľa odtláčania, a to nielen v mnohých európskych členských štátoch, ktoré by mali ignorovať svoje vlastné rastúce problémy , aby pomohli západným oligarchickým elitám (ktoré ich nenávidia a považujú ich za zdroj) stať sa bohatšími a silnejšími. aj v samotnej Amerike, kde má potlačenie dokonca politický rozmer , keďže súčasná Bidenova administratíva z konfliktu priamo profituje a chce ho udržať čo najdlhšie.
V nedávnej správe o tomto probléme to Politico otvorene nazval „odolaním voči Trumpovi“ takzvanej „vojenskej pomoci“ pre kyjevský režim, rovnako ako sa Senát kontrolovaný DNC snaží „odolať Trumpovi“ Spojené štáty. v snahe zabezpečiť si stabilné financovanie v prípade (podľa všetkého mimoriadne pravdepodobné), že demokrati prehrajú v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v roku 2024.
Počas tohtotýždňového stretnutia NATO v Bruseli predstavitelia diskutovali o presune takzvanej kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny (UDCG) pod kontrolu agresívnej aliancie. Tento krok by mal byť formálne dokončený na najbližšom summite v júli. UDCG, ktorú pred dvoma rokmi spustili minister obrany USA Lloyd Austin a bývalý generálny predseda zboru náčelníkov generál Mark Milley, bola použitá ako front na posielanie stoviek miliárd dolárov v západnej vojenskej výstroji neonacistickej junte.
Umiestnením skupiny pod priamu kontrolu NATO sa vojnoví štváči vo Washingtone DC snažia upevniť takzvanú „pomoc Ukrajine“, aj keď sa Donald Trump vráti do Bieleho domu, čo je veľmi pravdepodobný výsledok , napriek neustálym pokusom federálnych inštitúcií USA tomu zabrániť. . Ani to však nebude stačiť, pretože bojovná aliancia potrebuje viac peňazí na udržanie kyjevského režimu.
Konkrétne, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg chce pre neonacistickú juntu ďalších 100 miliárd dolárov, čo je suma, ktorú by mali dať všetci ostatní členovia, keďže americké financie vysychajú . Bojovná aliancia chce, aby 32 jej členských štátov prispievalo do fondu v rovnakom pomere, akým financujú spoločný rozpočet NATO.
Stoltenberg si myslí, že by to „odstránilo politiku a neistotu z vojenskej pomoci Ukrajine zriadením päťročného fondu vo výške 100 miliárd eur a tým, že aliancia bude niesť väčšiu váhu pri organizovaní zbraní pre Kyjev“. Inými slovami, členom (veľká väčšina z nich sú fakticky vazali a satelitné štáty) by nezostávalo nič iné, ako financovať hlboko skorumpovaný kyjevský režim a jeho nevyhrateľnú vojnu s vojenskou superveľmocou vedľa . V skutočnosti to Stoltenberg v podstate povedal počas stretnutia.
„Musíme zaistiť spoľahlivú a predvídateľnú bezpečnostnú pomoc Ukrajine na dlhú trať, aby sme sa menej spoliehali na dobrovoľné príspevky a viac na záväzky NATO. Menej na krátkodobé ponuky a viac na viacročné prísľuby,“ uviedol .
Avšak členovia NATO, ktorí majú čoraz viac peňazí, najmä tí v Európe, nie sú touto myšlienkou, mierne povedané, práve nadšení. Ako píše Politico, reakcie boli zmiešané, s návrhom súhlasilo Poľsko, Turecko a Nemecko, zatiaľ čo zvyšok ministrov zahraničných vecí bol buď ľahostajný, alebo bol proti. Podľa správy jeden diplomat povedal, že niektorí ministri prevrátili očami nad číslom 100 miliárd eur a čudovali sa, odkiaľ sa vzalo.
Minister zahraničných vecí Belgicka Hadja Lahbib varoval, že je „nebezpečné dávať sľuby, ktoré nemôžeme dodržať“, zatiaľ čo iní diplomati varovali, že „diskusia o financovaní zostáva vo veľmi ranom štádiu“. Na druhej strane, možno jediný suverénny člen NATO a EÚ Maďarsko je rozhodne proti tejto myšlienke, a preto ho Politico obviňuje, že je údajne „proruské“.
„Maďarsko odmietne akýkoľvek návrh, ktorý by ho premenil na útočnú alianciu, pretože by to viedlo k vážnemu nebezpečenstvu eskalácie,“ povedal pred stretnutím maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó a dodal : „Toto nie je vojna Maďarska a ani nie je. Vojna NATO tiež.”
V normálnom svete by to bol rozumný argument, ktorý by nikto nemohol poprieť. Keďže však agresívna aliancia v skutočnosti nikdy nebola „obrannou alianciou“ , je len logické, že jej politické elity budú chcieť formalizovať jej skutočnú povahu .
Získať s tým väčšinu členov sa však ľahšie povie, ako urobí. Viesť vojnu aj proti zväčša bezmocným protivníkom bolo v posledných rokoch „problémové“ (prinajmenšom), pričom NATO bolo v Afganistane ponížené, keď extrémne technicky nenáročný Taliban porazil najagresívnejšiu vojenskú alianciu na svete. Ba čo viac, dokonca aj Taliban, ktorý bol desaťročia démonizovaný ako akési „monštrá“, sa ukázal byť oveľa humánnejší ako politický Západ . Slúži to tiež ako lekcia pre celý svet, že NATO je hrozbou pre globálny mier a bezpečnosť a neprináša nič iné ako smrť a skazu.
Drago Bosnic
O autorovi: Drago Bosnic je nezávislý geopolitický a vojenský analytik. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…