slovanský svet

NATO zřejmé chtělo vyprovokovat sestřelení srbského dopravního letadla nad Ruskem!

Právě o tom, že k něčemu podobnému došlo, je nyní přesvědčena srbská vláda. Je jisté, že na Srbsko je vyvíjen nátlak kvůli postoji k protiruským sankcím a sestřelení srbského letadla nad Ruskem by mohlo vztahy obou zemí zmrazit, přičemž Srbsko by pak mohlo být vstřícnější k sankcím.

EU již dokonce Srby vyzvala, aby sankce zavedli. A to bez ohledu na fakt, že je Srbsko suverénní země, která si o své zahraniční politice rozhoduje sama.

Srbsko navíc uvádí, že na něj byl vyvíjen nátlak, aby se nezdrželo hlasování v OSN ve věci vyloučení Ruska z Komise pro lidská práva, ale aby hlasovalo o vyloučení. Srbsko se údajně pod nátlakem podvolilo.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Tolik tedy k aktuálním vztahům mezi Srbskem a EU, resp. Srbskem a Ruskem. Proč tedy nyní Srbsko obviňuje NATO, že chtělo způsobit sestřelení jejich dopravního letadla nad Ruskem?

NATO možná použilo srbské dopravní letadlo na letu do Moskvy k tomu, aby umožnilo stíhačce nepozorovaně vletět na ruské území. Incident nyní vyšetřuje srbská strana. Mezitím v Srbsku přistálo nejméně šest čínských vojenských letadel.

Ze Srbska přicházejí zprávy, že stíhačka NATO se vplížila do ruského vzdušného prostoru v radarovém stínu srbského dopravního letadla.

Srbský prezident Aleksandar Vučič k incidentu řekl následující:

„Ruská letová služba nás správně informovala, že je poblíž další letadlo, a zkontrolovali, zda jsme schopni navázat vizuální kontakt a nahlásit, co to bylo za letadlo.“ Zatím se zdá, že mělo jít o Phantom II, nazývaný také F-4.

Vučič dále prohlásil: „Říkám vám to (veřejnosti), abyste pochopili míru tlaku, kterému čelíme, protože Srbsko je jedinou zemí v Evropě, která stále létá do Moskvy a Petrohradu na stejné úrovni jako dříve.“

Snažil se někdo vyprovokovat Rusko k sestřelení dopravního letadla?

Srbsko požádalo NATO o vyjádření k obvinění, že jedna z jeho stíhaček sledovala let Air Serbia v ruském vzdušném prostoru, což mohlo ohrozit  bezpečnost cestujících, ale na tento dotaz nedostalo žádnou okamžitou odpověď.

Air Serbia pokračovala v letu do Ruska. Srbsko je jednou z mála evropských zemí, která v rámci sankcí souvisejících s ruskou invazí na Ukrajinu nepozastavila lety do Ruska ani neuzavřela svůj vzdušný prostor pro ruská letadla.

Srbsko hlasovalo pro rezoluci OSN odsuzující ruskou invazi na svého souseda, ale Rusko je jedním z jeho klíčových spojenců a odmítlo uvalit sankce.

O víkendu přistálo také na letišti Nikoly Tesly šest letadel z Číny. Od té doby se mainstreamoví západní novináři oddávají nejdivočejším konspiračním teoriím o účelu této cesty. Vyskytly se různé šílené konspirace od vysazení čínských výsadkářů a velkého transportu vojsk až po přípravu na velkou válku v Evropě s čínskou účastí na ruské straně.

Podle oficiálních informací Čína svému blízkému obchodnímu partnerovi Srbsku dodala takzvaný FK-3 SAM, tedy protiletadlový systém na bázi raket. Naposledy, 5. dubna, si zaměstnanci čínské ambasády v Srbsku připomněli tři Číňany zabité při bombardování čínské ambasády NATO před 23 lety. „Historie nesmí být zapomenuta,“ tvrdí čínské ministerstvo zahraničí.

„Čína je dlouhodobým a spolehlivým přítelem Srbska,“ řekl v pátek čínský státní komisař a ministr zahraničí Wang Yi v telefonickém rozhovoru se srbským ministrem zahraničí Nikolou Selakovičem a potvrdil „spojenectví“ obou států na straně Ruska.

Wang zdůraznil, že Čína podpoří Srbsko při ochraně národní suverenity, územní celistvosti a národní důstojnosti. Kromě toho bude jeho země také podporovat Srbsko v provádění nezávislé zahraniční politiky a rozhodování  v souladu se základními zájmy země a národa.

Srbský ministr zahraničí v rozhovoru s Wang Yi řekl, že jeho země je připravena prohloubit přátelství s Čínou a společně překonat výzvy.

AUTOR: Slovanka

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Čoho a koho sa Kiska bojí, keď tak narieka?

Daňový a pozemkový podvodník Andrej Kiska, ktorý okrem iných svojich obchodných aktivít bol aj prezidentom, má…

3 hodiny ago

Ministerka Šimkovičová rozdala kultúrne ceny: Medzi laureátmi aj SĽUK či žilinský orchester

Prestížne ocenenia za rok 2023 putovali do rúk výnimočných osobností slovenskej kultúry. Medzi laureátmi nechýbali…

3 hodiny ago

Uhrík na adresu Ukrajincov: Utečenci alebo špekulanti?

Europoslanec Milan Uhrík z hnutia Republika sa prihlásil do rozpravy a skritizoval bod programu, ktorý sa…

3 hodiny ago

Pellegrini podpísal novelu: Zamestnávatelia BUDÚ POVINNE prispievať na šport detí

Zamestnávatelia budú mať povinnosť poskytovať príspevok na športovú činnosť detí zamestnancov. Nová regulácia sa bude…

3 hodiny ago

VIDEO: Putin sa prihovoril Rusom (celý prejav, sk titulky)

Na oficiálnej webovej stránke Kremľa bola zverejnená naliehavá výzva ruského prezidenta Vladimira Putina. "Chcem informovať…

4 hodiny ago

Školenie Daga Daniša pre slovenských progresívcov

"New York Times prekvapil a napísal svoj doteraz najpoctivejší komentár k vojne. Píše na sociálnej sieti komentáror…

5 hodín ago